Yeni Başlayacağım ,Besin ve Hareket hakkındaki sorularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kadir35 tarafından 8 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kadir35

kadir35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese iyi bayramlar öncelikle, spora başlamayı düşünüyorum kafamda çok soru var ve önce bunların cevabını alıp sonra başlamanın daha doğru olacağına inanıyorum. 1.80 boy ve 70 kiloyum, metabolizmam hızlı ve aynı zamanda haftada en az 1 kere uzun mesafe yüzüyorum. Omuz, kol ve göğüs geliştirmek hacim yapmak istiyorum ve tabiki kısa süre içinde :) Fakat devamlı yapacağım (yani çalışmaları bırakmak değil amacım sadece 2 ayda belirli bir yere gelmek istiyorum) Başlangıç aşamasında supplement kullanmak istiyorum çünkü başlangıç olarak zaten çalıştığım için gerek duymuyorum tekrardan başlangıç zamanına.

1- Spor yaparken kilo almak ve maximum faydada hacim sağlaması açısından ne tür supplement kullanmalıyım?
    2- Günlük beslenme programım nasıl olmalı?
    3-Kol ve özellikle omuz genişletmek ve hacim kazandırmak için hangi hareketleri yapmalıyım( sporda bu konuda yardımcı olurlar mı yoksa internetten araştırıp mı gitmeliyim?)
    Ciddiye alıp cevaplayan herkese şimdiden teşekkürü borç bilirim, Saygılar sevgiler :)

2. edremitefesi

edremitefesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şunu belirteyim, mesajındaki "kısa sürede" ibaresini görünce bu arkadaş yanlış yolda dedim. Muhabbet kuşu alıştırmıyorsun ki kendine 2 ayda hedefine ulaşasın. Lütfen sabır.

Ağırlık olarak ne yaptığının hiç önemi yok. Yeter ki doğru formda, doğru ağırlıkta olsun.

Beslenme olarak her sporcu için standartlar dışında olanlar sana da yasak.
    *Beyaz ekmek basit karbonhidrattır. Uzak dur.
    *Komplex karbonhidratlar kullan. Esmer bulgur, esmer pirinç, kepekli makarna, vb. forumda aratırsan bunları bulursun.
    * Şeker zehirdir. Light diyet vs. dahi olsa sakın sakın sakın. Çay ve kahveye bile gram atma içine.
    * Tuz su tutar ve ödem, şişkinlik yapar. Günde 1 çay kaşığı tuz yeterlidir. Fazlasını sakın alma.
    Yağ olarak sadece zeytintağı veya kinoa yağı kullanabilirsin.

Supplement olarak klasiktir ki her dönem protein tozu şarttır. Zira kana çabuk karışması, saf halde olması nedeniyle günlük protein ihtiyacını karşılar. Yeni başladıysan diğerlerine ilk etapta ihtiyacın olmaz.
    Kilo almak için yine komplex karbonhidrat içeren gainer denen kilo aldırıcı supplement kullanabilirsin.

Sporla kal..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Yüzme ile vücut geliştirme aynı şey değil, yüzüyor olman senin vücut geliştirmede başlangıç seviyesinde olduğunu değiştirmez, yani yanlış da anlamış olabilirim ama "yüzdüğüm için vg'de yeni sayılmam" gibi bir şey demeye çalışıyorsun gibime geldi, ona ithafen yazdım..
    Şöyle genel cevaplayacak olursam; Supplemente hiç mi hiç gerek yok, bakma sen miletin şu supplement şarttır bu supplementin de ayrı faydaları var bak al kullan hadi bombasın, demelerine aldanma, supplement beslenmen iyiyse oldukça gereksiz bir para israfı, nasıl beslenmen gerektiğini öğrenmek istiyorsan biraz hazıra konmayıp forumun Beslenme bölümünü açıp özellikle sabit konulara bakarak kendine bir beslenme tarzı oluşturabilirsin.. Özellikle kol ve omuz diye birşey yok, vücut bir bütündür bölünemez, orayı çalıştırayım burayı çalıştırmayayım burası kalsın burasına çok önem vereyim gibi bir şey olmaz, her bölgeye önem vermen gerek, calflarından, quadricepslerinden taa hemen ensenin bitişiğindeki trapeze kadar hiç bir kas grubunu atlamamalısın.. Ayrıca yeni başlayan birine gainer önermek gereksiz, hatta gainer herkes için başlı başına gereksiz.. Önce beslenmeni oturt, sonra illa gainer delisiyim ben kimsenin lafını dinlemiyorum diyorsan, yine diyorum ki gainer alma, gainerden daha ucuza evde kendi gainerını yapabilirsin, çek rondodan yulafını sütünü muzunu fındığını cevizini balını vs. al sana ev yapımı sağlıklı gainer.. Dediğim gibi işin özü kısaca, beslenmedir. Hiç bir ek besine ihtiyacın yok, kolay gelsin. Forumun beslenme programına bak, ayrıca 2 ayda hiç bir şey olmaz, kendine uzun vadeli hedefler koy, bu iş sabır sporu.. Kolay gelsin.

4. Chronoz

Chronoz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle 2 ay anabolik steroid bile alsan hiç bir yere varamassın . . .
    1- Vg yeni başlayanlar supplement kullanmaları yarar yerine zarar verir ama yinede cevabını veriyim Bulk yaparken Protein tozu , Kreatin , Glutamine , Karbonhidrat tozu yeterli olur.
    2 - Yüksek protein yüksek karbonhidrat düşük yağ
    3 - Kendine program bulmanı öneririm spor salonunda ki hocan sana yardımcı olacaktır. Ama yinede istediğin yerleri büyütmen orantısız büyümene yol açacaktır bilgine . . .yani bu 2 sene VG yapıp hiç bacak çalışmayıp altı çöp üstü löp adamlara benzemekle aynı şey :)
    Son olarak lütfen düzgün bir şekilde bilinçli başla şimdiden kendini harap etmeye başlamak için gün sayıyorsun :) iyi günler dilerim.

5. kadir35

kadir35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Hepinize tekrar teşekkür ederim, cevaplarınızı dikkatlice okudum.
    Uzun vadede gelişim sağlandığı için kararımı verdim düzenli olarak bir bütçe ayırıp uzun vadeli spor yapıcam.
    Gainer olarak ta forumda araştırıp evde kendi gainerimi yapmayı planlıyorum.
    Beslenme olarak karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenip, zararlı olanlarından ve yağdan uzak durucam. (İzmirliyiz herşeye zeytinyağı zaten :) )
    Bir işe başlamandan önce her zaman araştırıp başladığım gibi şimdide sizler sayesinde daha başlamadan önlemleri alıcam.
    Tekrar teşekkür ederim zaman ayırdığınız için hepinize ve değerli mesajlarınıza.

edremitefesi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş