Yeni Başlangıç

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve pikapika tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pikapika

pikapika Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba. Ben 23 yaşındayım. Kadınım. 170 boyum kilom ise 66. (63tüm evdeyim şuan 66 olmuşum, 2 haftada)
    Genelde yemek ya da hamurişinden çok tatlıya fena bağımlıyım. meyveyle basıtrmaya calışıyorum bu günlerde.
    Şu programa başlamayı düşünüyorum.
    http://www.blogilates.com/blog/2013/06/03/beginners-calendar-for-popsters-just-starting-out/

Sizce bununla birlikte nasıl bir beslenme takip etmeliyim? Sebze ve meyve yemeği çok seviyorum. Ama pilav ve makarnayı da seviyorum. Börek- çörek aramam.
    ( niye kilo var o zaman derseniz tamamen tatlı.) Her türlü öneriye açığım. Spor salonuna gitmek dışında. Teşekkürler.

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Merhaba, oncelikle neye ihtiyaciniz var bence bunu ogrenin yani kac kalorilik bir beslenme sisteminiz olacak. Bunun icinde gunluk kalori miktarinizi bilmemiz gerekli...

Lg Smart World

3. pikapika

pikapika Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    fatsecret gibi uygulamalarda hesapladığımda genelde 1200-1500 arası besleniyorum. Sabah normal domates salatalık peynir zeytin iki dilim ekmek yiyorum sonra da genelde sebze yemeği salata çorba vesaire. günde iki meyve tüketiyorum en az ( sanırım max 3 olmalı). sütlü - çikolatalı tatlı yiyorum her gün olmasada haftada 3-4 :(. çok sık öğünlerle besleniyorum çünkü bi şey yedikten bi sa sonra hemen canım başka bi şey yemek istiyor. dolu dolu yiyemiyorum.

hemen kilo alan bi bünyem var. verdiğimde genelde yüz ve karın bölgesinden gidiyor. üst bacak - basen ve kollarımın kalın olduğunu düşünüyorum. simit ve bel kalınlıgı yok. ama belimin yine de incelmesi lazım.

4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Gunluk kalori miktarinizin 500 600 altında kalacak sekilde beslenin bol su tuketin mutlaka evde yapabileceğiniz egzersiz cesitleri forumda mevcut sekerden uzak durmaniz avantajiniza olacaktir tabi tuzdanda ancak gunde 6-8gr kadar tuz alabilirsiniz ki buda yeterli olacaktir kahve ve yesil cay tuketin posali yiyecekler aclik hissinizi bastirir su ile tuketildikleri zaman.., yeme isteginizle ilgili olarak ozelinize girmeden yakin zamanda yasadiginiz (size gore) travmatik bir olay varsa bu bayanlardaki hormon dengesini bozabilir maruz kalinan stres etmeninin siddetine gore...

Lg Smart World

5. pikapika

pikapika Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    evet boş durmaya hiç alışkın değilim sanırım bundan yeme isteği. anladım çok teşekkürler

başka önerilere de açığım.

6. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Rica ederim, basarilar.

Lg Smart World

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Pilav ve makarna gibi karbonhidrat kaynakları bel çevresinde yağlanma yapabilir. Düşük karbonhidratlı ve protein ve sağlıklı yağca yüksek bir diyet öneririm.

8. pikapika

pikapika Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    tamam. peki sizce linkteki pilates programı nasıl?
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ekim 2014 ---
    500 600 altında kalmak,, sanırım 900 kaloriyle filan beslenicem :(

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Pilatesi spor olarak görmüyorum. Yağ yakımını hızlandırmak için en ideali HIIT(High Intensity Interval Training) antrenmanları yapmaktır.

Forumdaki başlıklar biraz eski kalmış. Wikipedia'dan link veriyorum. http://en.wikipedia.org/wiki/High-intensity_interval_training

Anlaşılmayan bir kısmı olursa sorabilirsin.

10. pikapika

pikapika Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Ya çok fazla okudum bu konuyla ilgili, bi süre sonra vücudun kendi ağırlığıyla değil de ekstra aletle yapılan sporun kalınlaştırdığına inanmaya başladım. 3 ay spor salonuna gittim alt bacaklarım güçlendi ama incelmedi mesela. Ne kadar doğru bilmiyorum. Bir de attığınız acayip zorlayacak bi şey gibi.
    http://www.******.com/wp-content/uploads/2014/07/interval-training_******.jpg
    burdaki bisikletliyi yapabilirim ama sanırım. bisiklet de baseni büyütür önyargım var.

Bi de size mesajla fotoğraf atacaktım ama mesaj yollayamadım
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ekim 2014 ---
    linki koyamadım :/

11. crocus

crocus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    şekere bağımlı olmayan kadın mı var ya ama malesef şeker uyuşturucu gibi sonu yok :) o yüzden işlenmemiş gida ya yönelmelisin yani şekere una hayır diycen bi süre

Sayfayı Paylaş