Yeni başlayanların merak ettikleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 646 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    sence sorunun yeri burasımı ?

ve yeni başlayanlara kür ile ilgili bilgi vermek ne kadar doğru olur ?

Ocensers ve Azi bunu beğendi.
  2. masy

masy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    pardon flexor, soruma cevap başka bir bölümde arıycam o zaman.

3. masy

masy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    salona çalışmaya gittiğim bazı günler, döndükten sonra kendimi çok yorgun hissediyorum ve kaslarıma baktığımda da hacimlenmesi yerine aksine küçüldüklerini hissediyorum.mesela bu akşamki çalışmamdan öyle döndüm, sanki bir önceki gün çalışmadan daha iyi hissediyordum ve kaslarım da daha bi şişiyordu.herhangi bir kür yapmıyorum, stereoid kullanmıyorum.amino ve creatine var.onları kullanıyorum.başlayalı 1 ayı yeni geçti.büyüklerimden yorumlarını bekliyorum.acaba böyle birşey normal mi, benim psiklojimle mi alakalı bu olay nedir?
    saygılarımla,

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Anladığım kadarıyla bu psikolojik, kaslar bir günde hacim almayacağı gibi bir gündede küçülmez yalnız şu var antrenman sonrası kaslarda o gün çalıştığın bölgelerde damarlar genişler ve oraya daha fazla kan pompalanır bu nedenle tahmini ve yaklaşık olarak 1 saat boyunca gözle görülür bir şişkinlik ve hatta laktik asittende dolayı bir dolgunluk hissi olur yani antrenmandan böyle 1 saat gibi bir süre zarfında küçülme değil daha çok dolgunluk hissi duyulur sendeki ilginç bir durum büyük ihtimalle psikolojiktir. Olur böyle şeyler mesela ben yakın zamanda 1.5 ay ara verdiğim zaman kendimi ufalmış hissediyordum fakat mezurayla ölçü aldığım vakit alakası olmadığını anladım , hatta aynı böyle iki hafta ara veren bir arkadaşım hacim kaybettiğini sanıyordu ve ölçülerine bakınca kolda yarım cm falan irileştiğini bile görmüştük.

5. MaTrAxYoN

MaTrAxYoN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    basketbol oynuyorum vede vücud çalışmaya başlamak istiyorum
    uzamamı durdurmıyacak şekilde olmasını istiyorum nasıl çalışmam gerek?
    tüm vucüd kaslarımın gelişmesi için hangi tür egzersizleri yapmam gerek vede ne kadar süreyle?
    birde oranlı şekilde kas yapmak istiyorum 17 yaşındayım vede artık etrafımdaki herkes kas yapmamı öneriyor beslenme programım nasıl olmalı? hergün 1 kutu süt bitiriyorum
    şimdiden teşekkürler..
    not: profesyonel hocalardan bana yardım etmek isteyen olursa msn adresim :[email protected]

6. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Forumu okumalısın bol bol antrenman bodybuilding bölümünde ve beslenme bölümünde sorularına cevap bulacaksın .

7. terminator7

terminator7 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende birşey merak ediyorum umarım dogru bi yazıdır ve silinmez:)

ben anatomik olarak her acıdan arnold schwarzeneggere benzetiliyorum ,ve gercekten ona yakın bi bedene sahip olmak arzusundayım...ancak suanda sadece 1.81 boyum ve 67 kilom var ancak, cok iri kemikliyim...74 gibi bir kiloda gorunuyorum...

bana arnold ın yarısı şekline 1 yılda gelebilrmiyim düzenli çalışırsam 1 yılda ust duzey bi vucudum olurmu?

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu soruna süre ile cevap verecek birisini ancak müneccimdir..senin genetiğin hızlı gelişmeye müsaitse (şuanki vücut şeklinden anlaşılmaz bu, çalıştıkça ortaya çıkar) ve işi kitabına uygun yaparsan ve tabi sabırlı olur nezaman öyle olacam diye acele etmezsen hedefine ulaşırsın..ama zaman sorma..

Azi bunu beğendi.
  9. MaTrAxYoN

MaTrAxYoN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    forumu araştırdım ancak beni tatmin edicek bir bilgi bulamadım bilinmeyen terimler vs. birebir msnde yardım edebilecek olan varmı??

10. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    senin nezdinde bu düşüncede olan tüm üyeleredir lafım..

bu kadar hazırcı olmayın..bizler vg ile ilgili bir meseleyi aydınlatabilmek için ne makaleler araştırır ne siteler gezer ve ne kitaplar okurken bazı yeni üyelerdeki bu tembelliği ve hazırcılığı anlamıyorum..araştırın ve öğrenin..önünüzde böyle geniş bir kaynak sitesi var..soru sormadan aylarca okuyun forumu..kimseye özel ders verilmiyor burda..

blnt_ztp, Ocensers, Azi ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  11. terminator7

terminator7 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana vucudum kas ozellikleri
    yani hacme musait kas, gelişime cok acık kas, asırı yetenekli beden ozellikleri gibi bir konu varsa link verirmisiniz?
    bari link verelim:)

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    buyrun link BURDAN

Ability, Blueberry, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. Evet

Evet Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    1- Mekik çekerken setimin sonlarına doğru kalkışlarda karın kaslarım titriyor. Vücudum bu titremeyle bana ne anlatmak istiyor?

2- Spor salonunda programımda -2 set halinde istediğin kadar tekrar- yazıyor. 2x500 mekik çekiyorum. Fazla tekrar yapmanın bana faydası olur mu, bu sayıyı artırabilirmiyim?

3- İki göğsümün ortasının çalışmadığını düşünüyorum. Salona 2-3 senedir gelen insanların da, iki göğsü bitişik olacağına arada boşluk görünüyor. Göğüs ortası için yapılması gereken hareketleri biliyorum ama hoca bana bu antremanları vermiyor, "2 sene sonra orayı çalışmayabaşlayabilirsin" diyor. Hocamı bu konuda nasıl ikna edebilirim?

4- Bel bölgesindeki yağları eritmek için kullanılıyor denilen bir kumaş korse (kuşak şeklinde)'nin o bölgedeki kasları tembelleştireceğinden söz ediliyor (bir doktordan da duydum). Bölgesel yağ yakımı diye bir şey olmadığına (ya da henüz bilinmediğine) göre, o korse neden bu kadar yaygın?

5- Hiç bir zorunluluğu olmadığı halde benim ve diğerlerinin bu tür sorularına cevap veren insanlara saygıyla teşekkür ediyorum. Umarım hayatta hep mutlu kalırsınız :)

14. RapiDJunioR

RapiDJunioR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2x8,5x20,6x15 gibi rakamlarla neyi ifade etmeye çalışıyorsunuz? ben şunu anladım ama doğrumu acaba? örneğin 2x8
    elimde bir program var. bu programı ardı ardına 2 kere tekrarlayacağım ve her hareketi toplam 16 kez yapacağım doğrumu?

15. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumu incelediğin takdirde zaten bulacaksın..
    2x8 : hareketi (programı değil) 2 set 8er kez tekrarlayacaksın demektir..

Azi bunu beğendi.
  16. glory

glory Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bu topicteki ilk yazınızdaki boyla alakalı birsey soracagım.
    agırlıkla cok erken tanısıp 23 yasına kadar uzayan boyu zar zor 170 olanlarıda tanıyorum hemde powerliftingle ugrasıyorlardı yani baskının alası vardı. birde ne zaman arastırma yapsam net birsey bulamıyorum, hatta kemik yogunlugunu artırıp destekler diyen bile var. ama en cok gordugum baslayanlar ilk birkac ayda 1-2 cm uzayıp sonra duruyor.

ne zaman bana bu soru sorulsa kesin bir yanıt veremiyorum, acıklıga kavusturabilsem iyi olacak. bu yazdıkalrınızı destekleyecek arastırmaları sunma sanısnız var mı hocam?

sagolun

17. RapiDJunioR

RapiDJunioR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yani programa başyalacağım. sonra diyelim ki dumbell curl yapacağım. ilk önce 8 tane yapıp bir set aralığı(50sn falan) dinlenip sonra bir 8 daha yapacağım.

teşekkürler diez. kusurmuza bakma 3post attık hepsinde de seni yorduk ama sanırım bu spora çok hevesli olduğumdan tabi birde sabırsızlık var.

forumuda inceliyorum ama çokda eski sayfalara gidemiyorum. ayrıca sanırım forumu yenilemişsiniz eski konularda verilen linklere ulaşamıyorum çoğu zaman.

18. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Forumda yakın zamanda revizyona sokacağız bu yenilenme adımında en çok sorulan 100 soruya soru cevap tarzında yer vereceğiz

Azi bunu beğendi.
  19. nrddn

nrddn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya hocam ben alet edevatla çalışmıyorum kendi çabamla şınav mekik falan çekiyorum acaba çok mu zorluyorum mesela artarda 30 şınav çekiyorum zararı varmıdır tavsiyeni istesem

20. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili arkadaşım tabi abilerimiz kardeşlerimiz bizden daha iyi bilirler ama tutulmalar oluyorsa mekik yapma ve salon hocaları herşeyi çok bildiklerinden sağolsunlar yeni başlayanlara özellikle kilolulara astıronomik mekik tekrarları yazabiliyorlar.sonuçta bu spor sabır ister ağrılar geçene kadar bırak mekik hareketlerini ağrılar geçtikten sonra yapabildiğin kadar ile başla ve her gün arttırmaya çalış mesela ilk 20 sonra 21 sonra yapabildiğin kadar 22 -25 vicut alışıncaya kadar böyle çalış.

Sayfayı Paylaş