Yeni başladım yardımınıza ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Noble Freckled tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Noble Freckled

Noble Freckled Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese selamlar. Vücut geliştirme sporuna yeni başladım ve sizlere sormak istediğim bazı sorular var.

1- Hem ağırlık antremanı hemde kardiyo yapıyorum yağ oranım biraz fazla amacım hem sıkılaşıp iyi bir vücuda sahip olmak hemde kilo vermek her ikisini aynı anda yapmak mümkün mü? Örneğin sabahları 5 km'ye yakın koşuyorum akşamlarıda Vücut Geliştirme antremanı yapıyorum

2-Vücut geliştirme antremanının gün gün bölgesel olarak mı yoksa karışık olarak mı yapmalıyım?Örneğin bir gün sadece kol ve omuz yada sadece kol şeklinde mi yoksa hareketlerin hepsini omuz,sırt,kol,göğüs vs aynı gün mü yapmalıyım?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    1-) Evet aynı anda hem kas kütlesi kazanıp hemde yağ yakmak mümkündür.
    2-)Bölgesel olarak yapmalısın tabiki burda dikkat edilmesi bir husus var oda triceps göğüs ve omuzların aynı günde çalışılmaması buna dikkat ederek antreman programını oluşturabilirsin.

3. Noble Freckled

Noble Freckled Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için çok teşekkürler. Belki sorduğum sorular bin defa sorulmuştur ama çalıştığım salonda malesef hoca yok belediyeye ait bir salon önce forumu didik didik taradım fakat tam sorularım cevabını bulamadım o yüzden sormak istedim.

Sayfayı Paylaş