Yeni başlayan birinin yeme-içme alışkanlığı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve GreenArrow7 tarafından 14 Aralık 2013 başlatılmıştır.

İlk kaç aydan sonra takviye gıdalar kullanılmalı?

1. 1,5

33,3%
  2. 2

oy sayısı 0
    0,0%
  3. 3

66,7%
  4. 6

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. GreenArrow7

GreenArrow7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Merhabalar,
    Body e başlamadan önce çok düzensiz bir yemek düzenim vardı. Dün itibari ile başladım ve ilk günüm sonrası bayağ da acıkmıştım ve eve gelir gelmez forumda okuduğumda aklımda kalan bikaç bilgiye göre portakal suyu sıktım ve içtim. Ancak genel itibari ile beslenmemi nasıl düzene sokacağımı bilemedim ve forumda bayağ bi dolaştım ve şu programı çıkardım; (Bu arada hafta sonları evdeyim fakat hafta içi sabahtan öğle ortasına kadar okulda oluyorum.)
    SABAH: Taze sıkılmış portakal suyu, 3 yumurta beyazı(pişmiş),1 tam yumurta(haşlanmış)[sadece antremanın olduğu günlerde],3 dilim tam tahıllı ekmek,1 kase yulaf ezmesi + süt
    ARA ÖĞÜN_1: fındık+ceviz+bal karışımı, 1 bardak süt, 1 tabak pilav veya sütlaç
    ÖĞLE: Salçalı veya peynirli Makarna,makarna yoksa sosis sote, ayran,3 dilim keperk veya tam tahıllı ekmek
    ARA ÖĞÜN_2: Tam tahıllı veya kepek ekmeğe sürülmüş fındık ezmesi sandviç
    AKŞAM: 2-4 dilim arası tam tahıllı veya kepek ekmek,pilav,bakliyatlardan birisinin yemeği

ayrıca antremanımın olduğu günlerde öncesinde bir tane orta boy haşlanmış patates ve antreman sonrasında da 1 adet orta boy elma yemeyi düşünüyorum.
    Yanlış yaptığım veya eklemem gereken yerler varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. 1981dogumlu

1981dogumlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Kadayıf eklemeyi unutmuşsun:)
    Arkadaş acaip tatlı isteği bastırdı

GreenArrow7 bunu beğendi.
  3. MountainBiker

MountainBiker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mühendis, Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yumurtaları tam yemelisin bence :) eğer 3 taneden fazla yiyeceksen sarıları ayırabilirsin.

4. mandia

mandia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşım, birkaç tavsiyede bulunacağım.

1. Sabah portakal suyunu değilde portakalı bütün yani posası ile yemen daha iyi olur. Çünkü sadece suyu kan şekerini bir anda yükseltir ve çok geçmeden düşer. Posa ise tam tersi yavaş yavaş yükseltir. Buda seni daha uzun süre enerji verir.

2. Kilon be durumda bilmiyorum ama Akşam hem ekmek hem pilav yemen aşırı karbonhidrat almana sebep olur ki buda fazla kiloya davetiye çıkarır. İçlerinden birisini yemelisin.

HUAWEI P6-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. GreenArrow7

GreenArrow7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    kusura bakmayın kilo ve boy oranımı eklememek benim hatam :( BOY: 186 KİLO:60

6. mandia

mandia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Şimdi kilo ve boy oranına bakıyorum da senin tam teşekküllü yemek yemen lazım bu boya bu kilo çok çok az. Biraz ondan biraz bundan şeklinde değil. Bunu söylerken aban abanabildiğim kadar asla demiyorum. Sadece miktarları ve yiyeceklerin karbonhidrat ve protein bakımından zengin olmasına önem vermelisin. İmkanın var ise iyi bir diyetisyen ile görüşüp antremanını ve beslenmeni ona göre yapman çok daha iyi olur. En azından işin kimyasını bilen insanlar.

Sayfayı Paylaş