Yeni başlayanlar her kas grubunu her antreman gününde çalıştırmalı mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ilhan_akbas tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Yeni başlayanlar her kas grubunu her antreman günü çalışmalı mı?

Anketin kapanma tarihi 17 Mayıs 2016.
  1. Tüm kas grubu her antreman gününde çalıştırılır.

100,0%
  2. Tüm kas grubu farklı antreman gününde çalıştırılır.

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ilhan_akbas

ilhan_akbas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    İzmir
    Bu spora izmir celal atik spor salonunda yeni başladım.Fakat herkes gibi bende programıma şüpheyle bakıyorum.Büyük umutlarla başladım ve yaptığım sporun boşa gitmesini istemiyorum.Antrenörler başımızda değil ve yapacağım hareketleri bir defa gösterip birdahada ilgilenmediler dolayısıyla hareketi yalnış yapıpta kendimi sakatlamaktan korkuyorum.En uygun optimal program, çalışma, dinlenme ve beslenme yapmak istiyorum ki yaptığım sporun bir inşaat işçisinin yaptığı işten farkı olsun...

Aynı zamanda her kafadan ayrı bir ses çıkıyor;
    Bir grubun dediğine göre, yeni başlayanlar için bölgesel çalışmalısın. bicepslerini haftada bir kere çalıştır diyor. diğer kas gruplarını haftada en fazla 2 defa çalıştır diyor.
    Diğer grubun dediğine göre, kaslarının hazır hale gelmesi için ısınması için ilk ay her antreman günü tüm kas gruplarını çalıştır diyor.

Forumu kullanan sayın üyeler ben programımı ve not kısmına gerekli bilgileri yazıyorum.Sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum ;

Chest press 3*10
    Polaris 3*10
    Shoulder press 3*10
    Peck-deck rear 3*10
    Lat pulldown 3*10
    Seated rowing 3*10
    Triceps 3*10
    Scott curl 3*10
    Crunch mac. 3*30
    Hyperextension 3*15
    Koşu bandı 20 dakika
    Bisiklet 15 dakika

Antreman günleri: Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi..Her antreman günü tüm hareketler uygulanacak.ilk ay programım..
    Kilo başına 1.7 gr. kaliteli protein alıyorum,karbonhidrat ve yağ dengesinide kurmaya çalışıyorum.
    Daha önce uzun süreli spor hayatım olmadı.

Boy: 182 Kilo:82

Teşekkür ederim.Saygılarımla;
    İlhan Akbaş

2. mbcoskun1

mbcoskun1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya/Konya
    Bizim spor salonunda ilk 1 hafta hamlık yapılır ondan sonra temel programa geçilir..Temel programda her gün her kas grubundan 2 hareket yaparsın mesela bench press ve dambell yana açış olur sonra kol çalışırken barbell körl ve dambell körl olur bu genelde vücudu spora alıştırmak için ilk 1 ay idealdir doğrusunun bu olduğunu düşünüyorum sen devam et bu programa

ilhan_akbas bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş