Yeni başlayana bu program uygun mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve formel tarafından 18 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. formel

formel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul , şişli
    Arkadaşlar yeni başladım. Yaş 28 .180 boy 75 kilo. Kemik yapım zayıf çok hafif göbeklenmeye başlamam ile spora başlama kararı aldım. Dışardan bakılınca fiziğim iyi yağ sorunu yok gibi görünüyor ama bel çevresi kalın.
    Evde dumbella yıllardır bir yere kadar çalışılıyor. 5-6 sene önce bir 5 ay kadar gitmiştim spora.

Şİmdi salonda ki hoca 2 hafta kardiyo verdi . Ciddi bir kilo düşüşü olmadı ama pantolan falan baya bollaştı.

Çok ayrıntılı konuşmadı yani fazla ilgilenmedi gibi.
    Bir program hazırladı benchpress , yana açış , çekme ,ve omuz yukarı itme , ve dumbelllarla ilgili bir program bir de mekik hareketleri. Bunu 1 ay yap dedi. Programda bacaklar yok, triceps ile ilgili hareket falan da yok.
    Haftada 3-4 defa falan dedi.

Hafta da 3-4 gün yani 2 günde bir hep aynı kas gruplarına yüklenmek kasları zorlamaz mı? Yokas 1 ay sonra farklı program vericem dedi. bu 1 ay vücudu hazırlamak için mi? Haftada 1 sırf kardiyo yapmayı düüşünüyorum bunlara ek olarak doğru mudur?

Dün yaptım hareketleri haliyle bugün kaslar ağrıyor , ağrılar tam geçmeden tekrar gitmek zararlı mı yoksa daha dinlendirmeli miyim kasları?

Yemek ile alakalı bişey söylemedi.Yağlı hamur işlerini falan kestim.Protein ağırlıklı .

Çalışmayı 1 saat civarında tutuyorum aşmamayı deniyorum.
    3 set maks. ağırlıkta 5-6 tekrar mı yapmam lazım . Yoksa daha yeni olduğu için daha az ağırlıkla mı çalışmam lazım. Önerilerinizi bekliyorum.Saygılar.

Sayfayı Paylaş