Yeni Başlayıp Kilo Almak İsteyenler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve [Zafer] tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 276 üye.
  1. melek

melek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    son olarak:)

çok teşekkürler,son olarak soracağım şey;set sayılarını mı artırmam gerekiyor gün geçtikçe?yoksa set sayılarını aynı tutup, ağırlıklarımı çoğaltmam gerekiyo?sanırım set sayılarını çoğalttığım taktirde bi sonuç alamam ama bana bunun sebebinide açıklayabilirmisiniz acaba..ne kadar zamanda bir çoğaltmam gerekiyor?bi de evimde bisikletim var hergün onu çalışmak nasıl bir sonuç verir spora gittiğim halde?biliyosunuz benim sorunum küçülmek değil hacim kazanmak:)tekrardan çok teşekkürler ve kolay gelsin...

2. melek

melek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    kilom düştü..

birde spora başlayalı bir ay oldu fakat ben 3 kilo kaybettim..bu benim istediğim bişey değil aslında.bacaklarıma yoğunlaşıp geliştirmek istiyorum.tabii ki bunun yağ olmasından yana değilim ama nereye kadar kilo kaybedicem:)yediklerimede aslında dikkat ediyorum..

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    protein ve kompleks karbohidrat alımını arttırmalısın.
    Et süt yumurta ile protein
    kepekli ekmek, yulaf ezmesi, nohut, kurufasulye, bulgur pilavı gibi gıdalarla ise kompleks karb alımı yapabilirsin.
    Yağlanmamak için dikkat etmen gerekn basit şeeker ve yağ alımını sınırlı tutmak. Basit şekerden kastım sofra şekeri ve tatlılar, yağı zaten biliyorsun.

4. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Hocamın dediği gibi sporcunun gerçek besini Et süt yumurta ile protein , bunlardan şaşma farkı kısa sürede görürsün

5. melek

melek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    işallah:)

işallah:)dediklerinize uyucam.bu arada 2 haftadan beri sigara da içmiyorum bıraktım.buda çok engelliyodu beni.sağlıkla kalın:)

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Sigara bir numaralı düşmanın olmalı. Elini sürme bir daha. Kol ve bacakları sigaradan dolayı neden kesiliyor sence insanların? Damarları sertleştirip o bölgelere kan akışını azalttığı için. Yani bacaklarını kaslandırmak istiyorsan oraya daha fazla kan gitmeli. Sigaradan uzak dur.

7. melek

melek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    kesinlikle doğru,ama iyi gidiyorum bidahada içmeye niyetim yokzaten,,iyi akşamlar:)

8. melek

melek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bu liste benim için uygunmu.

merabalar yine ben,dediğiniz şeyleri dikkate aldım ve bi kaç günden beri daha farklı besleniyorum.normalde günde ortalama 1400 kalori alırken şu anda 2000-2400 kalori alıyorum.eğer bi göz atarsanız sevinirim..
    sabah: 2 bıldırcın yumurtası
    2yumurtalı omlet
    2dilim tulum peyniri
    1 bardak süt
    1 ortaboy az zeytinyağlı domates
    3 ince dilim kepek ekmeği
    ara: bir avuç badem,1 muz.

öğlen: 1tabak makarna(peynirli) veya pilav
    bir parça tavuk
    salata.
    ara: 1 muz.

akşam: 200-250 gr tavuk
    1 tabak sebze yemeği(tahıl)
    1küçük ton balığı(konserve)
    salata,meyve suyu.
    ara: 1 küçük meyveli yoğurt.

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    akşam ton balığı ve tavuk beraber fazla olur. ton balığını akşam üstü yersen daha iyi ara öğünü onunla ye.
    Onun dışında sabah içtiğin sütü de sabah öğlen arasına kaydırabilirsin.
    Güzel görünüyor program onun dışında.
    Antreman sonrası meyva suyu içmeyi unutma bu arada.

10. duvi

duvi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim boyum 1.87 ama kilom 68 bende kilo alamamkdan şikatciyim
    ve çok fazla hareket eden biride değilim hatta işim ve evim arası yürüyerek 8-9 dakika ben bu yolu bile araba ile gidiyorum iş yerinde gün boyu pc başındayım düzenli ve sürekli yiyorum ama sonuç negatif neyse
    benim sizlere asıl sormak istediğim konu şu bu kiloyla bodye gitmem bi sorun oluşturur mu.

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sorun olmaz..

12. melek

melek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ?

meraba,haftada 3 gün antreman yeterlimi sizce?yani aletli çalışıyosam bir antremandan sonra 48 saat beklemem mi gerekiyo?haftanın 5 günü gitsem mesela bi gelişme sağlayamam mı?

13. duvi

duvi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilgilendirdiğin için teşekkürler diez

14. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hele bir salona kayıt olup başla orada hocan veya hocaların seni yönlendirecektir. İlk zamanlar 48 saat kuralı geçerli değil zamanla ağır antrenmanlar yapabilecek seviyeye geldiğin zaman uygulayacaksın yalnız 48 saat antrenman arasında değil çalıştırdığın kas bölgesi olarak; her antrenmanda farklı kas grubunu çalıştıracaksın genelde 2 bölge olur, böylece haftanın 6 günü bile antrenman yapsan kasların dinlenmeye fırsat bulacak. Çalışacağın salondaki hocanın tarzına göre ilk başlarda her antrenmanda her kas grubunu çalıştırarakta başlayabilirsin daha sonra değişecektir bu, ağır antrenmanlar yapabilecek seviyeye gelip daha uzun dinlenmeye ihtiyacın oldukça dinlenme süresini birazdaha artırmakta sözkonusu.

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Amacın kas büyütmek olduğuna göre antreman sıklığını fazla tutmaman gerek. Ama ilerledikçe ve kasarı günlere ayıracak seviyeye gelince günlere ayırabilirsin. Tek bölge antrwmanları yaparsın mesela.
    Ama şimdilik 3 gün ideal. Bol bol dinlen ve beslen.

16. melek

melek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    meraba sonuçları paylaşayım hemen..bir buçuk aydan bu yana 48olan üst bacaklarım 52ye çıkmış ve 30.5 olan baldırlarımda 32 olmuş.ayrıca belimde 64ten 62 ye inmiş kollarım ve omuzlarımda birer cm gelişme göstermiş.bu sevindirici oldu benim için.aslında hemen hemen hiç kilo almadan bunun olmasıda sevindirici.fakat bacaklarım çok şaşırttı çok kısa sürede 4 cm gelişme normalmi.

17. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Doğal. Normalde başta hızlı gelişme görülür. İstediğin fiziğe kavuşacaksın. Yağ yakıp kaslarını sıkılaştırıyorsun. Bacakların daha sert olduğunu hissediyorsundur.
    Devam et bakalım.

18. freeware

freeware Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam benim kilo problemim var. çok zor kilo alıyorum ama kolay kilo kaybı yaşıyorum bu konuda bilginiz varsa paylaşmanızı rica ediyorum. çok zayıf biriyim kilo:60 boy:185 o yüzden hem yeni sporda başlamak istiyorum o yüzden uygun bir spor salonu ve biraz fiyatı da uygun olursa sevinirim izmir de yaşıyorum

19. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    konu zaten istediğin şeyden bahsediyor..neden ilk mesajları okumayı denemiyorsun..
    forumda arama yapmadan mesaj yazmayın..

20. Beginner

Beginner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün Başladım

Boy:1.71
    kilo:60
    kiloyu artırmak için neler tüketmeliyim.Bilgis olan varsa lütfen yardım etsin.Hiç bir bilgim yok.
    Belli bir süre Body yaptıktan sonra box veya kıckbox türü spora geçsem bana zararı olurmu?
    Şimdiden teşekkürler

Sayfayı Paylaş