Yeni başlayan birisi olarak önerilerinize ihtiyacım var !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve budwe tarafından 24 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. budwe

budwe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar;

Ben 26 yaşında , 182 boy , 72-74 kilodayım.
    Bundan 1.5 sene önce kilom 98 idi. Daha sonra yürüyüşe önem vererek 80 kiloya indim.Askerlik süresinde de günde minumum 10 km yürüdüğüm için 70 kiloya indim.Hazır bu kilolara inmişken sürekli düşündüğüm ama fazla kilolarımdan dolayı başlayamadığım vücut geliştirmeye başlamak istiyorum. 2 aydır spor salonuna gidiyorum ilk ay ısınma hareketleri ve kardiyoya ağırlık verdim. Şu an vücut yağ oranım % 10 civarındadır.

Ufak ağırlıklarla ağırlık antremanına başladım.Tabi ki kısa sürelerde gelişme beklemiyorum ama antremanlardan sonra vücudumda sürekli bir şişkinlik hali oluyor. Karın bölgesi düz bir görünüme sahip iken şişmeye başladı.

Sabah kahvaltısı : 5 yumurta ( 4 beyaz 1 karışık ) , kaşar loru , 2 dilim kepekli ekmek , taze sıkılmış portakal suyu
    Öğle Yemeği : 200-250 gram haşlanmış tavuk göğsü , yoğurt
    Ara Öğün : 1 bardak diyet süt , 1 muz
    Spordan sonra da 200-250 gram haşlanmış tavuk göğsü yiyorum.

Yağ oranımı daha da aşağıya çekmek istiyorum.
    Yukarıda bahsettiğim konular hakkında tavsiye verebilecek tecrübeli arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.

Herkese sağlıklı günler...

judgementday bunu beğendi.
  2. fevzican

fevzican Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    beslenmen gayet güzel yağ oranını aşağıya çekmen için tek yol cardio ama ağırlık çalışırkende yağ yakımı oluyor kas kütlen ne kadar artarsa yağ yakımında artar kepek ekmegi yerine tam buğday ekmegi tavsiye ederim

3. budwe

budwe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim . Saat 19:00 gibi işten çıkıp spora gidiyorum ağırlık antremanına girip 45-60 dk arası spinning antrenmanına katılıyorum. Saat 9 bucuk gibi 200-250 gram tavuk göğsü ara sıra da çorba ya da sulu yemek ilave ediyorum yanına 23:30 - 00: 00 arasıda uyuyorum. Bu son yediğim öğün geç olduğu için sizce yağlanmayı arttırır mı ?

4. fevzican

fevzican Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    yatağa girmeden 3-4 saat öncesine kadar bişeyler yememek lazım tabi kişiden kişiye göre değişi senin
    sen yedikten 2.30 saat sonra yatıyosun çok doğru değil ama spordan sonra bişeyler yemen lazım kas yakımını önlemek için tabi metabolizma işi bu 1.82 boy 72 kilo cardioyu 4 gün yap fazlasına gerek yok senin için dostum

5. budwe

budwe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman ben sadece tavuk göğsü tüketeyim protein ihtiyacımı karşılasın! Çok teşekkür ederim arkadaşım saoalsın..

6. fevzican

fevzican Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    öğle yemeğinde biraz makarna yada pilavda tüketebilirsin yada başka karbonhidrat enerji lazım vücudu yoruyosun gün boyu kasları beslemek lazım birde bir öğünde çok fazla protein tüketmek degilde zamana yaymak dağa iyi spor yaptıgın günlerde küçük küçük ögünler 1 kase yogurt bir meyve vb gibi ara öğünler de tüket vücudu aç bırakma iyi forumlar kafana takılan birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım

7. budwe

budwe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Şubat 2014 ---
    Uyguladığım beslenme programında acıkmıyorum hatta spordan geldiğimde yüksek protein içerdiği için tavuk göğsü yiyorum ve etlerin sindirimi daha uzun sürüyor diye biliyorum ? Önerebileceğin başka protein içerikli bir gıda var mı sindirimi daha hızlı ama tavuk kadar kaliteli olan ?

Sayfayı Paylaş