Yeni başladım yol göstermenize ihtiyacım var

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve karazaki1 tarafından 31 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. karazaki1

karazaki1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

arkadaşlar öncelikle merhaba
    boy:1.78
    kilo:88
    Arkadaşlar yağ oranım biraz fazla vücudumda en rahatsız olduğum yerler basen bölgesi göğüs bölgesi ve tabiki karın bölgesindeki yağlanmalar yaklaşık 2 haftadan beri yediklerime dikkat etmeye başladım şeker kesinlikle kullanmıyorum tuz kullanmıyorum yemeklerin yanında 1 dilim ekmekten fazla yemiyorum ayrıca evimim altında olan binaya ait spor salonunda spora başladım salonda çoğu alet mevcuttur.
    yaptığım hareketler şunlardır:
    1. 15 dakika hızlı tempo pedal çevirme
    2. 5 dakika yavaş tempo yürüyüş
    3.10 dakika hızlı tempo koşu
    4.Ağırlığı sırta çekiş 40 kg 3x10
    5.Tricep pushdown 40 kg 3x10
    6.butterfly 20 kg 3x10
    7.Leg extension 40 kg 3x10
    8. Bicep curl 10 kg dambıl ile 2 kol ile ayrı ayrı 3x20
    9.Eğik Sehpada Ezme 4x25 mekik
    10. twist 4x25
    11. yarım saat yüzme
    bu hareketler her gün yaklaşık 1 buçuk saatte tamamlamaktayım her hareketten sonra 5 dakika dinlenme süresi vermekteyim
    arkadaşlar yorumlarını ve yardımınızı istiyorum eskiden gittiğim spor salonunda bu program aklımda kalmış yanlış yaptığım hareketler tabiki vardır.Çoğu kişi başlangıçta sadece cardio çalışılması gerektiğini söylüyo iyice kafam karıştı ağırlık hareketle işe yaramıyomu ve diyetisyene gitmem gerekirmi? Şimdiden cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkürler iyi günler dilerim

2. lÖZTÜRK

lÖZTÜRK Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Selamlar;vücudun spora alışmışsa yağ yakımı için haftada 3 gün HIIT antrenmanlardan yapmanı öneririm. İlk başlarda tamamını düzgün şekilde yapamazsın bu motivasyonunu düşürmesin çünkü gerçekten zor bir programdır :) Onun yanında kas çalışması da yap ki kas kütleni koru yağlardan ver. Body building'e Yeni Başlayanlar İçin Program | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

burdan da programını alabilirsin,forumda daha çok dolaşırsan daha doğru bilgi edinirsin başarılar ;)

karazaki1 bunu beğendi.
  3. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Kardesim beslenme konusunda on numara ilerliyorsun. Fakat tuz icin emin degilim, nihayetinde kalsiyum sinir hucrelerinde iletim icin cok onemli, eksikliginde dusuk tansiyon ve kas kasilmasinda zayiflik olabilecegini dusunuyorum(halsizlik ve gucsuzluk seklinde). Tuz kullanmadan yiyebiliyorsan devam et. Tuzu almak icinse gunde bir tane sade maden suyu icmenin faydali olacagini dusunuyorum.

karazaki1 bunu beğendi.
  4. karazaki1

karazaki1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkürler hocam
    hocam peki koşuya devam ediyimmi spordan önce yani bu programla ilerleme sağlayamazmıyım ?

5. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Antrenmana gelecek olursak, bana kalirsa hergun yapman yanlis. Bir gun body, ertesi gun yuzme, ertesi gun dinlenme seklinde iki gun spor bir gun dinleme gibi yapman daha mantikli duruyor vucudun toparlanmasi acisindan. Bunun disinda ip atlamalisin, kesinlikle cok zevkli sekilde forma sokar. Bir de set aralari 5 dk cok uzun. 2 dkyi gecirmemeye calis.

karazaki1 bunu beğendi.
  6. karazaki1

karazaki1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tamam hocam çok teşekürler dikkate alıcam ne biliyim işte insan vücudundan memnun olmayınca her gün yapınca sanki daha çok ericekmişim gibi geliyo peki koşu hakkkında ne diyosunuz bazı kişiler spordan sonra koşuyu tavsiye ediyo kafam çok karışık cidden ve diyetisyene gitsem fayda olurmu

7. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Kosu konusunda o kadar derin bilgim yok da cok fark etmez. Once kostun kasa enerji kalmadi yiprandin derler. Sonra kostun kas toparlarken enerji harcadin kas yaktin derler. Her kafadan bir ses cikiyor. Sana soyledigim vardi ya bi agirlik bi yuzme, iste o yuzme yaptigin gun kardiyo gunun olabilir mesela. O gun kosuyu falan hakkiyla yaparsin. Agirlik yaptigin gunler is bence kosuyu sadece basta nabzini yukseltmek icin yap. Bitiste de 10 dk ip atla. Biri kardiyo biri agirlik. Hedefler farkli. Ben de bir koltuga iki karpuz sigmaz diyenlerdenim bilmem anlatabildim mi :)

karazaki1 bunu beğendi.
  8. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

BodyForumTR Kullanım Kılavuzu - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş