Yeni Başlayacağım Ve Birkaç Sorum Var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Komutan325 tarafından 6 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Komutan325

Komutan325 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben 18 yaşındayım 2 yıl kick-boks yaptım.Fakat hiç body yapmadım.Hocam izin vermedi.

Fakat derslerim kötü gittiği için kick-boks u bıraktım 2 yıl hiç bu sporu yapmadım.Şimdi üniversiteyi kazandım makine mühendisliği 2. öğretim yani derslerim saat 5 den sonra başlıyor.

18 yaşında olmam body yapmam için geç mi?
    Body yapmam derslerimi aşırı şekilde etkilermi?
    Günde kaç saat çalışmam lazım?

Not: 1.82 boy 76 kilo

Teşekkürler bench_O

2. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    ilk soruna cevap ben bu spora 33 yaşında başladım ( iyi ki de başlamışım )
    derslerini etkiler ama olumlu yönde ( sonuçta spor yapıyorsun daha dinç olacaksın )
    günde 1- 1,5 saat idealdir.

Komutan325 bunu beğendi.
  3. adamkral

adamkral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Muscle fitness dergisine göre body veya fitness daha doğrusu hangi sporu yaparsanız yapın,sporcu insanların spor yapmayan insanlara göre %25 daha zeki olduğu yazıyordu.

Yani derslerini olumlu etkiler.

Komutan325 bunu beğendi.
  4. Komutan325

Komutan325 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkürler.üniversitede yurdta kalacağım için beslenme konusunda sıkıntı çekermiyim?
    (bilirsiniz karavana yemekler)

5. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Çekebilirsin.Bu sporda beslenme en az kaldırdığın ağırlık kadar önemli.Derslerini etkileyeceğini sanmıyorum sevmeye başlarsın zaten salona zevkle gidersin bir süre sonra.

Komutan325 bunu beğendi.
  6. Komutan325

Komutan325 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkürler

7. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Hımm ilk adımı attığın bu yolda ve öğrencilik hayatında umarım başarılı olursun.Başlamak için en ideal yaşlardan biri yaşa takılmamalısın.Boyun da kilon da uygun.Yemek konusuna gelince zor olur ama eğer sabredersen ve azmedersen başarırsın.

Komutan325 bunu beğendi.
  8. Komutan325

Komutan325 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki spora başlamadan önerebileceğiniz dikkat etmem gereken birşey varmı

9. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Var.Bu sporu herkes öyle ya da böyle yapar ama bazıları 2 yıl yapar doğru dürüst gelişemez,bazısı 2 yılda çok güzel vücut yapar.Bu konuda kitaplar,dergiler oku,hayatının bi bölümünü bu konuda bilgi edinmeye ayır.Ama bunu da abartma dersler daha önemli haftada 1-2 saatini ayırsan yeter diye düşünüyorum.Bunu siteden de yapabilirsin.Antrönörün olacaksa eğer,antrönörlere tamamen teslim olma,başlangıçta olabilirsin ana hareketler ve temel bilgiler açısından ama daha sonrasında kendin bazı şeyleri zihninde süzüp sonra mantıklı karar verip yapmalısın.Ayrıca klasik olacak ama bu spor azim meselesi.Kasların ağrayacak,derslerin olacak gitmek istemeyeceksin,yağmuru çamuru,protein yemek zorunda kalman vs.Bunlara katlanmak için kendine kısa hedefler koy.Mesela Sean Cassidy gibi olmayı hedefle ve küçük küçük hedeflerle buna yaklaşmaya çalış.Aslında bu yanlış çünkü herkesin gelişimi ve ulaşabileceği nokta farklıdır ama hedef koy ki bu spora devam edebilesin.Ayrıca şimdi bugün kendine söz ver.Ne olursa olsun net 3 yıl bu sporu yapacağım de.Çünkü 2-3 yıl kadar yapılmalı diye düşünüyorum en az bir gelişim görebilmek için.Daha önce bırakıpta abi iğne vurmadan olmuyor diyenlerden olma.2. öğretim olman uyku düzenini karıştıracak o yüzden uyku düzenine de dikkat et.Günde belli saat çalışman gerekmiyor ayrıca 4 gün veya 5 gün antreman yapacaksın ve idman 1 saati biraz geçer.Bunun duşu,giyinmesi vs 2 saat de sen kısacası.Derslerine önem ver Makina Mühendisliği en zor bölümlerden birisidir.

Komutan325 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş