Yeni başlayacağım yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SYN Lachance tarafından 15 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SYN Lachance

SYN Lachance Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar öncelikle. arkadaşlarla karar verdık yaz gelene kadar vucudu az da olsa şekle sokmaya. ancak bi kaç soru takıldı kafamda. yaşım 17 boyum 1.83. babamı 3 cm ile gectım ama hala uzamak istiyorum. bu spora başlarsam boyuma etkisi olur mu? gerek olumlu gerek olumsuz tecrübeli arkadaşlardan abilerimden yardım bekliyorum bir de spor salonu seçerken nelere dikkat edebilirim bi yardımcı olursanız dehşet mutlu olurum

2. İklim

İklim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle hayırlı olsun diyelim umarım iyi vücut yapabilirsiniz neyse bu sporun boyunuza etkisi olur evet daha çok hareketler degilde spora başlayan birisi VG ye başlayan birisi beslenmesine dikkat etmeye başlayacagı için boyda uzama görülür ancak VG den kastım hem Vg hemde onun yanında Yoga,Pilates gibi esneme hareketleri çok olan sporlarda seçerseniz 2 sini birden yaparsanız ozaman boyunuz dahada uzayacaktır spor salonu seçerkende malzemelerin kalitesinden çok kaliteside önemli ancak daha çok ilgili hocalar olsun o salonu seçerken salon hocasının başarılarına falan bakarsanız iyi olur ancak fiyatla ilgili yardımım dokunmuyacak malesef çünkü salona gitmiyorum ben benim salonum ev :)

3. SYN Lachance

SYN Lachance Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle teşekkür ederim. aslında vücudum iskelet olarak iyi denebilir omuzlarımın genıslıgı kollarım vs. ben bıraz gogus ve karnımı erıtmek ıstıyorum (ya da kasa çevirmek hangisi dogru olursa) evde yapıcak sabır yok bende :D bu yüzden başlamak istedim başlamadan öncede biraz bilgileniyim istedim boy da benım ıcın onemlı yanı en azından 1.88 olmak istiyorum

İklim bunu beğendi.
  4. İklim

İklim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    :D öncelikle yağın kasa dönüşmesi diye bir şey yok meesela bir örnek spora başlamadan önce herkez karnında yağ varken mekik çekip yağların gidip kas olucagını sanıyor bu yanlış böyle bir şey olmaz dogrusu ilk önce yağını eritirsin sonra kas yaparsın veya 2 si birden yapılır örnegin 1 gün kardiyo 1 gün ağırlık antrenmanı gibi ama yinede siz spor salonunuzdaki hocanıza vücut ölçülerinizi ve amacınızı söyleyince o size gerekli programı yazacaktır

5. SYN Lachance

SYN Lachance Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yağ oranım %15 çıktı zaten :D neyse çok teşekkür ederim. belki daha sonra gelişme olursa öncesi ve sonrası diye koyarım :D

6. İklim

İklim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gelişme olursa ne demek bu sporda çalışırsanız size nankörlük yapmıyacaktır :) tabikide çabalarsanız gelişme olur

7. SYN Lachance

SYN Lachance Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrardan teşekkür ederim :)

İklim bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş