Yeni Başlayanlar Size Tavsiyeler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve StRey_ tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. StRey_

StRey_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Sevgili Bodyforumtr üyeleri bu konuyu yeni başlayanlar bölümüne açmak istedim bb geçmişim yaklaşık 8 aya tekabül etmekte :) bu sırada edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşmak istiyorum ki sizde başlarken bu sıkıntıları ortadan kaldırın başlayalım

1.iyi beslenin ;

Eğer Gerçekten birşeyler yapmak istiyorsanız beslenmenize çok dikkat etmelisiniz peki nasıl yapacaksınız bunu sabah kahvaltılarını kesinlikle ihmal etmeyin vaktim fln olmuyor demeyin yarım saat önce erken kalkın ve iyice kahvaltınızın yapın kahvaltıyı bir arabanın yağı gibi düşünün yağ olmadan pistonlar aşınmadan dolayı harap olur arabanın çalıştığı müddetçe kahvaltınızda ilk olarak kalkarken düşen kan şekerini dengelemek için 1-2 tatlı kaşığı bal yiyerek başlayın kahvaltıda yumurta tüketmeye çalışın (kesinlikle çiğ yumurta önermiyorum) eğer bir günde 4 yumurta yiycekseniz 3 beyaz + 1 sarı yiyin böylece kollesteröl gibi hastalıkların doğmasına bir nebze engel oluruz öğünleri sıklaştırın , bütün bir güne 3 öğün yemek düşürmeyin
    6-7 öğün yemek yiyin 3 temel öğün + 3 ara öğün yapın mesela sabah kalvaltısı ve öğle arası bir öğün çıkarın ve sizi ağrıtmıyacak fakat protein değeri yüksek yiyecekler yemeye çalışn eğer supplement takviyesi alacaksanız örnek veriyorum bi protein tozu kullanacaksınız boş mideye içmemeye özen gösterin çnkü mide boşken bunu hazmekte zorlanabiliyor ve öğün aralarından 30 dk 45 dk sora kullanmaya özen gösterin bu sizi rahat tutacaktır velhasıl beslenmenize çok dikkat edin :)

2.Uyku Düzeninize Ve Çalışma Saatlerinize Özen Gösterin

Uyku Bedeniniz için yemek yemek kadar Kadar Önemlidir bir kas grubunu çalıştırdığınız zaman çalıştırmak kadar dinlendirmekte çok önemlidir çünkü dinlendikçe hacim hazanır kaslar , çalışma saatlerinize özen gösterin çalışmalarınızı ya sabah erken saatlerde yada akşam 17.00 ile 19.00 arasında yapmaya çalışın çünkü testeron seviyesi bu saatlerde arttığından dolayı çalışma sizin için daha verimli geçecektir :)

3.Ağır Kilo Kaldırcam Diye Zorlamayın
    Örnek veriyorum bb ye yeni başladınız ve ön kolu 3 kg. da basıyorsunuz kaslarım hemen ortaya çıksın belirginleşsin düşüncesiyle bara 5 er kilo takmanın hiç bi yararı ve anlamı yoktur hatta size geecek ağır kiloyu kaldırırken zorlanırsınız ve saskatlıklara neden olabilirsiniz buda sizi en az 3-4 hafta salonlardan uzak tutar kaş yapayım derken göz çıkarırız zaten zamanla vucudunz bu hafif kiloyla çalışmak istemeyecek ve daha fazlasını isteyecektir

4.supplementler kullanacaksanız biraz zaman geçmesini bekleyin
    Bazı saslondaki paragöz hocalar hemen yeni gelen öğrencilere amino likitler veriyor bu tuzaklara saskın düşmeyin zaten size ilk günden böyle bişey önerecek hocadan bişey beklemeyin ve çalışırken yanınızda birileri olsun bu sizin için daha rahat olucaktır zorlandığınız anlarda yardımcı olması için

5.çalışma makineleri sizin için çok daha rahat olacaktır

Çalışırken Makinelerde çalışmaya özen gösterin örneğin bench press i barda çalışmak yerine salonda eğer bench press machine varsa onunla çalışmaya çalışın bu sizin sakatlık riskini ek aza indirecektir

ve 6. sabırlı iradeli ve azimli olun

bu sporun belkıde + larından biriside budur sabretmek .. siz herşeyi eksiksiz yapıyorsanız zaten gerisi mutlaka gelecektir buda 1 hafta veya 15 günde olabilecek bişey değildir siz zaten istikrarlı bir grafik çizerseniz gerisini vücüdünüz tamamlayacaktır sabır ve azim sizin silahınız olacaktır ;)

HAdi Kalın Sağlıcakla iyi çalışmalar :)dumbelllls

2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    protein tozları sıvılarla karıştırılarak alınırlar.

protein tozlarının kullanım amacı vücudun acil protein ihtiyacına cevap verebilmektir.

kullanım için en iyi zaman sabah uyanınca ve antrenmanın hemen bittimindedir.

sıvı oldukları için midenin hazmedememesi gibi bir durum söz konusu değildir, sıvılar bağırsaklarda emilirler.

zaten sabah uyanınca ve antreman sonrası mide boştur. aksi takdirde protein tozunun emilim süresi uzar acil ihtiyaca cevap veremez.

verdiğin tavsiyede yanlışlık var düzeltmek istedim.

senin bahsettiğin öğün aralarında kullanılması gereken supplement "GAİNER (kilo aldırıcı) " dir.

3. StRey_

StRey_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer Dikkat Edersen No Explode Kullanırkende Çalkalamadan İçmek Zayıf Kalıyor Çünkü Mide Bunları Hazmederken zorluk çekebiliyor protein ağır bir maddedir , ben salonda birkaç kişide böyle rast geldiğim için böyle yazdım yoksa senin mide yapınla başkasının mide yapısı çok çok farklı ;) düzelttiğin içinde teşekkür ederim ayrıca .. :)

4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    strey sen tok karna mı antrenman yapıyorsun? veya antrenman biter bitmez bişeyler mi yiyorsun?

whey antrenman bitiminde aç karna içilir...

antrenmandan önce alınacaksa da yarım saat öncesinde alınır, yani mide boşken...

mide yapısının farklı olması ne alaka? midenin işlevi kişiden kişiye değişmez...

Sayfayı Paylaş