Yeni başlayan yurt beslenme programım bakar mısınız ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve XANTY1 tarafından 28 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. XANTY1

XANTY1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar herkeze,

Bugün 6.antremanımı gerçekleştirdim.fleXor hocamın yeni başlayanlar için hazırladığı programı uyguluyorum.(1 gün antreman , 1 gün dinlenme ve hafta sonu dinlenme)

Yurtta kalıyorum, beslenmemde hafif aksaklıklar oluyor ama yapabileceğimin en iyisini yapıyorum bu konuda yanlışım varsa düzeltebilirseniz çok sevinirim.
    BOY : 180 CM
    Öncelikle şunu söyleyeyim bu beslenme düzeni ile ilk antremanımda 72.8 kg idim ŞUAN 73.8 KG yim yani 2 hafta sonunda 1 kilo aldım ama ne kadarı yağ olarak ne kadarı kas olarak geldi kestiremiyorum ama aynaya baktığımda ufaktan gelişimi hissediyorum gibi belkide yanılıyorumdur.

Sabah kahvaltı : 2 tam yumurta 2 yumurta beyazı , kibrit kutusu kadar yarım yağlı peynir , 10-12 adet zeytin , yarım domates ,yarım salatalık , 1 yemek kaşığı tahin pekmez ve 70-80 gr yulaf + 100 gr lor karışımı (bu ikisini karıştırınca yulafı rahat yiyebiliyorum)

Antreman Öncesi(antremana kahvaltıdan sonra giderim ikinci öğretim olduğumdan derslerim oluyor) : 1 portakal veya elma + 1 dilim çavdar ekmeğine sürülmüş fındık ezmesi (bimden aldığım saleydi galiba)

Antreman sonrası : portakal veya elma + 1 ölçek whey(25 gr protein)

Antremandan 1.1.5 saat sonraki ana öğünüm: 2 dilim çavdar ekmeği + derya ton balığı(süzülmüş ağırlık 100 gr)

Ara öğün : 10-12 adet kavrulmuş badem (bimden aldım çiğ bulamadım bu şehirde hiç bir şey bulunmuyor :D ) + ufak bir avuç sarı leblebi

Ana öğün (yemekhanede yiyorum bu öğünü) = 1 tabak makarna + 1 tabak pirinç pilavı veya bulgur (bunlar yağlıdır tabi bunun ne kadar zararı dokunuyor bana bilmiyırum ama zorunluluk malesef bu konuda sizlerden fikir bekliyorum) + 100 -150 gr tavuk eti (tavuk haşlama , parçalı tavuk , tavuk sote vs.. bunlarda mutlaka yağlı oluyordur)

ara öğün : 10-12 adet kavrulmuş badem

yatmadan önce : 100 gr lor + 200-250 ml süt

antreman olmadığı günler ton balığı yemiyorum hem fazla balık tüketmek civadan dolayı zararlı diye hem daha ekonomik hemde baydırır.(Bu günler ton balığını tükettiğim saatde 1 ölçek whey alıp zorunlu olarak alamadığım öğünü telafi etmeye çalışıyorum)

Evet tecrübeli arkadaşlarım , abilerim , kardeşlerim sizce ne kadar doğru yapıyorum ne kadar yanlış yapıyorum lütfen beni bilgilendirirmisiniz?

2. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    dostum bende ogle yemegımı lokantada yedıgım ıcın yaglı oluyor o sıkıntı olmaz sana 1-2 tavsiye vereyım antreman olmadıg gun ton balıgı kırmızı et gıbı urenlerı tuketmen daha faydalı bu 1 ikincisi antremandan once elma iyidse portakal sekerını anı yukseltır enerjını azaltır daha cok kompleks karbonhidrat ve lif içeren besinlere yönel antremandan sonra makarna pilav tuketırsen daha faydalı olur 2 dılım cavdar ekmegı cacık:)

XANTY1 bunu beğendi.
  3. XANTY1

XANTY1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    portakalı antreman öncesi keseyim o zaman hocam.Antreman sonrası makarna pilav yemeye imkanım yok malesef yazmayı unutmuşum o ton balığı + 2 dilim çavdar ekmeğinin yanında yine kahvaltıdaki gibi 80 gr yulafla 100 gram lor peynirini karıştırıp birde onu yiyorum ama makarna ve pilavın açığını kapatırmı bilmiyorum.Günlük hayvansal protein miktarım 130-140 gr civarında kilomda şuan 74 e vurdu sayılır.Yeni başlayan biri için idealdir galiba.Ama karbonhidrat açığım kalıyor olabilir o konudada tavsiyelerinize açığım tabi gündüz vakti makarna pilav imkanı olmadığını düşünürsek :)

4. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    gayet guzel ılerde duzene oturunca daha ıyı beslenırsın kuruyemıs yogurt eksık etme dıyetınde

Sayfayı Paylaş