Yeni başlayanlar için beslenme tekniği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SCHWARZXXL tarafından 1 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 393 üye.
  1. GuaRDexTeR

GuaRDexTeR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle merhaba spora yeni bbasladım su an cardio ve agırlık calısıyorum boyum 1.69-1.71 kilom ise 75-76 acaba bu programı uygulayasam kilo vermede fayda edermi yada önerebilceginiz bi program varsa gercekten cok svinirim arkadaslar

İshak01 bunu beğendi.
  2. İbrahimyallikurt

İbrahimyallikurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 19,yasında 170 cm boyunda 53,kiloyum hacimsizim fitnessa başlıyorum yarin ve dymatize super mass gainer aldim nasıl kullanmaliyim ve onerebileceginiz bir beslenme program var mi?

3. derasore

derasore Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar, 1,76 boy ve 70 kgyum. yağ oranım normal, hacim için antrenmanlara başladım. beslenme programım aşağıdaki gibi olacak. Antrenman sonrası whey alıyorum. onun dışında protein doğal olacak.
    amacım kilo almak ama kalorisi düşük çıktı diyetin. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Besin kal karb pro yağ
    Kahvaltı (7,30-8, 00)

2 tüm yumurta 154 0,8 13 11,2
    peynir 71 0 5,1 5,6
    zeytin 30 0 0,5 3
    yoğurt 7 0,5 0,35 0,4
    1 dilim tam buğday ekmeği 85 16,5 3,1 0,6
    siyah çay şekersiz
    10,00:
    1 şeftali 56 12,3 1,1 0,1
    Öğle (13-14)
    150 gram haşlanmış tavuk göğsü 150 0 46 1
    1 porsiyon haşlanmış bulgur pilavı 62 14 2,6 0,2
    yarım domates 10 2,9 1 0,2
    1 biber 8 1,1 0,4 0,1
    Üsttekiler zeytinyağı+karabiber ile karıştırılmış 35 0 0 2
    15,00:
    fındık içi-10 adet 70 1 1 7
    (17,00-17,30)
    150 gram haşlanmış tavuk göğsü 150 0 46 1
    1 porsiyon haşlanmış bulgur pilavı 62 14 2,6 0,2
    yarım domates 10 2,9 1 0,2
    1 biber 8 1,1 0,4 0,1
    Üsttekiler zeytinyağı+karabiber ile karıştırılmış 35 0 0 2
    20,00:
    üzüm küçük salkım 43 9,4 0,4 0,2
    2 erik 10 2 0,2 0
    1 şeftali 56 12,3 1,1 0,1
    21,30:
    Yoğurt 37 2,9 1,8 2
    Toplam 1112 90,8 125,85 35,2
    kal karb pro yağ

4. turker34

turker34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam ben 29 yasinda 186 boyunda 75 kiloya sahip biriyim ve hakkaride askerlik gorevimi yapmaktayim safak karanlik 138 sayiyorum :).
    Burda cok saglikli beslenemiyorum yemekler cok iyi degil askerlere ait spor salonumuz var ve yuzde 80 tum aletler mevcut en az haftada 4 bazen 5 gun calisiyorum ekstradan kendime bir weider protein whey botirdim suanda bsn protein tozu ve hardline glutamin ve weider bca aldim onlari kullaniyorum yumurta hasliyorum kendime ama daha bi sekil alamadim yaklasik 3 aydr calisiyorum. Sizden ricam benim 130 gunum var bu kadar gunde vicudumun sekillenmesini istiyorum bunun icin bana en yararli programi solermisiniz ayrica suplementlerimi nasil kullanmam gerekiyor soler misiniz cvbiniz icin tsk ederim...
    Ayrica ben bu yasima kadar peynir ve turlerini yemedim yiyemiyorum da bunun yerine ne tavsiye edersiniz...
    TURKER TURKMEN
    TSK.

5. Jesús Rojas

Jesús Rojas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,
    Yaşım 17 çalışmaya başlayalı 2 ay oldu boyum 189 kilom 78 supplement kullanmıyorum. 2 yıl öncesinde 112 kilodan 75'e kadar düştüm 2 sene süren düzenli beslenmemle. İşte bu yaz çalışmaya başladım kendimce güzel sonuç alıyorum memnunum ama beslenme hakkında supplement kesinlikle gerekli midir? Yani kararsızım doğal beslenmeyle bi şeyler başarmak istiyorum. Başlıkta yazan programı uygulamalımıyım? Kilo almam gerekir mi? Cevabınızı bekliyorum...

6. etasdelen

etasdelen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum Merhaba bu beslenmeyi kilo almak icinmi yapıyorsun ?

7. wgenzo

wgenzo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    kaç kalorilik bir proğram ki

8. Burak_Er

Burak_Er Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara, Turkey
    Evet kilo almak icin ama yetmiyor

9. amatorvucutcu00

amatorvucutcu00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boyum 1.75 kilom 70 yaşım 17 ilaçsız vücut yapmak istiyorum vücut yaparken de göbek çevresindeki yağları eritmek istiyorum kilo almak istemiyorum gün boyu ne yemeliyim protein tozu kullanmak istemiyorum şimdiden teşekkürler

10. bugra1

bugra1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar spor öncesi 2 tabak bulgur yiyorum düzgün beslenme programım var ancak enerjisiz hissediyorum . Şeker sıfır çünkü programımda sadece meyvelerden geliyor . Light helva , badem ezmesi alayım mı bulgurdan sonra ne dersiniz ? Whey ve creatine kullanıyorum

11. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Vitamin kullanabilirsin veya belki karboidrat az geliyor olabilir tansiyon veya sekerinde dusuk olabilir.

12. MeteAoglu

MeteAoglu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    çok faydalı bir program olmuş emeğine sağlık

13. Halil İbrahim Beyaz

Halil İbrahim Beyaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Pendik
    Hocam merhaba bende fitnessa yeni başladım . okulda toplam 9 saat kalıyoruz. okul olduğu için pek fazla protein ağırlıklı beslenemiyorum. kendime sabah öğünleri yapamıyorum okulda olduğum için. ne yapmamı önerirsiniz ve bu vucüt geliştirmeye bir engeli olurmu ?

Not: Yaşım 16

14. Mustang_76

Mustang_76 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1.72 boy 70 kiloyum. cılız değilim ama omuzlarım dar olduğu için çok kalıpsız duruyorum ve az da olsa göbek ve kalçada yağ fazlalığı var kalıpsız olunca çok göze batıyor o fazlalıklarım. spor salonundaki hocalar karbonhidrat almamı söylüyor ama kilo almaktan korkuyorum çünkü 2 sene öncesine kadar 95 kiloydum. L-carnitine ve yoğun kardiyo sayesinde verdim çok şükür. Kilo verdikten sonra sporda 4. ayım, whey protein kullandım, şimdi o bitti. whey'den memnun kaldım mı kaldım antrenman öncesi performansı arttırdığını bizzat yaşayarak öğrendim. fakat şimdi kas yapmak için ne veya neler kullanmalıyım lütfen yardımcı olun yaşım 25, 17-18 yaşındaki çocuklar resmen benim 2 katım.. Not: Çalıştığım için spora sadece sabah 10-11 gibi gidebiliyorum ve sadece kahvaltıma özen gösterebilirim yani bana 6 öğün ye falan demeyin çünkü imkanı yok supplement tavsiyesi istiyorum.

15. dignitty

dignitty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Merhaba, yeterli proteini almak adına antreman sonlarında 2 adet muz 2 adet 200 ml lik çikolatalı süt ve bir adet büyük boy ton balığı yiyorum. Doğal yollardan sizin önerebileceğiniz başka bir besin var mıdır. 1.78 boy 80 kilo.

16. Alatriste

Alatriste Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkdalar , yaş 21 kilom 71 boy 1,79 haftalık antrenman sayisi 5 , çok yoğun bir gün geçirmiyorum genelikle okul ev arasında geçiyor.
    beslenme düzenim ;
    kahvaltı ; 3 yumurta beyazı + 1 tam yumurta + 60 gr yulaf ezmesi 100 gr süt ile
    öğlen ; 100 gr haşlanmış tavuk göğsü + 200 gr prinç pilavı

spordan sonra ; 100 gr lor+ 200 gr süt

2. öğlen ; 100 gr haşlanmış tavuk göğsü + 200 gr prinç pilavı

akşam ; 100 gr haşlanmış tavuk göğsü + 200 gr prinç pilavı

2, akşam ; 100 gr haşlanmış tavuk göğsü + 150 gr prinç pilavı

ara öğünler; 3 mandalin ve 200 gr meyve suyu
    günlük en az 3 litre su

supllement yok, clean bulk yapmaya çalışıyorum, sizce karbonidrat ile protein oranı uygun mu az yada çok mu ?

forumda sürekli takip ediyorm beslenme ile ilgili konuları ve internettende böyle bir şey çıkardım,biliyorum vücut tipine görede farklılık gösteriyor ama en azından genel bir yorum çok iyi olurdu çünkü çok kafam karışık.şimdiden teşekkürler

17. TugayO

TugayO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben okul kantininde calisiyorum surekli ayrilamadigim sabit kaldiğim bir yer orasi.sabah ogle bazende aksam ymeklerimi ordan yiyorum biliyorsunuzki fastfood urun cok her gun sadece sabah yumurta yiyebiliyorum 2.aya giricem.yakinda protein almalimiyim birde sucuk salam sosislerdennuzak kalip kasarli tost simit arasi kasar domates gibi seyleri seviyorum onlarinfa bana etkisi olumsuz olurmu? 22 yasindayim
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ocak 2015 ---
    Merhabalar ben okul kantininde calisiyorum surekli ayrilamadigim sabit kaldiğim bir yer orasi.sabah ogle bazende aksam ymeklerimi ordan yiyorum biliyorsunuzki fastfood urun cok her gun sadece sabah yumurta yiyebiliyorum 2.aya giricem.yakinda protein almalimiyim birde sucuk salam sosislerdennuzak kalip kasarli tost simit arasi kasar domates gibi seyleri seviyorum onlarinfa bana etkisi olumsuz olurmu? 22 yasindayim

18. M.ZaferGöktaş

M.ZaferGöktaş Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Alanya
    Emeğine sağlık kardeşim yapılabilicek ve uygun birşey

19. ceza361

ceza361 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boyum 1.91 ve 113 kilodan 3 ay gibi bir sürede 85 kiloya dustum ve yaklasık 1 yıldır 85 kiloyum, bel cevresi ve gögüslerde yag var ve bir türlü erimiyor , zayıfım ama bu bölgelerde sıkıntı büyük , ne yapmalıyım ? Simdiden teskkürler.

20. gdzvc

gdzvc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben spora başlamadan 2saat önceden yemeğimi yiyorum..

Bu kadar kasmıyorum gerek de yok bana göre; sizin gibi protein'i sadece hayvansal gıdalardan ibaret görmüyorum.
    Her türlü tahıl ve baklagilleri de sayıyorum..

Sabahları tam sofra kahvaltı hazırlıyorum kendime, yumurtası,peyniri,kaşarı salamı sucuğu domatesi buğday ekmekleri dahil..
    Öğlen genelde fasulye,bezelye tarzı şeyler yiyorum..
    Akşam spora gitmeden 2saat önce de takviye olarak mısır olsun,nagıt olsun,balık konserve tarzı atıştırmalık gıdalar tüketiyorum..
    Spordan sonra yine tavuk ağırlıklı ve de öğleden kalan yahut varsa pirinç ürünleri tüketiyorum..
    Milkshake yapıyorum kendime, lor peyniri, yulaf ezmesi ve sütle beraber mikserlediğim 65gr protein içerikli 1sürahi tüketiyorum ve öyle uyuyorum..

Günlük protein hesabımı spordan sonraki aldığım gıdalarla başlıyorum.

85kiloyum, çok rahat 170gr protein alıyorum, protein tozu kullanmayı düşünmüyorum.

Çınar İlhan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş