Yeni Başlayana Yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve izm35 tarafından 1 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. izm35

izm35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sitenizi (ki artık bende sahipleiniyorum o yüzden sitemizi diyeceğim) 1 ayı aşkın süredir düzenli takip ediyorum.Gerçekten çok hoş çok faydalı ve seviyeli bir site,ayrıca amacının dışınada kesinlikle taşmıyor.Ben 32 yaşında bir öğretmenim ve bu sporlada pek alakam yoktur ancak fit bir vücudum olması için netde yapmam gerekenleri araştırırken bu site ile tanıştım.Öncelikli amacım göbek eritmek ve biraz da kas yapmak.Bir aydır burdan edindiğim bilgiler doğrultusunda yaptığım diet ve kardio sayesinde göbeğiimin tamamı olmasa bile sanırım büyükçe bir kısmını eritebildim.Bunu yaparkende bir yandan evimde 2 adet 5 kg.lık dambılla çalışmaya çalışıyorum.kendimce oluşturduğum proğram şu şekilde.Pazartesi çarşamba cuma ağırlık çalışması.Bu günlerin herhangi birisinde omuz ile göğüs çalışırken diğer günde ise karın ve kol çalışması yapıyorum.Perşembe cumartesi ve pazar günü ise kendimi yormadan 40 dk.lık koşu.Özellikle ağırlık çalışma günleri h.içi olduğundan 21.00 den sonraya kalıyor ve1, 1.5 saat sürüyor.Şimdi kafama takılanları sormak istiyorum
    1.Göbek eritmek için diet ve koşu yapmam acaba kas yapmama AZ DA OLSA engel mi?
    2.Biraz hacimlli omuz ve göğüs için protein tozu kullansam olur mu kullanmam gerekirse hangisini önerirsiniz
    3.Ağırlığın 2 katı protein sizin gibi vücuda sahip olmak istemiyorsam bile benim içinde geçerli mi değilse ben ne kadar almalıyım?
    4.bu 2 dambılla vücudumu hafif toplayıp biraz kas yapabilmem bu çalışma temposu ile mümkünmü .Şayet mümkünse yaza yetiştirebilirmiyim?

Bu arada yaş 32 boy 169 cm. kilo 70.kg. Vücut ne çok sıska ne de çok yağlı .Özellikle omuzlarım dar onlar için bir tavsiyeye gerçekten çok ihtiyacım var.Hayatımda ilk kez bir foruma yazı yaıyorum umarım bana da yardımcı olursunuz.Şimdiden hepinize teşekkür ederim.Herkese kolay gelsin..

2. javsin

javsin Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İZMİR
    Arnold'ın kitabında diyor ki;
    Bana bir bar ve biraz ağırlık verin size dünya şampiyonluğunu getireyim.
    Elinizdeki 5 kg dumbeller bile sizin çok işinize yarar.Eğer doğru bir şekilde ve düzenli antreman yaparsanız sonuçlar sizi bile şaşıtabilir.Eğer amacınız göbeğinizi eritmekse bunu hem antreman hemde diyetle beraber kolaylıkla başarabilirsiniz.Program için forum da birçok örnek bulabilir ve kendiniz için en uygununu seçebilirsiniz.Şimdiden kolay gelsin.

3. izm35

izm35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadaşım yanıtın için.sanada kolay gelsin...

4. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda baska bir sayfada cardio ve agirlik idmanlarinin bi arada yapilmasi kas gelisiminin birazda yavasladigini soyluyor. Ama benimde amacim hem gobek yakmak hemde kas yapmak oldugu icin en azindan gobekten kurtulana kadar ikisini bir arada yapmaya devam edecegim. Fakat yinede secim sizin

Sayfayı Paylaş