Yeni başladım vücut ölçülerim ve yapmam gerekenler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve omfg tarafından 7 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. omfg

omfg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Dostlar;
    Ramazandan 1 hafta önce 2 tane 10kg ayarlanabilir dambıl alarak evde başlangıç yaptım, daha sonra barfiks aldım şimdide ez bar alıp biraz daha ağırlık almayı düşünüyorum.. Biraz bilgi birikimi daha yapınca fitnessa gidicem kesinlikle.

Başladığım günden itibaren un, tuz, ekmek, şeker, abur cuburu tamamen bıraktım. Tükettiğim besinler: lor peyniri, yarım yağlı süt, salata, ton balığı, tavuk, yumurta, muz, pirinç, makarna, bulgur, baklagil ve yeşil çay gibi besinler oldu..

---
    Şu anki vücut ölçülerim:
    ---
    Boy: 179 cm // Kilo:70.6 kg (Başlamadan önce 68 civarıydım) // Yaş: 19
    Sol biceps: 32cm (Ölçülerde 0.8-1cm civarı bir artış olmuş.)
    Sağ biceps: 31.3cm (Ölçülerde 0.8-1cm civarı bir artış olmuş.)
    Omuz:109cm
    Bel: 83cm
    Göğüs: 91cm
    Basen:99cm
    Bacak:56cm
    Baldır:38cm
    ---

Aklıma takılan sorular:
    1-) Göbekte ince bi yağ tabakası var bel çevresinde de aynı şekilde bunlardan kurtulmak için yağ,tuz,şeker,abur cubur yemiyorum tamamen eritmek için kardiyo şart mı yoksa zamana mı bırakmalıyım ?

2-) Yapmam gereken şeyin kilo almak olduğunu biliyorum fakat kilo alırken daha fazla yağlanmaktan korkuyorum, kalori saymaya başladım ve günlük 3500 civarı kalori alsam yağlanma olur mu ? Kaç kalori alma mı önerirsiniz ?

3-) Özellikle bu soru çok önemli 15kg ile kol çalıştığımda sanki sağ dirseğimin iç kısmındaki boşluk çok fazla açılıyo, çukur gibi oluyo sonraki günler bir ağrı hissetmiyorum bunun sebebi nedir ? Nasıl önleyebilirim ?

4-) Son olarak karnımı elimle sıktığımda ele gelen parça parça ufak şeyler yağ mı ?

Şimdiden teşekkürler..

Son düzenleme: 7 Temmuz 2016
  2. omfg

omfg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Galiba çok uzun yazdım, yanıt alamadım :(

Sayfayı Paylaş