Yeni başlangıç: Whey Protein ve L-Carnitine

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve virtual shark tarafından 9 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. virtual shark

virtual shark Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba,

3 hafta önce fitness a başladım ve şu anda alışma programımı yapmaktayım. 6. haftanın sonunda programım değişecek ve serbest ağırlıklara geçeceğim. Şu anda haftanın 3-4 günü salona gidiyorum. Programımın değişmesiyle beraber, protein tozuna da başlamak istiyorum. (Bu arada 3 hafta önce spora başlamadan önceki ölçümlerim şu şekilde. 1,81 boy, 78,7 kilo, yağ oranı 19,6)

Yaptığım araştırmayla, özellike Optimum Nutrition ve Muscle Tech markalarının çok revaçta olduğunu gördüm. Bu ikisinden birini almayı düşünüyordum. Ancak, araştırmalarımı sürdürürken Nanox adlı üründe, katkı maddesi olmaması ve doğal şekilde tatlandırılması sebebiyle aklım buna kaydı. Zira özellikle böbreklere olan etkisi sebebiyle protein konusunda çekincelerim var. (Ayrıca protein tozunu sadece spordan sonra bir doz kullanacağım. Yani, hafta 3 ya da 4 kere). Ancak, internette ürün hakkında yeterli yorum-inceleme yok gibi. Bir de bir yerlerde muscle tech içinde whey dışında bazı ekstra katkı maddelerinin olduğu gibi birşey okumuştum. (maalesef o linki bulamadım). Bu aşırı katkı da gözümü korkuttu açıkcası.

Son olarak bu aralar L Carnitine kullanımına da başlamak istiyorum. Weider'in sıvısını kullanacağım. Sanırım bu ürün de kullanabileceğim en kaliteli ürünlerden biri.

Bir de shaker önerilerinizi benimle paylaşabilirseniz sevinirim.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Çok teşekkürler.

2. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Bu tür ürünler ne kadar doğal tatlandırmış olsa da en azından raf ömrünü koruması için konulan koruyucuların, renklendiricilerin vereceği toksik etkiden kurtulamazsın.
    Supplement gibi konulara başlangıçta focus olucağına, mesafe kat etmek istiyorsan önce hareketleri doğru yapmayı öğrenip çalışma disiplinini düzene koymanı tavsiye ederim. başarılar kolay gelsin

3. virtual shark

virtual shark Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Doğru söylüyorsunuz. Hareketleri doğru yapmadıktan sonra bu ürünlerden herhangi bir fayda gelmez ama ben yine de şimdiden önden araştırmaya başladım. Sonuçta bir tanesini alacağım.

4. wsxwdc

wsxwdc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    karnitin için: power system 2.700mg sıvı tüp karnitin öneririm ya da hardline carnifit te iyidir.

protein tozu olarak ne istediğine bağlı. eğer " günlük protein ihtiyacımı tamamlamak için alıcam antreman sonrası iyileşme olayı 2.planda " diyosan hardline 3.5kg whey öneririm. fiyatı uygundur benim gibi ara öğün olarak günde 2-4 defa kullanabilirsin ama tadı berbattır söyliyim. tadı güzel olsun, içeriği sağlam, çabuk sindirilsin dersen optimum gold standart iyidir. twinlab %100whey protein fuel var bide. tadı ve içeriği güzel, şişirmiyo fazla en iyisi twinlab bana sorarsan.

bide şunu unutma bu ürünler sihirli değil. oturduğun yerde protein tozu içerek karnitin içerek forma girmece olmaz. ya da protein tozu kullanarak spor yapanla kullanmadan yapan arasında da fazla fark olmaz. protein tozu sadece günlük protein ihtiyacını karşılamaya yönelik bir destektir içtiğin anda adamı forma sokan peri tozu değil. yemek yiyerek protein ihtiyacını karşılayabiliyorsan almana gerek yok şahsen ben sadece okulda içmek için alıyorum yanımda tavuk eti bulundurabilcek olsam almazdım.

Son düzenleme: 14 Haziran 2011
  5. scorpionida

scorpionida Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    Ankara
    konuyu hortlatmış olayım :)

ben 1.81 boy 88 kg %19 yağ oranına sahibim yaşım 26 (maşallah değil mi)

L-carnitine ile whey proteini beraber kullanmayı düşünüyorum çünkü yağ oranımı %10'lara düşürmek istiyorum ve düzenli bir proetin alımı sağlayamıyorum.

bu mantıklı mıdır? bir de benim durumumdaki birisi için protein ne dozda kullanılmalı malum bir yandan da kilo almak istemiyorum.

Sayfayı Paylaş