Yeni başlayacağım bir kaç sorum var. (araştırdığım halde)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MobLife34 tarafından 18 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MobLife34

MobLife34 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Bursa
    Forumlarda ve googleda araştırmalarımı yaptım ama sonuçta vücut bu herkesin farklı metabolizması ve vücut tipi var. Yaptığım araştırmalar sonucunda bir kaç soru kaldı aklımda ve konu açma gereksinimi duydum.
    Öncelikle kendimi anlatayım.

-Ektomorf vücut tipine sahibim.
    -1.90 boy 62 kiloya sahibim.
    -Düzenli uykum var (Sabah 9-10 arası uyanma , gece 12-1 gibi uyuma)
    -Düzenli besleniyorum. Günde 3 öğün yemek yiyorum. Sabah kahvaltım gayet dolu geçiyor , öğlen yemeğim biraz zayıf kalabilir , akşam yemeğim 3-4 tabak arası ekmeksiz yemeklerle geçiyor.
    -Yaş 20
    -Çok zor kilo alanlardanım.

Sorularım:

-Haftaya spor salonunda spora başlayacağım ve sadece beslenerek kilo alabiliceğimi düşünmüyorum çünkü kendimi bildim bileli 59-62 kilo arasında gidip geliyorum 62 nin üstüne çıktıysamda direk vermişimdir.
    -Gainer almayı düşünüyorum. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu ve insanların yorumları doğrultusunda ihtiyacım olanın Gainer olduğunu öğrendim. Marka olarak "Hardline Progainer 5000" i tercih ettim haftaya sipariş vermeyi düşünüyorum.
    -İlk 1 aydan sonra protein tozu almayı düşünüyorum. İlk 1 ay vücudun start aldığını 1-2 aydan sonra gelişmeye başladığını biliyorum.
    -1-2 aydan sonra gainer + protein tozu kullansam olur mu ? Bana zararı olur mu ? İştah kapatır mı , boşa kullanır mıyım ? Normal öğünlerin yanında yan öğünler almam zor olduğu için takviye kullanmayı düşünüyorum zaten. Çoğu kişi diyecekki "Gerek yok takviyeye , normal yemeklerlede alırsın , günde yarım kilo pilay ye aynı şey falan filan.." Arkadaşlar siz bunları hiç söylemeden cevaplayayım , ben kendimi biliyorum. Günde yarım kilo pilav yiyemem ya da bir o kadar tavuk. Ama pilav ve tavuk tabiki antremandan önce yiyecem ama o kadar çok yiyemem. + olarak çok zor kilo alan birisi olduğum için bu takviyeyi yapmam lazım. Gainer ı istediğim kiloya ulaşana kadar kullanacağım bu kiloda 75-85 arası. Ve tabiki bu arada sporumu düzenli olarak yapacağım salonda. Benim sorum ilerde gainer + protein tozu sıkıntı çıkarır mı ? Ya da erken kullansam spora başladıkdan 2 hafta sonra protein tozunun faydası olur mu ?
    -Full Body Workout yapmam gerekiyormuş bunu öğrendim. Ama kafamdaki soru: okuduğum bir yerde haftalık 5 gün kadar antreman yapmam gerektiği yazıyor ektomorf olduğum için , başka bir yerde 3-4 gün arası diyor. Bilgi kirliliği acayip fazla bu konuda cevaplarınızı bekliyorum.

2. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
  3. MobLife34

MobLife34 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Bursa
    Kardeşim ben şuan beslenme programına sahibim uzun süredir fitness ve spor ile ilgilenen bir arkadaşım ve bu işi hayatı boyunca iş olarak yapmayı planlıyor bana çalışma programıda hazırlayacak. Beslenme ve supplement konusunda sıkıntım yok sadece tavsiyeler yeni fikirler arıyordum. Protein tozunada 1 aydan sonra başlamam gerekiyormuş. Gainer ı hedefim olan 75-85 arasına ulaşana kadar kullanmayı düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş