Yeni Başlayanlar Adım Adım (profesyonel)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve iluny tarafından 4 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. iluny

iluny Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım herkese merhaba sitede emeği gecen herkese teşekür ediyorum.Benim söylemek istediklerim şunlar bu forumu nerdeyse 5 gündür girmediğim konusu kalıncaya kadar inceledim (cıncıkladım) herşey var gerçekten teşekkür ederim çok bilgili, bu konuda kendini aşmış şahsiyetler var eyvallah, ama bide şöyle bişey var ben yeni başlayan biri olarak nasıl antreman yapıcam nasıl bir beslenme tarzı uygulayacağım bunu anlayamadım;çünkü herşey karışmış durumda bakıyorsun bir antreman şekli var beslenmeye uymuyo bir beslenme bir antremana uymuyor bide şöyle bişey var ne antreman ne beslenme bana uyuyor, çok acayip herşey ayrı ,hiç biri ötekini tamamlamıyor neyse sözün özü şunu rica ediyorum antremana göre beslenme ve her kiloya ve yapıya göre antreman ve beslenme olayına daha betimleyici olarak açıklık getirirsek sanki biz bu siteden daha çok yararlanacakmışız gibi geliyor çünkü burada bir potansiyel var varkende şahsen kaçırmak istemedim lütfen yanlış anlamayın beni bütün antrenman ve beslenme şekillerine biribirini tamamlayıcı olarak bu konuda yada başka bir başlık açarak açııklık getirirsek dadından yinmez bişey olarak hayal ediyorum bu konu hakkında bilgi sahibi kişiler bize bunları biraz olsun yazarsa ne mutlu bize yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Güzel bir konuya değinmişsin.İşte bu farklılıklar insan sayesinde oluyor öyleki herkesin vücudu aynı değil.Herkesin vücudu farklı şeylere tepki veriyor.

Öncelikle aramıza hoşgeldin :)

Bazı gerçekler ve rutinleşmiş kurallar vardır.Yeni başlayanlar için, eğer kilo problemi yaşıyor işe öncelikli hedefi kardiyo ve kilo verme diyetidir.Hayır kilo problemi yoksa, kilo almak istiyorsa ve vg'yi seçmişse beslenme tarzı protein ağırlıklı olur (kas inşası için)

Bunun detaylarını forumumuzdaki makaleleri ve fikirleri okuyarak kendince püf noktalar edinerek düzenleyebilirsin, ki bu antrenman programı içine geçerlidir.

Bir iki rutinden bahsedeyim ;

Yeni başlayanlara protein ve vitaminler için beyaz et,kırmızı et,balık eti,süt ve yumurta ön plana çıkartılır.Buradan konu açarak veya okuyarak fikirler elde ederek kendine bir beslenme programı düzenlersin yine bize sunarsın fikri olan arkadaşlar düşüncelerini dile getirir ve güzel bir program elde edebilirsin.

Antrenman konusunda ise ;

Yine sana bağlı olarak değişebilir.Fakat yeni başlayanlar için haftada 3gün antrenman programı çıkartılır (genel olarak) ve bir antrenman süresi 1-1,5 saat arasında değişir.Bu süre içerisinde her kas grubu hafif olarak çalıştırılır.(Asıl amaç hamlığı gidermek ve kasların birbiri ile dengesini kurmak).1-2 aylık bir süreden sonra bu program bölünür ve antrenman günleri 4e çıkartılabilir.4 günü geçerse ağır antrenmanlar olucağı için vücuda zararda verebilir bu yüzden bu sana bağlı :)

1-2 aylık süreden sonra programın bölünmesinin sebebi ise, ilk aylarda kısa süreler ile çalışan kasların artık tam anlamında gelşmeye adapte olması için daha ağır antrenmanlarda kas grubları uzun süreli çalıştırılır.

Kendince birşeyler yazdım inşallah kafandaki bazı soru işaretleri gitmiştir :) Basarılar

Wills71 bunu beğendi.
  3. iluny

iluny Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabın için teşekkürler, dediğin gibi ordan burdan alıp kendime uygun olanı deniyorum bakalım sonunda ne olucak biraz uzun sürecek gibi ama birşeyler olacaksa sonunda uğraşmaya değer, olduğu zaman ayrı bir konu açıp yeni başlayanlara biraz da olsa yardım edebilirim inşallah öncelikle tecrübe kazanmak lazım :)

Sayfayı Paylaş