Yeni başlayanlar nasıl çalışmalı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 252 üye.
  1. umutt589

umutt589 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhabalar.176 boy 73 kg bel çevresi 89cm nasıl bi çalışma ve beslenme tercih etmeliyim? yardımcı olursanız sevinirim..

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  3. OnurEfe

OnurEfe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Denizli
    21 yaşındayım Boyum 1.95 Kilom 112. 3 aydır bu sporla uğraşıyorum.Bu zamana kadar 3 tane farklı hocayla çalıştım ve hepsi farklı program çıkardı bana.Bu yüzden kafam çok karışık.Kilomdan ötürü yağlı bir vücudum var ve ben yağ yakıp kas kütlelerimi arttırarak incelmek istiyorum.Herhangi bi supplementte kullanmıyorum.Şuan ki çalışma programım haftada 4 gün olmak üzere,Günde 3 tekrarlı 7 hareket,yani 21 set ağırlık antremanı,ardından 20 dk cardio..İlgilenmeniz halinde fotoğrafta atabilirim.yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler.

4. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  5. kartal1574

kartal1574 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yardım Ediin

öncelikle herkese merhabalar. yaşım 15 boyum 1.85 kilom 89. spor salonuna gidicek zamanım olmuyor okul dersane vs. vücudumda göğüs bölümündeki yağlarımdan rahatsız oluyorum özellikle. şınav çekemiyorum zorlasam 2-3 tane anca. bu yağları kasa çevirebilmem için spor salonuna gitmeden yapabileceğim hiçbişey yok mu ? lütfen yardım edin :(

6. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    sessiz07 bunu beğendi.
  7. merterden19

merterden19 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam ben tekrar sayısını 10 - 12 yapıyorum sorun olur mu

8. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Olmaz. Hacim için optimal tekrar sayısı genelde 6-12 aralığı kabul edilir.

9. ftb14

ftb14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonuna gitmeye başlayalı bir buçuk ay falan oldu.Boyum 1.80 kilom 93, 20 yaşındayım öncelikli olarak zayıflamak istiyorum. Okulun salonuna gittiğim için pek ilgilenmiyorlar o yüzden düzenli bir programım yok. Neler yapmalıyım çok kararsızım yardımcı olur musunuz?

10. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  11. burak bilgin

burak bilgin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hacim istiyorsan ağır basmalısın 12x3 ile başlayabilirsin. bol bol kurufasülyse ve pilav tüket yumurta beyazı süt ve peynir paran bolsa kırmızı et tavuk göğüsü unutma ne kadar ağır kg o kadar hacim demektir.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Kasım 2013 ---
    Koşu koşu koşu koşu yapmalısın bide bulunduğun çevrede boks gibi kurslar varsa gitmeni tavsiye ederim felaket derecede yağ yakarsın
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Kasım 2013 ---
    Aslında çok basit bölgesel yağ yakımı olmadığı için bolca koşu yapman yağlarını yakmanda yardımcı olucaktır bisiklet sürebilirsin yada göğüs içinde iki adet dumbell alarak göğüsler için yakma hareketi yapabilirsin kısa zamanda sertleşirler.Birde yağ yakma sürecinde demir eksikliğinin olup olmadığını kontrol et demir eksikliği yağların yakımında Çook büyük bir engel

Son düzenleme: 17 Kasım 2013
  12. 1981dogumlu

1981dogumlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bir sene boyunca tam teşekkülü (yüzme havuzu, sauna,fin hamamı, vs... Mevcut idi) bir spor salonuna gittim . Oraya gelenlerin en fazla %10 unu vg için uğraşıyordu belki daha da az . Başladığım zaman 102 kg idim, boy 180. Bir sene boyunca agirliklara hemen hemen hiç dokunmadim. Koşu yüzme eliptip gibi kardiyolar ile 75 kgye kadar düştüm . Şansızlık bu ya uyeligim bittikten sonra bodyforumtr den haberim oldu ve vücudumun ne kadar kötü durumda olduğunu ne kadar yanlış kilo verdiğimi anladım . bu kadar kilo vermeme rağmen göbek var ve bel kisminda belirgin yaglanma kollar da acaip kuvvetsiz .ise başladığımdan dolayı spor salonuna gidecek vakit bulamıyorum Altis hg 100 denen çalışma istasyonunu aldım iki tane beş ve iki tane 10 kiloluk dambil ve koşu bandı aldım . Yavaş yavaş bunlarla çalışıyorum ağırlıklara alisana kadar evde çalışmayı düşünüyorum .evde çalışarak vücudu şekle sokma imkanım varmı ? Yada tavsiye edeceğiniz başka aletler , supplement ( protein tozu) yada l_carnitin kullanmam gerekir mi acaba ? Aşırı derece de gucsuzum 75 kilo olmama rağmen en fazla 6 sınav cekebiliyorum. Son sorum ise mekik konusunda ağırlık çalıştığım günlerde de sadece koşu yaptığım günlerde de youtube da ki 8min abs i yapıyorum .
    Bi sene boyunca spor salonuna gittin de bunları ogrenemedin mi diye ben bile kendime soruyorum bazen :) başta da söylediğim gibi orada sadece kardiyo yaptım bi de taş çatlasa on onbeş defa toplu halde mekik egzersizleri yaptım hiç bir hocaya soru sorma ihtiyacı hissetmemiştim yüzerek koşarak amacım olan sadece kilo verme işini hallediyodum asıl kilo verirken vg yapmak gerektiğini bilmiyodum ve kimsede öyle bir tavsiyede bulunmamıştı. Yardimlariniz icin teşekkürler

13. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Bana sorarsan vücut ağırlığınla yapabileceğin egzersizler üzerine yoğunlaşmalısın.

Supplement kullanımı için aşağıdaki linkte bulunan yeni başlayanların supplement kullanımıyla ilgili başlığı incelemelisin.

Evde dumbel ve vücut ağırlığı ile yapılabilecek örnek antrenman programları yine aşağıdaki linkte mevcut.

Bodyforumtr kullanım kılavuzu | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

1981dogumlu bunu beğendi.
  14. oguzay

oguzay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben body yeni basladım 175 boy 68 kiloyum hoca beni ilk ay ağırlık istasyonları ile çalıstırdı her geldiğimde aynı harketleri yaparak haftada 5 gün gidiyorum yaş 16 ilk ay 3 kilo aldım iyi bir vücut icin kaç ay daha gitmeliyim ?

15. RaptoRz

RaptoRz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle iyi günler . Yağ yakıcı kullanarak spor yapmam için bana bir program önerirsenız sevınırım. kilo: 98 boy 184 yaş:17 kilo verip aynı zamanda vücut geliştirmek istiyorum Diyet programıda verebilirseniz çok sevinirim . en başta kardiyo ile başlayıp sonra vücut çalışması yapmak doğru olur mu ?

16. Ferhat Hastürk

Ferhat Hastürk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkaslar benim yasın 14 bu spora baslamak istiyorum.
    Yaklasık 1 yıldır kendimce çalışmalr yapıyorum .
    Elimde bazı spor ekipmanları var (Kapı Barfiksi,Dumbell,Bilek yayı)
    Acaba bu spor boy gelişimmi etkilermii ??

17. desperadoking

desperadoking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    iyi günler.. ben bir aydır salona bgidiyorum ve haftad 3 gün gidiyorum. merak ettiğim bu günler dışında evde kendi ağırlığımla çalışsam vücudu çok yorarmıyım
    yorucu olursa en azından her gün karın egzersizleri yapsam mahsuru olur mu

18. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    yeni başladıysan haftada 3 gün yeterlidir. her gün çalışmak daha çabuk gelişim anlamına gelmez.

19. desperadoking

desperadoking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    evde şınan mekik gibi hareketleri de mi önermiyorsunuz...

20. tyler61

tyler61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Üsküdar
    Merhaba arkadaşlar bende artık 4.ayımı doldurdum bu sporda.İstanbulda acıbademde esportoya gidiyorum.Optimum gold protein tozu,gaspari creatin,dymztize glutamine var.Bunları şu an nasıl kullanacağımı bilmiyorum forumda biraz araştırdım bir çok değişik kullananlar var.Kilom 67 boyum 1.74.Sabahları kahvaltım 5 yumurta beyazı yağsız pınarın peyniri kibrit kutusu kadar yine pınarın kaşarı light 4-5 parça yarım domates 1 dilim kepekli tost ekmeği yanınan yine light süt pınarın. öğlenleride tavuk göğsü yiyorum ama mideme zor gidiyor arasıra ketçap falan sıkıyorum acaba besin değirinde bir sıkıntı oluyormu ara sıra baharatlarla idare ediyorum.amacım bu sporu profosyonel yapmak çok şişmek istemiyorum şöyle brad pitt fight club daki gibi olsun yeter bir kaç kişiyle iddaya girdik .bu arada yaşım 24

Sayfayı Paylaş