Yeni başlayacağım bazı sorularım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Shyr tarafından 21 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Shyr

Shyr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar birkaç haftadır forumu takip ediyorum. Bu spora Eylül'de başlayacağım.Öncelikle hakkımda bilgi vereyim.

19 yaşındayım. Boyum 1.83 Kilom 67

Daha önce 5-6 yıl basketbolla uğraştım.Daha önce bir fitness salonuna gitmedim. Şimdiyse kilo almak için bu spora başlayacağım.Aklıma takılan bazı sorular var yardımcı olursanız sevinirim.

1- Kilo alamadığım için Ektomorf olabileceğimden şüpheleniyorum.Vücut analizim yapıldığında Vücut tipim hakkında bilgi sahibi olabilir miyim ?
    2- Çok fazla yiyorum ama düzenli değil mesela öğlen 2 ekmek arası yediysem bazen ertesi güne kadar bir şey yemeden duruyorum. Ve sigara kullanıyorum bu yüzden kilo alamıyor olabilir miyim ?
    3- İlk aylarda protein tozu kullanılması pek tavsiye edilmiyor sanırım. İlk aylarda kilo almak için hardline pro gainer kullanıp 2-3 ay sonra protein tozuna geçiş yapabilir miyim ?
    4- Başka kullanabileceğim supplementlar nelerdir ?

Teşekkür ederim.

2. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Aynı durumdaydık, ben spora başladığımda senden daha vahim durumdaydım 195 boyda 68 kiloydum, aynı kiloda ama 12 santim daha uzun birisinin ne kadar daha zayıf gözükeceğini tahmin edersin. Sonra düzgünce spor yapıp 20 kilo aldım. Yeterli değil ama olsun azda sayılmaz. :D

Birincisi zaten sorunu cevaplamışsın öğlen yemek yiyip ertesi güne kadar birşey yemiyorum demişsin. Vücut neyle beslenecek sen böyle yaparsan? Fotosentez yapmasını beklemiyorsun sanırım. Beslenmeni düzene sok ilk önce günde minimum 3 öğün sağlam bir şekilde yemeğini ye hala kilo alamıyor musun öğünlerin sayısını artır 6-7 ye kadar yolu var daha hala kilo alamıyorsan (ki mümkün değil alamaman) günde 6-7 öğün ye ekstra olarakta mass gainer al supplement olarak. Optimum serious mass öneririm tadı güzel fiyatıda uygun.

Protein tozu, keyfin bilir yalnız içtiğin tozu aynen gidip tuvalete çıkaracaksın yani tuvalete para atıyormuşsun gibi düşünebilirsin. Protein tozunun amacı günlük yemeklerden aldığın protein miktarı yetmediğinde ve daha fazla besinlerden alamayacak durumdaysan takviye olarak almaktır. Sende besleyecek kas kütlesi yok ki protein tozu alasın. Hergün istisnasız hergün sağlam beslen haftada minimum 3 gün sporunu yap ilk birkaç ayda 10 kilonun üzerinde kilo almazsan ben hesabımı silerim.

3. Shyr

Shyr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim cevabın için :) Anne evinden uzakta Öğrenci evinde düzgün beslenmek pek mümkün olmuyor aslında Ama bu yıl Özen göstereceğim yemeye içmeye uykuya :) Gainer kullanabiliriz yani onda parayı çöpe atmış olmuyoruz değil mi ?

Sayfayı Paylaş