Yeni başladım yardımınıza ihtiyacım var(bazı sorular İzmir içi)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve NoLy35 tarafından 30 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. NoLy35

NoLy35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mert
    Yer:
    İzmir / Bornova
    Vücut geliştirme , box , kickbox(muaythai) , judo, güreş gibi sporlarla ilgili herkezin yorumuna ihtiyacım var 2 dk nızı ayırırsanız sevinirim.
    Ön bilgi : İzmir / Bornovada oturuyorum , 17 yaşındayım , boyum 1.75 kilom 60

Sizden isteğim İzmir/Bornova ve çevresinde tek otobüslük yahut kısa sürede ulaşa bileceğim( metro ile konak a 5-10 dk vs. ) kickbox(muaythai) , box , judo yada başka önerdiğiniz sporlarla ilgili yakın çevrede spor salonları önericek herkezi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim ( yakın dediysemde sadece bornova demiyorum muaythai için buca ya gidicekdim sonradan uzak geldi ona göre birşeyler yazarsanız sevinirim ).(fiyat vererekde gelen yorumları kısıtlamak istemedim uyğun olduğu sürece sorun yok siz yorumu esirgemeyin) ::D

Ve vücudumla ilğili farklı bir soru sorucağım ilginizi bekliyorum internetten araştırarak bulamadım doktora gittiğimde fazla ilğilenmedi.(Her türlü öneriye açığım sadece 1 dk nızı verin)
    - Futbol vs yorucu şeyler yaptığımda sağ omzumda damar tıkanır gibi oluyor omzuma ağrı giriyor kolumu rahat hareket ettiremiyorum ve tıkanıyorum.arada birde kolumdaki damarların çok ağrıyor , acı çektiriyor bir kaç gün bide bi aralar gece bile bacağıma kramp giriyordu, fazla esniyemiyorum bacak damarlarım kopucak gibi oluyor . benim korkum damar sertliği olması ama tabikide sizdende yorum ,tavsiye bekliyorum.

Not kilom biraz düşükdü şuan 60 kiyo oldum ancak barfix çekişim düştü eskiden iç tutuşta 19 tane çekmişliğim vardı (tekvando yapıyordum o sıralar) sonra VG ye 3 hafta felan gittim barfix set halinde yapıyordum düz geniş 14 tane rahat yapıyordum ancak şuan bir sporla ilgilenmiyorum ve beni çok şaşırttığı halde 10 tane düz geniş barfix de zorlanıyorum . sebebi ne olabilir ? ( sporu bırakışım mı yoksa 4 kiloya yakın kilo alışım mı vs. ):)

Şimdiden teşekkür ederim spor salonu ile ilgili gelen öneriler için sabırsızlanıyorum. ( çok uğraştım yazıda 2 dk nızı ayırmayı Lütfen çok görmeyin )
    Sabırsızlıkla cevaplarınızı bekliyor olucam .

2. NoLy35

NoLy35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mert
    Yer:
    İzmir / Bornova
    arkadaşlar okadar yazı yazdım ancak başlığı kötü açmışım hiç cevap yok emeğime uğraşıma karşılık 1-2 dk nizi ayırıp biraz yorum atın.:(

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Vücudunla ilgili sorunlar için spor hekimine görünmen faydalı olacaktır.

Barfiks dediklerinle alakalı olabilir. Zor bir hareket nede olsa

NoLy35 bunu beğendi.
  4. NoLy35

NoLy35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mert
    Yer:
    İzmir / Bornova
    teşekkürler yorumun için aslında ben vücudumdan çok spor salonu önerisi istiyorum ancak ginede 2 dk nı verdiğin için teşekkür ederim.

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Öneriyi izmirli arkadaşlar yapabilir ancak :)

6. NoLy35

NoLy35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mert
    Yer:
    İzmir / Bornova
    ya koskoca İZMİR ' de spor yapan yokmu azcık ilgilenin Lütfen duh

7. paramedik

paramedik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Omuz ve kolunuzdaki sorun muhtemelen tendonlardan kaynaklanıyordur. VG'ye yeni başlayan kişilerde büyük egzersiz isteğinde çokça karşılaşılmaktadır. Kaslar ve tendonlar kuvvetlenmediğinden yükleyici ağırlıklarda tendonlar aşırı yorulmakta ve stres derilmeleri yaşamaktasınız. Eğer bu durumda dinlenime geçmeyip devam ederseniz tendonun bağlı olduğu kemikte stres kırığı diye isimlendirdiğimiz kemik parçası kopmaları görülebilir ve ciddi bir sorundur.

Size önerim kendi başınıza spor yapmaktan ziyade sistematik bir spor salonuna yazılıp hoca eşliğinde sporunuzu yapmanız.

NoLy35 bunu beğendi.
  8. NoLy35

NoLy35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mert
    Yer:
    İzmir / Bornova
    Teşekkürler ancak benim sorunumun bu olduğunu sanmıyorum ginede teşekkür ederim , benim çektiğim sorun yorucu bir iş ( futbol vs. ) yaptığımda nasıl dalak şişiyorsa aynı şekilde benim omzuma ağrı giriyor ve tıkanıyorum koşamıyorum.

Aslında konuyu spor salonu önerileri için açmıştım sorunum 2. plan daydı ama ginede siz yorumlarınızı eksik etmeyin . Teşekkürler

9. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Google dan araştırabilirsin sonra gidergörür kararını verirsin.

10. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    MT salonu bulabildin mi?

Bulamadiysan Goksel Hoca'nin bir salonu var Bornova'da. Oraya goz atabilirsin. Baya birikimli elemanlar vardir. :)

NoLy35 bunu beğendi.
  11. NoLy35

NoLy35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mert
    Yer:
    İzmir / Bornova
    göksel hoca kimdir salonu nerededir bilgi edinmek isterim . gerçektende bir spor yapmak istiyorum umarım hoşuma gider ve çabuk anlaşıp en kısa zamanda başlarım . senin cevabını bekliyorum hyper_

Başka önerilere hala açığım Bekliyorum . :eek:

12. Al-Cheon

Al-Cheon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kardes omuzunun agrima nedeni kireclenme ve sporu birakman olabilir sana tek tavsiyem bir faaliyetten once sadece 5 dk ayirip isinma hareketi yap omzuna agirlik vererek isin birde oyle mac yap birseyin kalmaz

NoLy35 bunu beğendi.
  13. gokberkgovercin

gokberkgovercin Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Eğer spor salonuna yazılmayı düşünürsen özelden ulaşabilirsin :)

NoLy35 bunu beğendi.
  14. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    PM ile bildirdim.

NoLy35 bunu beğendi.
  15. NoLy35

NoLy35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mert
    Yer:
    İzmir / Bornova
    benimki daha çok damarlarla ilgili diye düşünüyorum , ortada kemik agrısı yok yani benim sorunum yorulunca kalp atışlarımın artması ile damarımında artması ile alakalı omzumda sanki kalbim var ve sıkışışıyor :D

bu arada özelden mesaj atanlarada teşeküürler.

Sayfayı Paylaş