Yeni başlangıç, yağ ölçümü sonuçları vs.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Darking tarafından 21 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Darking

Darking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar... Sizlere bazı sorularım olacak. Yaptığım yanlışlar varsa düzeltmek için eleştirilerinizi bekliyorum. 2 ay önce spora başladım. 27 yaşındayım, ilk gençlik yıllarında futbolla ilgiliydim ama 18-19 yaşında bel fıtığı sorunu yaşadıktan sonra spordan da çekinir oldum ve sporla arama mesafe koydum. Ama fıtık konusunda dikkatli yaşamaya başladıktan sonra bu sorunumu minumuma indirmeyi başardım. Şuan çok şükür bir sıkıntım yok. Baktım ki doğru dürüst hareket ettiğim yok böyle olmaz dedim ve spora başlamaya karar verdim. Dediğim gibi 2 ay önce vücudu alıştırmak için 1 aylık başlangıç programıyla başladım. Şuan 1 gün üst bölge 1 gün alt bölge olmak üzere yeni programıma devam ediyorum. 2 gün gidip 1 gün dinlenme sistemini uyguluyorum. Beslenme ve uyku saatlerine azami düzeyde önem göstermeye başladım. Protein ağırlıklı beslenmeye dikkat ediyorum. Başlangıçta malesef yağ ölçümü yaptırmamıştım ancak şimdi yaptırabildim. Bunun sonuçlarını sizlerle paylaşıp yorumlarınızı almak isterim. 2 aylık sürede etrafımda insanların fark edeceği düzeyde zayıfladım ilk ay her antrenmandan sonra 30-40 dakika kardiyo yaptım şuan bunu 20 dakikaya düşürdüm. Göbek bölgesi ve göğüs çevresinde yağlanmam var onun dışındaki yağları erittiğimi söyleyebilirim. Bu yağlar için ve genel olarak uygulamam gereken yol için neler söyleyebilirsiniz? Amacım sağlıklı yaşam ve fit bir vücut. Yaza kadar vücudumun düzgün şekil almasını istiyorum bu ne kadar mümkün? Şimdiden cevaplar ve yorumlar için teşekkürler..

Yağ ölçüm sonuçları
    Height 181 cm
    Weight 78,4 kg
    Bmı 23,9
    Bmr 8259 kj 1974 kcal
    Fat %13,5
    Fat mass 10,6 kg
    Ffm 67,8 kg
    Tbw 49,6 kg

2. zyzz57

zyzz57 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    ölçümlerin iyi gibi vücuda gelince bu senin azmine , çalışmana , beslenme ve uyku düzenine bağlı ayrıca vücut anatomine bağlı bu yüzden yaparsın veya yapamazsın demek bence çok doğru değil

3. Darking

Darking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şu sıralar çalışmadığım için düzenli olarak gidiyorum. Haftada 4-5 gün aksatmadan yapıyorum sporu. Yağ oranını sanırım biraz daha aşağı çekmem gerekiyor. Beslenme ve uyku düzenine de özen gösteriyorum. Haftada bir 3-4 duble rakı kaçamağı yapıyorum sadece:) diğer arkadaşlardan da görüşlerini yazmalarını rica ediyorum.

4. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    rakısız olmaz. :D

5. Darking

Darking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2 aylık spor sonrası protein tozu kullanmamı önerir misiniz bu ölçümlere göre yoksa 3. Ayı bekleyeyim mi?

6. Darking

Darking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar yeni başlayanlar bölümüne biraz daha destek vermenizi ve fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş