yeni başladım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Alya tarafından 31 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Alya

Alya Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar ben 19 yaşında bu spora yeni başlamış bir bayanım çevremden çok tepki alıyorum boyum çoook kısa olduğu için bana kasın yakışmayacağını söylüyorlar ama ben inat ettim 7 aydır bu işle uğraşıyorum ve iyi sonuçlar almaya başladım. Yağ oranım şu anda %10.9 :D 44 kiloyum ve 155 cm boyundayım :( Amacım biraz daha kas kazanmak ve temel olarak formumu korumak sizce beslenmem yeterli mi yorumlarınızı alabilir miyim?
    Önce spor programımdan bahsedeyim sabah 05.00 - 06.00'a kadar streching + koşu yürüyüş ve temel yoga pozisyonlarıyla egzersiz yapıyorum genelde öğle yemeğinden önce (10.00 - 13.00) ve akşam yemeğinden sonra (20.00 - 21.00) haftada 5 gün öğlenleri 1 saat kardiyo + 15dk ara + 45dk pilates + 15dk ara + 45dk ağırlık ve akşamları 1 saat bazen sırf ısınma + koşu bazen yoga yapıyorum kalan 2 günde deniz kenarında bir ilçede oturduğumuz için 1 - 2 saat yüzme fırsatım oluyor ama kışın bu olmuyor bende evde bol bol egzersiz ve dışarıda yürüyüş yapıyorum.

Sabah 06.00 sabahın köründe uyanma takıntım var birazcıık :p
    Aç karınla 150ml kadar ev yapımı meyveli (böğürtlen,muz,ahududu,çilek,şeftali mevsimine göre) kefir
    4 Dilim wasa fibre (10g Lif :D)
    50g yulaf + 100ml organik köy sütü + 4 yumurta beyazı (sarıları ayırmak için çok iyi bir yöntemim var isterseniz yazabilirim) + 25g yağsız beyaz peynirle (mis yağsız beyaz peynir kullanıyorum besin değerleri çok iyi) omlet genelde yapışmaz tava kullanıyorum o yüzden yağ kullanmıyorum

Ara Öğün 09.00
    4 Dilim wasa fibre (tam 10g lif oluyor) + 1 bardak buzlu yeşil çay
    genelde ara öğünümü işteyken yapıyorum ben eczacılık öğrencisiyim şu anda öğlenleri ve sabahları eczacı anne ve babama eczanede yardımcı oluyorum.

Öğle 13.00
    4 Dilim wasa fibre
    1 porsiyon mevsim sebzesi (kışın pirinçsiz ıspanak, brokoli, karnabahar - yazın pirinçsiz semizotu, kabak gibi)
    100g tavuk göğsü veya hindi göğsü suda haşlanmış olarak
    50g kadar haşlanmış kinoa (haftada 2 - 3 defa esmer pirinç, 2 - 3 defa kinoa, 1 defa veya 2 defa bulgur yiyorum)
    1 kase kadar yağsız bol bol çiğ sebze ve lifli yeşillikle limonlu salata

Ara Öğün 16.00
    Bu öğünde bazen 1 paket mavi yeşilin şekersiz bisküvilerinden bazen de çalıştığım eczanede sıvı bir besin takviyesi var 250 ml kadar ve 15g protein ve 210 kadar kalori içeriyor güvenilir bir ürün hem çikolatalı muzlu ve vanilyalısı da var çeşitlilik oluyor

Akşam 18.00
    4 Dilim wasa fibre
    1 porsiyon mevsim sebzesi
    150g tavuk göğsü veya hindi göğsü sote (bazen köriyle bazen domates ve pulbiber ile yağsız soteliyorum)
    1 kase (250g) az yağlı ev yoğurdu
    1 KOCAMAN kase salata (çıtır çıtır yeşillikleri çok seviyorumm)

Ara Öğün
    Tadımcanın antep fıstıklı, fındıklı ve yer fıstıklı barları var tam anlamıyla bitiyorum yeterince yağ almadığım için bu 1 adetinde 15g kadar yağ içeren barlardan yiyorum :) bütün gün bu anı bekliyorum diyebilirizz :p

sizce kilom ve boyum bu spora uygun mu?
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Temmuz 2014 ---
    Unutmadan bu da 6 -7 aylık değişimim

Son düzenleme: 31 Temmuz 2014
    Sporcu35 bunu beğendi.
  2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    beslenmeye bakilirsa almanyadansin galiba? Quinoa, amaranth, wase, bunlar bol lifli olanlar. Liflerle önem vermen cok güzel. Cogu kisi es geciyor

3. Alya

Alya Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    teşekkürler ama Almanya'da değilim wasa büyük tansaş ve migroslarda var ama kinoa yı bir akrabam getiriyor izmir de oturuyorum günde 35 -40 gr lif almaya özen gösteriyorum genel olarak uygun mu sizce bir de bu yaştan sonra pek mümkün değil farkındayım ama boyumun 4-5 cm uzamasının sizce bir yolu var mıdır? günde 6 litre süt falan bu soruyu sorduğum çoğu kişi kolunu bacağını kes boyuna eklet falan diyor iyice umutsuzluğa kapıldım :p :(

4. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    35-40gr iyi rakam. Ben hic hesaplamadim simdiye kadar heralde 40gr daha fazladir

5. Alya

Alya Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    tebrik ediyoruum ben biraz da kaloriye dikkat etmek durumunda olduğum için 40g ı geçemiyorum genelde :)

6. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Kilo ve boyu unut, gelisimin de durmustur artik. Insanlara da aldirma vucut senin. Kilo boy asla engel degildir spor yapmaya, sadece boyun uzun olmadigindan fit olmak yerine kasli olmayi tercih edersen biraz kalipli, olabilirsin. Bana dusmez, senin vucudun sonucta fakat bence crossfit yapmalisin, hem fizigin cok hos olur fazla iri olmazsin hem de guclendikce kendini iyi hissedersin.

7. Alya

Alya Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    gerçekten minyon tipli bir kızım erkek arkadaşım boyum kısa olduğu için benden ayrıldı 6- 7 ay önce bende birazcık bundan dolayı boyu takıntı yapmış durumdayım aslında fiziğimi beğeniyorum ama 1.70 - 1.75 bayanları kıskanmamak elde değil :oops:

8. lÖZTÜRK

lÖZTÜRK Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Katılıyorum.
    Bizde 1.85 leri kıskanıyoruz ama yapıcak bişi yok :) Bence sen hayatına sporu güzel bir şekilde otutturmuşsun yaptığın antrenmanlardan dolayı söylüyorum bunu :) Bence gayet iyisin özgüvenini düşürme derim ;)

9. Alya

Alya Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    peki sporla ilgili ne düşünüyorsunuz ailemin bu kız bunalıma girdi sabahın köründe koşuya çıkıyor yeminle denize atlayacak şimdi demesinden gına geldi her sabah aynı uğurlama biri de su şişeni yanına al demezz zaten :D
    teşekkürler :D spor yapmak zaten bir süreden sonra bağımlılık oluyor spor olmadan 2 dinlenme günümde sarhoş gibi oluyorum kendime gelemiyorum tüm gün :D

10. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Simdi olay farkli boyut kazandi burda :) eger karsi cinse hos gorunmek amaclarindan biriyse kesinlikle fazla kaslanma derim bir erkek olarak. Boy konusu icinse belki birkac cm uzar, uzatamazsin ama kisalmasini cesitli barfikslerle engelleyebilirsin.

11. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Günde ortalama 300-400 gr karbo aliyorum. Karbokaynaklarim genelde meyveler, quinoa, bulgur, patates vb

Meyveler genelde tropikal, ahudu, börtlen cilek, muz, hurma

Ve binimum sebze ile tamamiliyorum :)

12. lÖZTÜRK

lÖZTÜRK Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Aynı tepkileri bende alıyorum ki ben senin kadar sıkı antrenmanda yapmıyorum :) Ama şunu söylemelisin bu şekilde yapmadan üstelemeden gözle görülür gerçek bir başarı elde edilmiyor :) Ailenede ufak ufak işlemeye çalış sporu bence,ben beslenme konusunda alıştırıyorum yavaştan :)

13. Alya

Alya Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    temelde amaç o değilllll aslında şöyle 1-2 sıkı yumruk atabilecek kadar kaslansam yeterr :p :cool: terk eden o sonuçta :rolleyes: şaka şaka o bir bahane sayılır ben her zaman sporu hayatıma dahil etmek istemiştim uygun zamanı bulduğumu düşündüm :)

Candot bunu beğendi.
  14. Alya

Alya Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    beslenme benim favor
    beslenme olayı benim favorim diyebilirm annem sabah akşam ayıkladığım yumurta sarılarıyla ilgili konşuyor, babam da kzım doğruyu söyle o kadar sebzeyi hangi koyuna veriyorsun göster o koyunu bana havalarında :D
    lif bence de çok önemli bu konuda bir uzmanla konuşuyorum büyük ihtimalle :D benim meyveyle pek aram yok ama ben de tropikal meyveleri seviyorum diyebilirm

15. lÖZTÜRK

lÖZTÜRK Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Aynı şekilde devam ama sonuçta profosyonel sporcu lisanslı vb. değiliz sende gerçekten ilerlemişsin biraz daha rahatla derim daha hafif şekilde devam edersende hedefine ulaşırsın :) geniş zamana yaymak en iyisi bence başarılar ;)

16. Alya

Alya Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    evet öyle ama şu aralar zaten rahatım diyebilirim ara sıra kaçamaklar yapıyorum (ehem ehem baya baya ara sıra şu aralar ama neyse :rolleyes:) belli bi hayat düzeni oturmaya çalışıyorum bu konuyu günlük gibi kullanma niyetindeyim biraz disipline olmamı sağlar diye umuyorum

17. lÖZTÜRK

lÖZTÜRK Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Bodyforumtr ailesi olarak umarızki istediğin gibi olur yanlızca spora yoğunlaşma başka faaliyetlerde bulmalısın :)

18. Alya

Alya Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    spora y
    spora yoğunlaşmamın sebebi biraz da gittiğim salondaki ortamdan memnun olmam diyebilirim arkadaşlarımın çoğu okuduğum şehirde kaldı burada yapılacak tek şey spor benim için bi de annemle yumurta sarısında nasıl kek yapılır üzerine yüksek kolestrol içerikli konuşmalarımız oluyor günün en eğlenceli saatleri tabiki

19. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Gunluk bolumune acmalisin ki daha dogru sekilde donut alasin insanlardan.

lÖZTÜRK bunu beğendi.
  20. lÖZTÜRK

lÖZTÜRK Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Anladım. O zaman başarılar sen bu azimle kısa sürede hedefine ulaşırsın iyi geceler :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş