Yeni başlayan biri için omuz ölçüsü

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ejder123 tarafından 16 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ejder123

ejder123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. 20 yaşındayım. Öncesi ve sonrası kısmına bakarken ekmatorf metamorf vb şeyleri biraz öğrenme şansım oldu. Şimdi salona yazıldım ve şimdiye kadar hiç spor yapmadım. Yaptıysamda evde 1 hafta süren dumbell kaldır indir onuda toplasanız tüm hayatımda 1 ay dahi yapmamışımdır.

Bir zamanlar 83 kiloyu gördüm boyum 1,78. Şimdilerde 63 ile 69 arasında sıkça gidip geliyorum. Çabuk kiloda alabiliyorum hemen de verebiliyorum.

Merak ettiğim salona ilk yazıldığımda 108 omuz geldi. Hiç spor yapmayan biri için ideal mi sizce. Ekmatorf arkadaşların genelde 98-105 arası omuz ölçüleri olduğunu farkettim. Bu verdiğim bilgilere göre sizce ekmatorf yapıya mı giriyorum yoksa metamorf mu.

2. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Bence belirli kalıplara ve ölçülere takılmal doğru bir şey değil ya da bunları düşünmek. Vücut kendine; ben uzunum, kısayım, zayıfım ya da şişmanım demez. Çalışabildiğin kadar çalışır, kaldırabildiğin kadar ağırlık kaldırırsın kalanını da zamana bırakırsın. Hiç spor yapmayan biri için de her şey ideal. Bir kaç ay geçirir gelişimine bakarsın ondan sonra iyi, kötü ve eksik yönlerini görürsün ona göre yol alırsın.

Sayfayı Paylaş