Yeni başlayanların soruları <cevapları>

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mrkaya tarafından 20 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    1) Supplement kullanmalımıyım?
    cevap: Spora başladıktan sonra vücudun ihtiyacıda arıyor protein,karbonhidrat,yağ,mineral vs. Bunları doğaldan tabii ki karşılayabilirsiniz çalışan mesgul olan insansanz az birşey supplementle karşılanabilinir. Yeni başlayanlar nasl ki , başladıktan sonra beslenmesine dikkat ediyor , supplement kullanmasıda ona engel teşkil etmez. Ben kullanmamanız taraftarıyım ama kullansanz zararınızda olmaz tam tersi yararı olabilir. Ama tabii ki her zaman tavsiye ettiğim gibi doktor kontrolünde olursa :)

2) Gelişemiyorum , geliştiğimi hissetmiyorum?
    cevap: Bismillah..Daha yeni başladınız spora , vücut bi adapte olsun alışsın dur bı 6 ay geçsin resim atmaya başlarsın :)
    öneri: Hocanızın verdiği programı gösterdiği ağırlıktan 2-3kg daha ağır kaldır hareketi tam yap. 12 tekrar diyorsa 11 tekrar yapma 13 yap ama 11 yapma.
    Kesinlikle 1 aydan sonra özel program yazzılmalı (vücut tipine göre) ve ilk 6 ay temel hareketlerden vazgeçmeyin.

3)Spordan önce ve sonra ne almalıyım?
    cevap: Spordan önce yiyeceğiniz öğün katı ve yüksek karb. içericekse yedikten 3-4 saat sonra başlayın spora.Aparatif tarzı birşeyse 1-2 saat sonra başlayabilirsiniz spora. Ne yiyeyim? Tam buğday: makarna , pilav,patates (haslanmıs) yulaf vs. ya da apatarif olarak , portakal , elma , muz vs.
    Evet spor bitti ne yiyecem ? hemen basit şeker al mesala '' muz da var sütte var vs.'' sen en iyisi muzu ye 1 bardak süt iç , 1 saat içinde de karb ve protein içeren yemek ye.

4) Antrenman sırasında neler yapmalıyım?
    cevap: Yapmayacağın şeyleri söylesek daha basit olur , kesinlikle sohbete kızlara dalp , set aralarını uzatma hangi harekettteydim ya diyip atlama.Aynıı agırlıkla 4 set tamamlama , 4 setide 12 tekrar 10 tekrar sabit yapma.

5) Bana neler zararlıdır ?
    cevap: Aşırı , karb. protein , yağ ,antrenman , kardiyo (obez değilseniz yağ yakmıyorsanız)

6) Soru sormadan lütfen önce , google gibi dev bir mekandan araştırma yaparak sonuclara ulasınız. Kolay kolay ulasamayacagınız soru yoktur ama olduda ulasamayınca soru sorsanız herkese yardm etmıs olursunuz teşekkürler.

Bekci bunu beğendi.
  2. yagizyesilyurt

yagizyesilyurt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Oyuncu
    Yer:
    İzmir
    Gereksiz yere açılmış bi konu. Forumda zaten hepsinin cevabı bulunmakta

3. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Senin için gereksiz olabilir. Forumda bulunmakta diyorsun o kadar kişi o yüzden mi bulundugu halde soru aynı soruları soruyor ? yaşına göre hareket et karşında yaşıtın yok. Burası insanların paylasımlarını hor görebileceğin bir yer degil , git evde oyuncaklarla oyna.

4. yagizyesilyurt

yagizyesilyurt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Oyuncu
    Yer:
    İzmir
    Niye seviyesizleştin onu anlamadım ama seviyene düşmiycem. 22 yaşındayım merak ettiysen. Gayet seviyeli art niyet düşünmeden konuya cevap yazdım bu soruların hepsi ve cevapları forumda mevcut bulamayan yeteri kadar araştırmamış demektir. İyi günler

TolgaTunçel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş