Yeni Başlayanlar için Tavsiyeler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Mandela tarafından 23 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mandela

Mandela Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 30 yaşındayım 178 cm boyunda ve 74 kiloyum, yağ oranım %30 civarı sanıyorum hiç ölçtürmedim ama kas kütlem fazla değil ve biraz göbeğim var. Bundan iki yıl önce yaklaşık on ay süreyle vücut geliştirme yaptım ve sayesinde 7 - 8 kilo kazandım. (spordan önce 62 kilo civarıydım) Bir yıl aradan sonra tekrar antrenmanlara başladım ve bir aydır devam ediyorum. Forumları okudum ve kafam çok karıştı. Artık bu ince vücut yapısından kurtulmak istiyorum. Antrenmanlardan sonra çok kas ağrısı çekiyorum ve yorgunluk hissediyorum. Uykum (yorgunluk bazen uykumu kalitesizleştiriyor) ve beslenmem düzenli (ara öğünlere pek vaktim olmasa da protein tozu, peynir veya en kötü ihtimalle muz v.s. yiyorum) Yaşım itibariyle whey protein yanında sanırım tribulus da kullanmam gerekiyor. Bana en az bütçeyle nasıl bir suplement kombinasyonu önerirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    O az olan butceyi de beslenmenize eklemeyi oneririm, yasam sartlariniz geregi whey illaki gerekliyse birsey diyemem ancak tribulus falan tamamen luzumsuz, en azindan testo seviyenizle ilgili net bir bilginiz olmadan.., gunluk makrolariniz ve kalori ihtiyacinizi hesaplayin nette fikir sahibi olabileceginiz bircok link var, uygulama olarak fatsecret i kullanabilirsiniz birde ucuz bir mutfak tartisi...

Sic Semper Tyrannis

Bekci bunu beğendi.
  3. Mandela

Mandela Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyen için teşekkür ederim. Beslenmeye dikkat ediyorum ancak kasların kendini onarmasına yetecek kadar değil sanırım, çünkü spor yaptığım süre boyunca hep kas ağrısı ve yorgunluk çekiyorum. Bir de istediğim kas gelişimini yakalayamadım. İşim çok yoğun bu yüzden genelde ara öğün yapamıyorum, en fazla yapabildiğim antrenmandan bir saat önce protein bar veya yemek. Antrenmanda benim performansımı arttıracak ve de sonrasında kasların kendini onarmasını sağlayacak takviyelere ihtiyacım var. Testo seviyemi ölçtürmedim ancak çok yağlı şeyler yemememe rağmen yağ seviyemin yükselmesinden düşüş olduğunu düşündüm.

4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Net bulgular olmadan testo ile ilgili yorum yapmak cokta dogru degil heleki ulkemizde ki yasam tarzlari maruz kalinan stres etmeni ve yedigimiz gidalari hesaba katacak olursak.., antrenmandan once creatine alabilirsiniz bunun disindaki suplementlerin bircogu size beklediginizi vermeyecek beslenme olmasi gerektigi gibi olmadigi surece biryerlere varmak pekte mumkun degil, daha once de soyledigim gibi ara ogun vb onemli degil gunde 3 ogun yiyin 2 ogun yiyin onemli olan sizin icin gerekli olan makrolari tutturup gun sonundaki toplamlardir.

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş