Yeni başlayan biri olarak yardım ve fikirlerinize ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kanarslan tarafından 12 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kanarslan

kanarslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok uzun yıllardır spor yapmadım.23 yaşındayım.186 boyunda, 86 kiloyum ve sadece göbeğim var.Vucudumda herhangibi kas kütlesi bileyok..Arkadaşların resimlerini görüp imrendim.Sormak istediğim 3 soru var.

1-Başlarken almam gereken takviyeler neler.(yağ yakışı,protein,aminoasit,vb)
    benim için maddi açıdan önemi yok sadece en işe yarayanlarını,yeni başlayanlar için en gerekenlerini almak istiyorum.

2-Resimleri aşağıda paylaştım.Ortalama haftada kaçgün ve ne kadar bir zamanda bu vücudu adam edebilirim?

3-Hızlı kilo alıp verdiğim için vücudumda çatlaklar var bunlar geçer mi?

edit:biraz ilerledikten sonra önümüzdeki mart gibi steroid kullanmaya başlamayı düşünüyorum günlerce araştırıp,kullanan çok kişiyo sordum..ailemde doktor var onların kontrolunde kullanmayı düşünüyorum..

şimdiden teşekkür ederim..

http://a1208.hizliresim.com/10/d/bt0bp.jpg

http://a1208.hizliresim.com/10/d/bt0bz.jpg

http://a1208.hizliresim.com/10/d/bt0cf.jpg

almak istediğim ürünlerin bağzılarıda aşşağıda pek bilmediğim için en iyi markanın bu olduğu söylendi.

Kreatin:
    Weider Maximum Krea-Genic 454 Gram Double Buffered Creatine

Protein:
    Weider Power Whey (3178 gr) – Chocolate flavour

Yağ Yakıcı:
    Weider CLA (150 kapsül/kutu) - Balık jelatini kapsülü

Aminoasit:
    Weider Ultra Amino 3050 (4000 mg - 320 tablet)

amacım çok büyük kütlelere sahip olmak değil..sadece kaslarımın çok iyi şekilde belirmesini istiyorum..
    göğüs,adonis falan herkesin klasik hayali :)

Son düzenleme: 12 Ağustos 2012
  2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Spora yeni başlayan birinin supplemente ihtiyacı yoktur.Salona başlayınca önce bir adaptasyon dönemi olacak,kardiyonun yanında vücudun tüm bölgelerini çalıştıran bir program yazılır büyük ihtimalle salondaki hoca tarafından.Kısacası bu spor için temel atmaya başlarsın yavaş yavaş.

Son cümlen ile yukarıda anlattıkların birbirini tutmuyor.Çok büyük kütlelere sahip olmak istemiyorum diyip daha spora başlamadan mart gibi steroid kullanmayı düşünüyorum demişsin.Daha spora başlamadan steroidi araştırman bana garip geldi açıkçası.Herşeyden önce bu spor sabır işidir.Belirli bir süre bu sporun içinde olmadan steroid kavramını tam olarak anlamak bana göre olası değil.Çok detaylandırılabilir bu konu ama bence senin hedefine uygun değil steroid kullanımı.Kolay yoldan değil de sabırlı olmayı seçersen hedeflerine ulaşabilirsin.Boyuna göre kilon çok fazla değil,kardiyoyla birlikte düzenli antrenman,daha da önemlisi düzenli beslenme ve dinlenmeyle olmayacak şey değil.

letsev ve shaq bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

4. ufkoztrk

ufkoztrk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.1 aydır başladım spora.boyum 1.87 kilom 86 yaşım 26.Ben weider amino ve multipower protein tozu kullanıyorum.Kreatin almak istiyorum alacağım ürüne de karar verdim ama size şunu sormak istiyorum,kullandığım rünlerle kreatini kombine edebilirmiyim daha erken mi kreatini kullanmam için ??

5. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    1 aylık biri için kreatin önerilmez ama protein kullanabilirsin

ufkoztrk bunu beğendi.
  6. ufkoztrk

ufkoztrk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Ne zamandan sonra almalıyım sence kreatini,belli bir zamanı varmıdır ?

7. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    daha bilgili abilerimiz sorunu cevaplayacaktır

ufkoztrk bunu beğendi.