Yeni Başlayacağım Bazı Sorularım Olacak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve england tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. england

england Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar ben zayıf biriyim yaşım 18, yaklaşık 3 sene önce düzensiz olarak 5-6 ay çalışmıştım fakat çok ufak bir sonuç alarak bırakmıştım. Eylül ayında tekrardan başlamak için araştırma yapıyorum. Şuan çok hevesliyim çok istiyorum. bodyforumtr de okuduğum yazılar izledğim videolar beni daha çok istekli hale getirdi. Sizlerden de yardım bekliyorum. Kilom 56-57 boyum 1.78-1.80 arası tam bilmiyorum. Sorularım şöyle ;
    1- Salona gittiğimde antrenörden istediklerim neler olacak ? Program isticeksem zayıflığıma göre özel isteğim olacakmı ?
    2- Tamamen doğal beslenmek istiyorum. Yaptığım tahliller sonucunda hiçbirşey çıkmadı ve doktoruma nasıl kilo alabilirim dediğimde genetiktir, kolay kolay kilo alamazsın dedi. Spora başlayacağımı söyleyince, evet kas kütleni arttırarak kilo alabilirsin ama sakın protein tozu, aminoasit, iğne, ek takviye filan kullanma demişti o yüzden bende evde protein bar hazırlamak istiyorum bunun için hangi besinleri ve hangi malzemeleri(mikser,tabak, çanak) almam gerekli, neler alabilirim ?
    3-Eylül ayında okulunda başlayacağını varsayarsak benim 6 öğün yemem gerektiği için sabahları yada gün boyu neyi nasıl yiyeceğimi bilmiyorum nasıl hazırlayacağımıda aynı şekilde bilmiyorum. Yani üniversite öğrencisi olarak hergün okulum yok oyüzden bi sabah yemek yemek için erken kalkamayabilirim. Bunun için neler yapmalıyım ?
    4-Okul başladığında benim antreman günlerim nasıl olmalı hangi günler hangi saatlerde gitmem doğru olur sizce ?
    5-Düzenli beslenmenin yanında almak zorunda olacağım kalori için ek olarak mesela bir burger yemek doğrumudur yada baklava,kola,icetea vs. ?

Teşekkürler :)

2. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Sorularınıza cevap vermek için yazmadım ama o gittiğiniz doktor hakli akla hizmet protein amino kullanma demiş. tabi şuanlık erken ama 2-3 ay sonra almaya başlayabilirsin. ayrıca diyorsun ki okula gideceğim. okulda kantinlerde hep yağlı yiycekler var. protein tozu ile bu açığı kapatabilirsin. bilip bilmeden protein aminolara laf yapan doktorları şikayet etmek gerek. geçende gaztede çıktı. yabancı ülkelerdeki millet aptal mı içiyor bunları. body'den ölen biri olunca da protein tozu öldürdü deniliyor. komedi resmen

3. england

england Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Haklısınız. Bende başladıktan sonra belki başlayabilirim

4. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    1-hoca zaten yazar program ozel olmaz pek yani salonda genel cogu kisiye verilen program olur ama forumdanda yardim alarak duzenlersin ozel yazmasi icin personal trainerlik alman gerekebilir.
    2-Supplementlerde dogaldir zaten yani steroid degildirler bildiginiz gibi cok ozel bi rahatsızlığıniz yoksa zararlarida olmaz ha cok buyuk katkilarida olmaz oncelikle hersey beslenme beslenmeyi oturtun sonra yavas yavas baslarsiniz supplementlere gerek olursa ama arkadasinda dedigi gibi ''zararli oldurur'' falan bunlar abarti sacmaliktir bana gore.
    3-illa 6 öğün olucak diye bisey yok yani tabiki 6 7 ogune dağıtmak daha mantikli ama sizin oncelikli amaciniz gunluk kalori ihtiyacinizi internetten ogrenip onun 500 uzerinde almaniz(2500 ise 2000 gibi) yani bulk tarzi gitmelisiniz kilo alma amacli.ogunlerinizi 2 3 saatte bir yiyebilirsiniz.protein karbonhidrat kaynaklarini biliyorsunuz zaten nekadar alicaginizida, ayrıca gunluk olarak makrolari kaloriyi hesaplamak icin akilli telefonunuz varsa fatsecrer programini indirebilirsiniz.
    4-antrenman gunleri hocanizin verdigi programa gore degisir ama once 1 gun ara ile yapacaginiz adaptasyon programi verilir daha sonra haftada 3-4 gun antrenman yapabilirsiniz ornegin.
    5-zaten bulkta olacaginiz yani fazladan kalori alacaginiz icin oyle zararli yiyeceklere gerek yok bunlar cokcokcok zayif degilseniz yaglandirir ama arada cheat-meal yapabilirsiniz caninizin cektigi yiyecegi yiyebilirsiniz o öğünde kolay gelsin

5. england

england Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam teşekkür ederim bu arada 3. cevapta 2000 ise 2500 gibi yazılıcaktı sanırım

egemennn bunu beğendi.
  6. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Aynen yanlis olmus kusura bakmayin:)