Yeni başlayan için antrenman-beslenme önerisi,Kardiyo-Ağırlık programlarım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bbatuuz2 tarafından 6 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bbatuuz2

bbatuuz2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese sa

Spora 3 ay önce basladm ilk 2 ayim kardiyo ile gecti bogazi tutamadigimiz icin malesef pek basarili olmadi daha sonra agirlik çalışmalarına basladm

Boy 174 kilo 75 basen bolgem ve bacak bolgesinde yaglanmam mevcut.
    Suana kadar yaklasik 15 gundur spor iyi gidiyor diyebilirim calsma programim
    Ptesi gogus on kol + 30 dk kardiyo
    Sali omuz arka kol + karin bolgesi
    Carsamba sirt bacak + 30 dk kardiyo
    Persembe gogus on kol + karin
    Cuma omuz arka kol +30 dk kardiyo
    Ctesi sirt bacak + karin

Beslenmeme gelecek olursak buyumek deil kuculmek yani fit bir vucuda sahip olmak istiyorum o yuzden yag ve karbonhidrat almiyorm cok sabah 4-5 yumurta aksam 2 ton baligi yada 200 300 gram tavuk + gun icinde iki kere suplament kullaniyorm yani gnluk ihtiyacim olan 120 130 gram proteini karsilamaya calisiyorm
    Sorularim şunlar

1- calisma sistemim dogrumu sizce bir gun off gunu vermem gerekirmi?
    2- kardiyo ile agirlik calismasi ic ice olmalimi?
    3- kilo vermek istiyorum diye karbonhidrat ve yagi kesmem dorumu? Yani ekmek seker tuz yag bunlari kullanmamaya ozen gösteriyorum
    4-bu calisma ile ne kadar surede verim alabilirim ? (gogus bolgem sertlesti baya)
    5-her bolge icin 4 5 hareket yapiyorm sizce bu yeterlimi?

Tesekkurler smdiden

2. Filious

Filious Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Fitness Trainer - Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Genel olarak yaptıkların doğru ama yanlış bildiğin bazı bilgiler ve bana göre yanlış yaptığın bazı şeyler var.
    Öncelikle çok fazla Split'e yani programını bölmeye gitmişsin bence full body program( vücudun her kasını aynı gün çalışmak) yada vücudun alt bölgesi ve üst bölgesi diye sadece 2 ye bölüp çalışman senin için daha faydalı olacaktır. Tabi kendini zorla demiyorum mesela göğüsten normalde split yaparken 5 hareket yapıyorsan full body programda 3 yapacaksın gibi..
    Sorularına gelecek olursak:
    1- Yukarda açıkladım zaten. Ayrıca full body program yapacaksan haftada 3-4 gün Antreman yapman yeterli olacaktır.
    2- Antremandan sonra 15-20 dakika tempolu koşu hiç bir sıkıntı yaratmaz. Daha doğrusu maraton koşucusu gibi koşmuyorsan ağırlık antremanı ile kardiyo birlikte girmek faydalıdır da.
    3- Belli başlı karbonhidratlar vardır. Bunları iyi ve kötü olarak alabiliriz. Şeker abur cubur ekmek gibi besinlerde bulunan karbonhidratlar kötü karbonhidratlarken, bakliyat türlerinde ve sebzelerde bulunan karbonhidratlar iyi karbonhidratlardır çok olmamak şartıyla tüketmelisin. Ayrıca yağ kullanımını kestim derken bahsettiğin yağ tereyağı- zeytinyağı gibi yağlarsa onları asla kesmemelisin. İnsanlar vücuttaki yağ ile dışardan alınan yağ'ı bağdaştırıp yağın ismini kötüye çıkarıyorlar. Yağ kullanımını asla kesmene gerek yok.
    4- Doğru düzgün her türlü programda ilk 1 ay ve 3. aylarda gelişme göreceksin vücut tipine bağlı olarak. Ama düzenli devam etmezsen bu gelişme kaybolacaktır.
    5- Yeterli

3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
  4. bbatuuz2

bbatuuz2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Oncelikle mesajiniz icin cok tesekkur ederim filious hocam

Daha onceki senelerde spor tecrubelerim oldu sacma sapandi yani beslenme kotu spor hareketleri kotu vede yaptigim en buyuk hata tum hareketleri ayni anda yapmakti cok haklsiniz aslinda vucudu ikiye ayirarak çalışabilirim ama bu bana baya zaamana ve enerjiye mal olacak malesef mesela goguste 5 hareket yapiyorum on kolda 4 hareket arka kolda 4 hareket sirtta 4 hareket karinda 4 hareket omuzda 5 hareket gibi kibrista okuyorum ogrenciyim malum burada biraa yiyecekler pahali beslenmem elimden geldiği kadar oluyor eger full body Gidersem gunde 3 4 saat spor salonundn çıkamam aslinda 2 3 harekete indirebilirm haklsiniz ama bu seferde icim el vermiyor cok acikcasi nefesim tukensede o goguste veyatta on kolda son hareketi yapiyorum yapmak zorunda hissediyorum o yuzden full body programi biraz beni asar gibi

Yag konusunda ise soyle kestim diyebilirim gene omlet yaparken yada makarna yaparken yada pilav yag kullaniyoruz yagada ihtiyacimiz var ama eski duzeye gore minimuma indirdim diyebilrim

Ayrica dedigim gibi basen ve kalcada yaglanma cok bnde onlari eritmem icin bisiklet yapiyorum 2 gunde 1 sizce bu yeterlimi ? Hergun yaparsam vucuttan kas kaybederim
    Yani amacim buyumek deil mesela cevremde goruyorum iri yari adamlar ben zamaninda 85 90 kilolara kadar ciktm o iri hali biliyorum hayatimda deisiklik yapip fit bir vucuda sahip olmak istiyorum umarim olacak o yuzden hem zayiflayip baseni eritmek hemde fit bi vucuda sahip olmak istiyorum onumde 3 ay var haziranda bi muddet ara verip temmuzda yeniden basliyacagim kismetse ozamana kadar insallah deisim icinde olurum

Sayfayı Paylaş