Yeni Başlayana Deadlift mi Romanian Deadlift

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mrReis tarafından 14 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mrReis

mrReis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Selamün Aleyküm . Sırt ve bel bölgemi güçlendirmek istiyorum şınav ,one-arm dumbbell rows , dumbbell bent over raise
    ile gelişiyor ama bir yere kadar olabiliyor anca . Deadliftte sırtı ve daha birkaç yeri çok iyi geliştiriyormuş . Evde çalıştığımdan antranör ya da bigili bir kişi yok bende forumdan ve izlediğim , araştırdığım şeyler doğrultusunda bu sporu yapmaya çalışıyorum . Gelelim soruma sırt çalışmaya yeni başlayan biri için ( önceden sakatlık olur veya boyum daha uzamaz diye sırt ve bel çalışmıyordum. Bir ara bilinçsizce deadlift yaptım yürüyüşüm dahi değişti sırt ağrısı oldu aynı hatayı yapmak istemem . ) deadlift mi romanian deadlift mi yapması gerekir . Sonraki aşamalarım bent rows ve squat eklemek programıma . Zaten ya boş bar ile ya da düşük kilolarla yapıp sinir sistemine bu hareketi alıştırmak sonrasında yavaş yavaş kilo arttıracağım . Yoksa sadece dumbbell bent over raise , one-arm dumbbell rows ve barbel shrugs mı yapayım . Yaş 15 boy 174 kg 80 şimdiden teşekkürler :) .

2. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Bence deadlifti doğru formda öğrenmen iyi olacaktır.

mrReis bunu beğendi.
  3. mrReis

mrReis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Elliott , ağırsağlam gibi yerlerden düzgün formlarına baktım başlangıç için hangisini önerirsiniz .

4. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Bence squat,deadlift gibi hareketleri doğru formda öğrenerek geliştirmeye bak kendini

Sayfayı Paylaş