yeni başlayanlar da suplament kullanımının olumsuzlukları ,

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve themakinist tarafından 29 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. themakinist

themakinist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muzisyen
    Yer:
    ankara
    25 yaşındayım uzun süredir formu takip etmek ile beraber spor ile uğraşıyorum. geçirdiğim bir rahatsızlık nedeni ile hastanede 2 ay kadar vücudumda ki ödemleri yok etmek adına serum manyağı yaptılar beni.ve 3 ay gibi bir zamanda sağlam kardiyo çalışması eşliğinde 18 kilo verdim.ve görünürde yağsız fit bir vücuda sahibim. boy 1.82 kilo 75. geçtiğimiz ay hacim ağırlıklı çalışmaya karar verdim ve başlangıç seviyesinde bir program çizelgesini izlemeye başladım. tabi bu sırada boş barlarla hareketleri çalışırken hareketleri tanırken suplament kullanmaya başladım. (whey protein, kreatin,glutamin) . 2. günden sonra tuvalet düzenim bozuldu. kafamın içinde küçük küçük sivilceler çıkmaya başladı. (ki ergenlik döneminde bile bende çıkmamıştır)daha sonra bu tuvalet sorunum 3. gün iyiden iyi ye arttı ve bunun sebebinin gereksiz katkı maddeleri yüzünden olduğunu anladım. bende ki düşünce hep şu şekildeydi ''vücuduma %50 yarar sağlayacağına %20 sağlasın ne olacak''
    işte o %20 yararı sağladı mı bilmem ama benim sinirimi bozmayı yeterince başardı. şu anki kendi görüşüm ise , vücut güzel bir form yakaladıktan sonra (ki bunu en az 2.5 ay olarak görüyorum ) kesinlikle suplament kullanımına gerek yok. israfın yanı sıra psikolojinizi bozuyor. hiç gerek yok. ben forumda o kadar emek harcamış, üşenmeden yazmış hocalarımızın yazdıklarını ciddiye almadım pişmanım. sizler aynı hataya düşmeyin. hepinize başarılar.

Son düzenleme: 29 Şubat 2012
  2. bigforce01

bigforce01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    bak dostum bişey sölüyeyim.1.si onlar zaten protein tozunun etkiler.2.si ben 19yasındayım yaptıgım hareketlerden ne kadar zorlasamda.25yasındaki biri kadar etki edemez.sen vucut gelişimin tam yaşındasın.ben 20kg kaldırsam sen 10 kaldırsan sen daha cabuk gelişim gösterirsin.yaşın cok elverişli.sadece yemene dikkat et.3 4 ayda zaten heryerin şişmeye başlıcak.gerek yok bence toza moza.

3. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    ilk olarak spora başladıktan en az 2-3 ay sonra protein tozu kullanılır ve uygun kullanıldığı takdirde hiç bir sorun yaratmaz belki kafanda çıkan sivilceler başka bir sebeptendir...
    bu forumda senelerdir suplement kullananlar var ben anlamıyorum onların başına gelmez yeni başlayanların başına gelir ; tamamen bilinçsiz kullanımın sonuçları....

bigforce 2. dediğinin ne alakası var çözemedim ama unutma ki yaş arttıkça gelişim daha da zorlaşır büyüme hormonunun hala salgılandığı ve testesteron seviyesinin yüksek olduğu dönemlerde kişilerde gelişim maksimumdur tamamen yanlış düşünmüşsün...
    ayrıca sen 10 kaldırsan ben 20 kaldırsam .. gibi saçma bir düşünceye kapılma burada en önemli nokta kişinin yapısıdır

4. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    hiç bir zaman toz kullanma kardeşim yan etkisi ilk zamanda çıkıyorda 3 ay sonra cıkmayacakmı tam bir komedi ya bilende konsuuyor bilmeyende... Toza filan ihityacın yok normal beslenmene dikkat et sporuna devam et... Yarışmacı olmaycaksan yani bu isten para kazanmıyacaksan orangutan gibi olmanın manası ne ?

Pulbiber072 bunu beğendi.
  5. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    doktora da gittim diyetisyene de gittim eczacıya da sordum spor hocalarıyla da konuştum müsabıklarla da konuştum ve hepsi aynı şeyi dedi herşey (supplementler vs) yerinde ve düzgün , düzenli kullanıldığında uygundur ve zararı yok denecek kadar minimize eder...
    isteyen kullanır isteyen kullanmaz onu bilemem kullanıp da gelişemeyeni de var kullanmayıp da çok sağlam bir vücuda sahip olanı da var zaten bu sadece bir takviye...
    ben kafadan sıkmıyorum kullanma zararı var vs diye diğerleri kendisi düşünsün bakalım ne yapmışlar şimdiye kadar(birçoğu kendini spor hocası zannediyor sanırım bu forumda)...
    ayrıca o işi yapıp onca yıllarını vermiş emek harcamış insanlara da hayvan muamelesi yapmam saygı duyarım....

Son düzenleme: 29 Şubat 2012
    rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    profesyonel sporcular hakkında konuşurken saygılı olmanı tavsiye ederim adamların büyük emekleri var burası vg ve fitness sporu sitesi burada profesyonellere saygı duyulmalı ayrıca merak etme onlar gibide olamazsın forumu araştır öyle yeni üyelere yol göster protein tozu hakkında hiçbir bilginde yok ayrıca

CaglarYildiz ve Phil_Heath bunu beğendi.
  7. themakinist

themakinist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muzisyen
    Yer:
    ankara
    benim yazdıklarımı anlaşılmamış sanırım. ben sadece ilk haftamda kullandığım için olumsuz yönlerini ve etkilerini anlatmaya çalıştım ve şunu dile getirmeye çalıştım. vücut formunu yakalayana kadar yani en az 2.5 aydan önce kullanılmasının mantıksız olduğunu.

8. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    tam olarak ben de ondan bahsetmiştim zaten bilinçsiz kullanım dedim dikkat edersen seninki de bu olmuş ...

ancak bi arkadaş protein tozlarıyla ilgili her yerde atıp tutuyor dikkatimi çekti ve herkesin başına bilmeden doktor kesilmiş forumun bir çok yerinde...
    napacaksın bu memlekette okumadan kendini doktor ilan edeni de bol mühendis ilan edeni de...

9. tnta

tnta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaşlar bende de tuvalet sorunu var kullanmaya bşladıgımdan beri tuvalete çıkıyorum hep,bi terleme basıyor birden mide bulantısı oluyor neden acaba?17 yıldır spor yapıyorum.bi ara sporu bırakmak zornda kaldım ameliyat nedeniyle iyileştikden sonra tekrar bşladım.lütfen bana yardım edin

Sayfayı Paylaş