Yeni başladım yardımcı olabilir misiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berkdallas tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. berkdallas

berkdallas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar 16 yaşındayım. Öncelikle boyumu ve kilomu yazarak başlayayım. Boyum 176cm , Kilom 77kg .
    Geçen sene boyum 168, kilom 88'di ; 1 sene içinde hem boyum uzadı hem kilo verdim ergenlik dolayısıyla..
    Sorum şu olacak; Sporu bıraktıktan sonra tekrar başlayacağım fakat ne yapacağımdan emin değilim çünkü 5 aydır evde oturuyorum ve 5 kilo aldım. Ve kilolar dolayısıyla göğüs ve kalça etrafında toplanmaya başladı. Şöyle bir şey de var ki kemiklerim ince. (El bileğim ince) bu yüzden ideal kilom 68-70 iken benim 60-65 'e mi düşmemi önerirsiniz yoksa yağlarımı kasa çevirmemi mi? Eğer vucudum düzelirse kesinlikle forumdaki çoğu arkadaş gibi çok ağır kas yapmak istemiyorum. (Vücutlarındaki yağ ve su oranını düşürüp değişik şeyler yapan arkadaşlar gördüm) Tek isteğim vücudumun şekillenmesi çünkü 5 senedir yüzüyorum ve şuan hiç gidesim yok vücut yapımdan dolayı. Eğer düzelirse yüzmeye devam edeceğim. Şimdiden teşekkürler.
    Ayrıca kalça bölgesini küçültecek hareketler önerirseniz teşekkürler. (Squat gibi hareketler olmazsa iyi olur çünkü kas olursa daha çok büyür diye endişeleniyorum.)

2. SansiBB

SansiBB Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum yağların kaslara dönüşmesi diye bir şey yok. Yağı yakarsın sonra kas inşa edersin . Vücut kütle endeksine bakarak uygun kilonu bulabilirsin

3. berkdallas

berkdallas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    men's health dergisinde okuduğa göre yağ yakımı vücuttaki testesteron oranını yükselteceği için kas yapımına yardımcı oluyor. Cahil değiliz fen lisesiyiz sonuçta ;D

Sayfayı Paylaş