Yeni Başladım yardıma ihtiyacım var

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve merend tarafından 14 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. merend

merend Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle merhaba ben eren 17 yasındayım, 1.82 boyunda 63 kiloyum. 1 hafta önce bir spor salonuna kaydoldum. Hoca kuvvet çalışması verdi. Haftada 3 gün aynı hareketleri yapıyorum. 1 ay sonra normal çalışma yaptırcakmış. Benim asıl sorum beslenmeyle ilgili. Vücudumda %9 yağ varmış. Ben her gün sabahları 1 yumurta 2 bardak süt ve 2dilim ekmek, okulda öğlen aralarında, yarım ekmek arası ton balıklı + lor peynirli sandviç ve 200ml ayran, akşamlarıysa; haftada 2 gün makarna, 2 gün tavuk göğsü, 2gün balık ve 1 gün et yiyorum. Bunu hocam vermedi zaten pekte ilgili değil hoca, kendim araştırıp yaptım. Sizce doğru mu? Öğrenciyim tavsiyelerinizi ona göre verirseniz çok iyi olur :D Bide ben dumbell hareketlerini falan anca 5kg ile yapabiliyorum sıkıntı olurmu? makinedede 4e 5e falan takıyorum. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden

2. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    şu aşamada ağırlığın pek önemi yok sanırsam. genelde ilk haftalar yada ilk ay bu programlar veriliyor. şimdi öğlen yemeğinde hem ton hem lor - ayran bana pek uygun gelmedi şöyle uygun gelmedi ton yiyebilirsin tabi ekmeğinde tam buğday olsun :) loru ise yatmadan yaklaşık 1 saat önce tüketmeni önerebilirim . Kahvaltı çok önemli yumurta sayısını şimdilik 2-3 e çıkarırsan protein açısından daha iyi olur sütü ise 1 bardağa düşürmen yeterli olacaktır . 2 gün makarna 2 gün tavuk demişsin bunu tavuk+makarna yada pirinç , bulgur + tavuk şeklinde yapabilirsin yani tek öğünde sadece karbonhidrat alma demek istiyorum tavuk makarna pirinç artık damak tadına göre anlatabildiysem :) . öğlen 1 avuç kuruyemiş tüketebilirsin fındık badem ceviz vb. şimdilik iyi yoldasın uykuna beslenmene antremanlarına dikkat et gerisine takma fazla :) hareketleri doğru yapmaya bak.

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş