Yeni Başlayan Bir Vücut Geliştirme Adayı'ndan Bir Soru!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve beginner- tarafından 19 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. beginner-

beginner- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar, öncelikle herkese merhabalar. Forumunuza yeni üye oldum ve Vücut Geliştirme Sporu'na da başlayalı yaklaşık olarak 1 ay oldu. Birkaç forumda ve internet üzerindeki çeşitli sayfalarda okuduğum ve aklıma takıldığı için sormaktan kendimi alıkoyamadım. İdmanlara başladığımda, ilk bir hafta alıştırma idmanı yapıyordum. Her bölgeyi çalıştıracak hareketler (bacak hareketi hiç yapmadım bu süreçte) ile idmanlarımı tamamlıyordum. Bir hafta sonrasında her gün farklı bir bölgeye ait idman yapıyorum. Dolasıyı ile her bölge haftada bir kere üzerine yoğunlaşılıyor duruma geliyor. Gittiğim spor salonunda ki hocam gayet ilgili ve hareketlerde yanlışlık yaptığım zaman hemen uyarıyor. Bu konuda bir sorumsuzluk ve benzeri durum söz konusu değil. Aklıma takılan şey sadece okuduğum yazıları baz alarak konuşacak olduğum için; yeni başlayanlarda aynı günde 2-3 bölge çalışılması gerektiği gibi şeyler söyleniyor ve açıkcası biraz da cahiliye dönemim olduğu için sormadan geçmek istemedim. Sonuç olarak, her gün tek bir bölge (göğüs, sırt/kanat, omuz, bacak, ön kol/arka kol) çalışmam uygun mudur yoksa söylenildği gibi günde 2-3 bölge mi çalışmalıyım. Bu konuda yeterli bilgi donanımına sahip olan arkadaşlar var ise ve sorumu cevaplarlar ise çok memnun olurum. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Dipnot : Vücut Geliştirme Sporu'nu daha önce çok kısa süreli olsa da yaptım fakat kısa süreli uğraştığım için, ben hala yeni başlayan olduğumu biliyorum. Belki bu kısa sürenin de bir etkisi olabilir diye bunu da bildirmek istedim.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ludendorff bunu beğendi.
  3. beginner-

beginner- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Korktuğum olayın tam olarak üzerine değinmişsiniz. Bölgesel Çalışmalar daha çok Orta-Üst seviye Vücut Geliştirmeciler için uygun şekilde yorumlar okumuştum. Bu yüzdendir ki şöyle de bir açıklama vardı : " Vücut Geliştirme Sporuna yeni başlayanlar eğer tek bölge çalışırlarsa kas gelişimini yavaşlatırlar ve parçalanmaları çok daha zor olur. Fakat birbirleri ile bağlantılı bölgeleri çalıştırırlarsa bu sayede aynı bölgeyi haftada çift idmanla geliştirme şansları olur ki bu da vücudun forma kavuşması açısından oldukça önemlidir."

Yorumunuz için teşekkür ederim @doxux .

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş