Yeni başlayanların merak ettikleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 646 üye.
  1. metalro

metalro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba beyler bende yeni katıldım aranıza yaşım 17 bende bu spora başlamaya karar verdim fakat malüm önümüz yaz seneye başlıyıcam hayırlısıyla şimdi 2 tane sorum var
    1-)Vücut geliştirme için yaşım geçmi?
    2-)Bu yazı boş geçirmek istemiyorum hiç değilse evde yapabileceğim birkaç hareket önerebilirmisiniz?

2. Sanzutu

Sanzutu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya benim bi isteğim olucak sizden...siteye yeni üye oldum...netle aram iyidir fakat o kadar araştırmaya rağmen kendim için evde 30 yada 40 dakikalık fitnees programı bulamadım...tv eşliğinde video gösterimli çalışma programı yada bana tavsiye edeceğiniz bir program varmı...amacım çok şişkin bir vucut değil...fit diyelim yada plaj vucudu...yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

3. ocrussss

ocrussss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    acil yardım

ilk olarak spora başlamak istiyorum ... yani bu yaz illa ki bir spor mrkezine gitcem.... fakat hangi spor salonuna gideceğim konusunda hiç bir fikrim yok teknik donanımı iyi olan bir yer bakıyorum ama hiç rastlamadım. ankarada bildiğiniz bir yer varsa lütfennnnn yardım edinnnnnnnnnnn:S:S:S:S

4. Tura

Tura Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

iyi günler çok önemli bi soru sormak istiyorum umarım cevap verirsiniz ben 19 yaşındayım ve 1.90 boy 100 kiloyum bu spora daha yeni başladım ilk amacım kilo vermek ama güçten düşmek istemem tam aksine vücut yapmak istiyorum ama bunu yapmam içinde yemeğimden kesmemem hatta amino asit tarzı şeyleride kullanmam gerek bunuda biliyorum bunları yaparsam kilo alıcağımıda ne yapmalıyım sizce lütfen bi çözüm yolu bekliyorum :)

5. carpathia_20

carpathia_20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben 21 yaşındayım geçirdiğim rahatsızlıktan sonra vücudumda kas erimesi oldu.. onları toparlamak ve sıkılaştırmak için 2 aydır fitnes salonuna gidiyorum; ama bayan oldugum için kaslarımın genişleyip büyümesini fazla istemiyorum... sıkılaşmak için önerebilceğiniz yöntemler var mı?

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    nedir geçirdiğin rahatsızlık

7. Leganmeath

Leganmeath Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba,
    Öncelikle takdir etmek istiyorum. Gerçekten güzel site, yararlı olmasını geçtim, üyeler arasındaki konuşmalardan tut , her şey çok güzel. Benim de bir kaç sorum olucak. Daha doğrusu öneri isteyeceğim.

17 yaşındayım ve lise sona gidiyorum. Malum öss bu sene. Önceden çok özen vermezdim vücut felan , sağlıklıyım , çeviğim felan diye düşünüyordum. Ama zaman geçtikçe anlıyorumki şöyle bir kalıba girsem fena olmaz. Sanırım plaj vücudu diyorlar.

Boyum 1.72 kilom 60 . Tahmin edersiniz öyle kalıplı biri değilim. Boya önem veriyorum fakat sanırım daha fazla uzamayacak. Ben de biraz omuz çalışayım dedim. Önceden dumbell la felan evde çalışıyordum ama aksata aksata, belki de hareketleri yanlış yapa yapa. Barfiks çekilcek gözümün önünde bir yer olmadığı için, bende hiç çekmiyordum. Sonra kendi kendine barfiks çekmeye karar verdim ve okulumda barfiks çekebilcek bir yer buldum. 3 4 gün üstüste çektim ama kaslarım öldü resmen. (Günde 3 kez çekiyordum onda da set başına 4 kez felan , baya formsuzum yani :) Neyse bu sene body ye gidemem, yazın gidicem ama o zamana kadar da bir şeyler yapmak istiyorum. Ne yapabilirim ? Evde çalışabilirim, dumbell larla bir şeyler yapabilirim. Barfikse devam edebilirim. Sizin verdiğiniz bir dumbell programı var , hoşuma gitti. Fakat siteyi kaç gündür inceliyorum o kadar çok şey var ki. Örneğin benim beslenme denen bir şeyim yoktur. Çok erken kalkıyorum okul için, sabah kalktım mı okula gidiyorum direkt. Okulda kahvaltı niyetine poğaça felan yiyoruz. Öğlen tabldot yiyoruz ama kahvaltı çok önemli, gerçi sporcu için spordan sonra yenilen öğün çok önemliymiş :) ama benim doğru dürüst spor yaptığım da söylenemez.
    Şimdi sormak istediğim bir şey şu, barfiks beni bu kadar zorluyorsa, (24 saat hissediyorum) onları zorlamaya devam etmeli miyim? Günde 3 set yapıyorsam hemde set başına 4 tanecik , bunun için artı takviye lazım mı , ne biliyim işte yumurta sabah içmeli miyim? Sabah peynir yemeli miyim? vb. İkincisi bu barfiks tam olarak hangi kasları çalıştırıyor? Ve adam gibi yararlı olması için barfiksle birlikte hangi kasları da çalışmam gerekir ve bu kasları hangi hareketlerle evde çalışabilirim ?

Omuz genişlemesiyle ilgili yazıları okudum.Yaşa göre bir yavaşlamadan bahsediyorlar ama bu kişinin nasıl gösterdiği ile de alakalıdır heralde. Yani ne biliyim ben mesela 17 yaşındayım ama göstermiyorum yani. Belki gelişme bende daha ilerde olacaktır. O yüzden boy uzatmayla ilgili bir sorum daha var. Barfiks demirinde asılma yararlı dedik ama ben bacakların çok fazla kasıldığını zannetmiyorum onda. Ağaçtan elma toplama hareketinde daha çok uzamaya yardımcı olduğumu hissediyorum :) Sorum şu bu hareketleri uzun mu yapmak lazım yoksa sık tekrar mı ? Veya bu hareketlerle sağlanan bir ağrının üzerine gidilmeli mi yoksa dinlenilmeli mi?
    Şimdilik bu kadar, şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar.

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Azi bunu beğendi.
  9. Leganmeath

Leganmeath Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diez ilgin için teşekkür ederim fakat 3 4 gündür zaten okuyup duruyorum. Evet bahsettiğim şeylerden bahsedildi ama böyle benim sorduğum biçimde değil. Eğer sorularımın tam cevabını alırsam memnun kalacağım.
    (Konular bahsedildi ama şu şekilde; kasları zorlamamak gerektiği dinlendirmek gerektiği, kasların 2 gün dinlenmesi gerektiği, ya da haftada 2 kez çalıştırmak gerektiği, beslenmeden bahsedildi ama benim yaptığım sadece dumbell ve barfiks, miktarını da belirttim. Bunun için ne kadar değiştirmeliyimki yemek düzenimi. elma toplama hareketi ya da barfiks demirinde asılı kalmayı da kısa mı uzun mu sık mı az mı yapmamız daha güzel olur diye sordum. Böyle bir konuşma geçtiyse beni oraya yönlendirirsen sevirinirim.

10. mR.

mR. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    merhaba ben 1 senedir bu sporu yapıyorum ve belirli aralıklarla amino asit ve toz protein kullanıyorum ama birisinden duydum bu ilaçlar kullanıldığında çeşitli sağlık sorunları ve erkeklik organında küçülme ve fonksiyonların kaybolması gibi sorunlar çıkartıyo diye hala kullanıyorum fakat kafam çok karışık bu işlerle ilgisi olan herkes bi şey olmaz olsa bana olurdu gibisinden şeyler söylüyolar ama bazıları ise kafamı karıştırıyo yani kesin bi cevap alamadım bu konuda bilgisi olan varmı acaba ?

11. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kafanı karıştıranlardan rica et sana bilimsel kaynak göstersinler..sanırım hakkında en çok mit üretilen sporu icra ediyoruz..
    et türlerinden yediğinizde, süt ürünleri yediğinizde böyle birşey mümkün değilse protein tozunda da mümkün değil..bu daha doğal beslenmemenizi gerektirmez ama o manada yan etkileri olmadığını bilmelisiniz..

Azi ve 307KD bunu beğendi.
  12. HevesliSporcu

HevesliSporcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi yrd cı olursanız sevinirim şimdiden saygılar

abi 18 yasına girecek olanb bir kişiyim boy 1,84 kilo 78 abi düzenli oalrak çalışırsam herşeyi elimden geldiği kdr uygun yaparsam emeklerimn karsılığını almaya ne kdr zmanda baslayabilrim (İnsandan insana değişir ama ortalama olarak) Ne zmn belirtiler ortaya çıkar ve 1 soru dahga izninle istediğim vucud u yakaladığımda o nu nasıl koruurm... son soru :D abi estetik f
    t bir vuct istiyorum boyuma göre kilom falzlamı kaç kilo vermeyliyim Nasıl kilo verebilrim şimdiden saygılar!!!

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    İlk mesajınızda böylesine bir "merhaba" hoş olmamış doğrusu.
    Forumda bütün merak ettiklerinizi cevabı var.
    Araştırdınız mı?
    Mesela şu başlığı okudunuz mu?
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlara-bilgi-sab-t8677.html

Azi, 307KD ve saydam bunu beğendi.
  14. Yavru_Kartall

Yavru_Kartall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Selam bende yeni üye oldum. Size sormak istediğim benim sol göğüsüm sağ göğüsüme göre biraz daha az gelişmiş. Sağ göğüsümün altı düzgün duruyo ama sol göğüsümün altı düzgün durmuyo. 2 aydır çalışıyorum ama pek bi düzelme olmadı. Nasıl düzeltebilirim?

15. Yavru_Kartall

Yavru_Kartall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Fazla çalışmak yani hergün çalışmak kas yakarmış diye duymuştum. Doğru mu?

16. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  17. ahmet.tt

ahmet.tt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kür nedir ?

18. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Azi ve saydam bunu beğendi.
  19. hakan84

hakan84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar haftada 4 gün body ve cardio çalışmakla 3 ayda farkedilir bir gelişme olurmu diye saçma sapan bi sorum var:) merak ettim. salona yazılmayı düşünüyorum.teşekkürller

20. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Eger dogru beslenir ve dogru calirsaniz gozle gorulur bir fark olur. Kisiden kisiye degismekle beraber ilk uc ayda bir miktar kas kazanirken yag oraninizi dusurebilirsiniz. Boylece gozle gorulur bir fark yakalayabilirsiniz. Tek basina kazanacaginiz kas kutlesi o kadar fark yaratmaz. Eger uzun vadeli bir calismaya girerseniz o zaman kas kutlesi olarak da bahse deger degisimlerden bahsedilebilir. Daha ayrintili bilgi icin imzama tiklayarak en cok sorulan sorular ve cevaplarini okuyunuz.

Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş