yeni başlayanda protein alım miktarı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve torukmacto tarafından 11 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. torukmacto

torukmacto Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar yeni başlayanım 20 gün filan oldu. ben 70 kiloyum hemen hemen 140 gr protein alıyorum ( 200gr lor,6 büyük yumurta,200gr tavuk,100gr beyaz peynr ,süt,vb) 120yi kesin geçiyor ama sorum şu ki ihtiyaç fazlası proteinin kullanımadan atıldıgını okumuştum bir yeni başlayan olarak kaslarıma yüklenemedigim için gereğinden çokmu protein alıyorum ? öyle ise ne kadar almalıyım 1,5 katı filan) teşekürler saygılar.

2. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
  3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

Ağırlığının 2 katı iyidir. Ya da toplam kalorinin % 25-% 40 aralığı. Al, gerisine takılma. Protein, sindirilirken metabolizmanın daha çok kalori yakmasını sağlar.

4. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Kilonun 1.5 katı bile alsan yeterli naturel çalıştığın sürece,yüksek miktarda protein alımıyla ilgili yazılar genellikle supplement firmalarınca yayılan makaleler oluyor :)

5. brhmcr

brhmcr Guest

Agirligin -yag kutlesi * 1.5 - 2 gram araligi optimum protein alim miktari olacaktir.

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Yeni başlayan biri isen kilonun 2 katı olmalı,ileri seviye iseniz 2-3 katı olmalı.Fazla alınan proteinde evet öyle bişey olabilir belki,zaten vücut bir anda ortalama 30-40 grm proteini alıyor e sende bir anda 50-60 grm protein almıyorsundur sanırım( öğün başı) o nedenle günlük ortalamaya vurursan alman gereken protein oranını öğünlere ayırarak alırsan sorun kalmayacaktır.

torukmacto bunu beğendi.
  7. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Vücudun tek öğünde sadece 30-40gram protein aldığına dair bilimsel bir kanıt sunabilir misiniz rica etsem?

Ve neden 3 katına kadar protein alımını tavsiye ettiğinizi öğrenebilir miyim?

8. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    ben başladığımda 77 kilo idim
    4 ay oldu, 76 kiloyum şu an
    senin beslenmenin yarısı kadar bile beslenmiyorum ama gelişim gayet iyi kendime göre...
    bu beslenme ile uzun süre götürebileceğinizi düşünüyorum
    platoya takılınca arttırırsınız ileride, şu an gereksiz bence boşuna yormayın vucudu aşırı protein alıp

EdgeVII bunu beğendi.
  9. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

Ben söyleyim. Broscience, yani kulaktan dolma bilgiler...

şahsi olarak öğün başına 30 gram "kuralını" ve öğün sıklığı saçmalığını bırakalı yaklaşık 5-6 sene oluyor, yemek istediğim zaman yiyorum & öğün başına ortalama 15-60 gram aralığında protein alıyorum. Ortalama olarak protein alımım kg başına 2 gr. Günlük Makro ve kalori değerlerimi sayıyorum ve gayet memnunum.

Sayfayı Paylaş