Yeni başladım supplement ve beslenme sorularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve quater0s tarafından 20 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. quater0s

quater0s Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar
    18 yaşındayım 1.78 boyundayım
    67 cm Bel 77 cm Göğüs 50 cm Baldır 25 cm Sağ kol 23 cm Sol kol
    Ciddi anlamda kilo boy orantısı konusunda özgüven eksikliğim var. Şimdiye kadar ilçede yaşadığım için ve ilçede fitness bulunmadığı için gidemedim fitnessa şimdi üniversiteye başladım Denizli' deyim ve bir fitnessa kaydımı yaptırdım bayram dolayısı ile okul tatile girdi bende memlekete geldim.

Hem kilo almak istiyorum hemde aldığım şekilde kiloyu kasa çevirmek istiyorum maddi imkanım iyi yani aylık 300 lira seve seve verebilirim supplementlere o fiyattan ilerisi beni biraz darboğaz edebilir. Yaklaşık 8 ay gidebilirim bu sene geri kalan 4 ayda da memlekette olucam evde bir şekilde devam ettiricem.

Hangi supplementleri almalıyım ne tür bir yemek düzeni uygulamalıyım uyku düzeni önemli mi ? Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
    Her hangi bir yiyeceğe alerjim yok. Şimdiden teşekkürler.

2. Kekovich

Kekovich Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Şahsen benim ekstra kilo almam gerekmiyor ama bulk yapiyorum yinede doğan vucut gelistirme programinin hipertrofi donemindeki egzersizleri uyguluyorum.Bence sende hacim kazandirici bir supplement yaninda antrenman oncesi kreatin ve bcaa kapsulu ile hidrolize whey protein alip antrenman sirasinda da bcaa 2-3 tablet alip sonrasinda yine whey kullanabilirsin.Yeni basladigindan glutamin gerekmiyor sanirim ve aksam yatmadan casein icersen en etkili gelisim yontemi bu diye dusunuyorum tabi mass gainer kullanman lazim yada wheyin icine 300-500 gr seker katabilirsin.Ayrica bol karbonhidrat tuket antrenman oncesi dusuk sonrasi yuksek glisemik indekse gore.300 lira soylediklerimi alman icin yeterli sanirim icinde kreatin iceren kompleks whey kullanirsan fiyattan kismis olursun ve ekstradan kreatin almanada gerek kalmaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Konu başlığınız yeniden düzenlenmiştir.Lütfen daha dikkatli olunuz!

Sayfayı Paylaş