yeni başlayanlar beslenme önemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mehmetoğlu tarafından 7 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mehmetoğlu

mehmetoğlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    lkolko
    Yer:
    ankara
    merhaba arkadaşlar vg ye yeni başladım ilk haftam 3. günüm olacak ancak hoca bana bi beslenme programı yazmadı...bend ebiraz meraklıyım internetten araştırıyorum ama arkadaşlarım henüz erken olduguğunu söylüyorlar.....ilk haftamdayım diye beslenmemim bi önemi yokmu?

2. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme sporun bel kemiğidir, erken olduğunu söyleyen arkadaşlarından tavsiye almayı bırakıp faydalı konulardan yararlanarak amacına yönelik uygun bir beslenme programı yapmalısın.

3. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Fitness, Vücut Geliştirme bu sporlar genelde bireysel sporlardır ve kişi bu sporlarla ilgileniyorsa kendini vücut anlamında geliştirdiği gibi bilgi anlamında da geliştirmelidir.
    BU yüzden bol bol araştırmanı, okumanı yani kendini geliştirmeni öneririm.
    Sonuçta bu sporda kendi vücudumuzu geliştiriyorsak vücudumuz için hangi hareketin daha verimli olduğunu yada hangi antrenman sisteminin daha verimli olduğunu bilmeli buna göre antrenmanımızı yapmalıyız. Aynı şekilde bu beslenme içinde geçerli.
    Bu linkteki konuyu inceleyebilir, beslenme programı nasıl çıkarılabilir sorusunun cevabını bulabilirsin;
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Özellikle bu sporda beslenme en ön plandadır. Yeni başladım benim için beslenme önemli değildir demek yanlıştır.
    Unutma bu sporun %70'i beslenme, %15'i antrenman ve %15'i de dinlenmedir.

İyi günler,

4. mehmetoğlu

mehmetoğlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    lkolko
    Yer:
    ankara
    teşekkürler Body06