Yeni başladım yardımlarınızı bekliyorum.Lütfen herkes baksın.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FerhatQ tarafından 17 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. FerhatQ

FerhatQ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese merhaba.Sanırım forumun en küçüğü benim,yaşım 15 boyum 1:73,Kilom 65 civarı.Haliyle kollar hariç hemen hemen heryerde yağlar sarkıyor.Çok bir sarkma yok ama beni rahatsız ediyor bunlar.Öncelikle şunu belirteyim,spor salonlarına gidecek vaktim vb yok.Evde sporla alakalı hiçbirşey yok.Bundan 1 hafta önce fitnesstan tamamen habersiz yaşıyordum,sonra yaşadığım bir olay sonucu aniden kaslı olmaya karar verdim.Evde kendimce kas çalışıyorum.Aşağıda verdiğim linki aynen hiçbir değişiklik olmadan hergün uyguluyorum.Ama bunu 20-30 dakika uyguladıktan sonra kaslarım çok yoruluyor ve çalışmaya devam ederken kaslarım titriyor.Anladığım kadarıyla bu kaslarımın yorulup artık beni dinlendir dediğinin bir göstergesi,sizce neden oluyor bu ?.
    Spora başlarken öncelik sırasına göre amaçlarım;
    1-Kol kası
    2-Göbek yağlarından kurtulma veya kasa çevirme.
    3-Vücudumdaki tüm artık yağlardan kurtulup onları kasa çevirme.

Hergün uyguladığım video :
    Ayrıca artık yemek düzenime dikkat ediyorum,olabildiğince yağlı yiyeceklerden uzak durup protein ağırlıklı yiyecekler tüketiyorum.Makarna,süt,yoğurt gibi.
    Sizlerden yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.Yazacağınız her yorumu defalarca okuyup düşüneceğim ve aynen uygulacağım.
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :)

Son düzenleme: 17 Mart 2016
  2. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Küçük kardeşim böyle ha deyince olacak birşey değil ama kendine inanman güzel ayrıca link vermemişsin bakamadım daha gelişim çağındasın öyle aşırı yüklü diyet veya antrenmanlara gerek yok ama spor yapman önemli tabi barfiks demiri alırsın şınav mekikle ama bu bir yere kadar gider spor salonuna yazılırsan bilgili hocalardan veya bu forumdaki bilgili kişilerden destek isteyebilirsin yardımcı olacaklardır sana ama bu iş o kadar basit değil

3. FerhatQ

FerhatQ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bende biliyorum bu kas meselesinin hemen olmayacağını bu işe başlarken bu işin en az 9-10 ay süreceğini bende biliyordum.Link vermemişim söylediğin için teşekkürler linki ekledim.Spor salonuna gidemediğim için bu forumu seçtim.Bu forumu seçmemin sebebi ise benden büyük ve benden kat kat tecrübeli abilerimin bana yardımcı olacağını bildiğimdi.Yorumun için teşekkürler söylediklerini dikkate alacağım.

Dizzzy bunu beğendi.
  4. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    8-9 ay bile mucize ama önemli olan istemek ve onun yolunda koşmak başladıysan devamını getir peşinden koş ama evde bir yere kadar sana abi tavsiyesi bir an önce spor salonuna yazıl aradaki farkı kendin göreceksin

5. FerhatQ

FerhatQ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    çalışmaya başladıktan yaklaşık 20-30 dakika sonra kaslarım neredeyse kullanılmaz hale geliyor en ufak bir çalışmada çalıştığım kasların hepsi titremeye başlıyor,bunun bir sakıncası varmı yoksa sadece spora yeni başladığım içinmi oluyor bu ?

6. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Isınma hareketi yapıyor musun ve hareket aralarında dinleniyor musun

7. FerhatQ

FerhatQ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Isınma olarak mesela normalde 10kg ile çalışıyorsam 4-5 kilo ile başlayıp yavaş yavaş arttırıyorum bu ağırlığı ve normal ağırlığıma geliyorum.Hareket aralarında evet dinleniyorum.İnternette bununla ilgili araştırma yaparken aynı kas bölgesini hergün çalıştırmamak gerektiğine dair bir yazı okudum.Mesela triseps çalıştırıyorsak bunu hergün yapmamalıyız 2 günde bir yapmalıyız diyordu bu doğrumudur ?

8. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Tabiki doğru kaslar ağırlığı kaldırırken değil dinlenirken büyürler muhtemelen yeni ve ham olmandan kaynaklanıyor dert etmene gerek yok kardeşim devam et ağrılarının üstüne git geçecektir

9. FerhatQ

FerhatQ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Benim için önerebileceğiniz hareketler varmı ? Şınav,mekik gibi ?

10. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    s.a kardeşim.benimde yaş 15 boy 177 kg 57.bende zayıflıktan yakınıyorum neyse. bende önceden 65 kydim 165 di boyum bende yağlıydım hafiften.evde 150 mekik çekerdim faydası yok.spor salonuna yazıldım.boyum 12 cm uzadı kilo verdim kasla aldım.geri 57 olmamın sebebi ameliyat vs. bence bi zaman tablosu oluşturup1 saatini ayırıp salona gitmen.

11. FerhatQ

FerhatQ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Peki bu spor salonlarının ortalama fiyatları hakkında bir bilginiz varmı ? Öğrenciyim sonuçta paramı biriktirip gidebilirim :D Zaman meselesinide halletcez artık :)

12. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    dostum salona göre değişir. bizim aylık 90 kocaelinde.

13. FerhatQ

FerhatQ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kilo verebilmek için daha doğrusu yağlardan kurtulmak için önerebileceğiniz bir beslenme şekli varmı ? Protein ağırlıklı beslen gibisinden

Sayfayı Paylaş