Yeni başladım programım hakkında yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cgrsw tarafından 20 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cgrsw

cgrsw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar.. Ben bu spora 10 gün önce başladım ve 1 hafta ara veriyorum bugün itibariyle diğer hafta p.tesi günü tekrardan devam edeceğim. Ben ufak 1 ilçede okuduğum için gittiğim spor salonun hocası yok ama uzun yıllardır bu işle uğraşan bir abimiz diyelim onun tavsiyesi üzerine bişeyler yapmaya başladım 24 yaşındayım 1.72 boyuncayım 61 kiloyum 10 gündür uğraş veriyorum ve ne kol olçümü biliyorum nede diğer ölçülerimi. Bana söylenen üzerinden 1 hafta hamlığını at ben sana program vericem denildi ve dün itibariyle ilk programımı aldım ve size yazıyorum.

1. Gün

Göğüs

Bench press
    Bench press yana açış yatarak ( nasıl yapıldığını bilmiyorum )
    üst göğüs press ( nasıl yapıldığını bilmiyorum )
    pullover ( nasıl yapıldığını bilmiyorum )

Pazu

Barbell curll ayakta 3x8
    dumbell curll sehpahada 45 derece ( nasıl yapıldığını bilmiyorum )
    scott curll Z barla
    Dumbell konstrasyon oturarak ( nasıl yapıldığını bilmiyorum )

2. Gün

Omuz

Omuz makine düz ( nasıl yapıldığını bilmiyorum )
    barla çene altı çekiş ( nasıl yapıldığını bilmiyorum )
    Dumbell yana açış
    Dumbell yana açış ayakta
    Tek dumbell omza press ( nasıl yapıldığını bilmiyorum )

Arka kol

Alna triceps barla ( nasıl yapıldığını bilmiyorum )
    pushdown
    dumbell triceps
    Dips

3. Gün

Kanat

Lat enseye çekiş
    Lat mideye çekiş
    T bar rowing ( bu alet salonda yok )
    tek dumbell rowing ( nasıl yapıldığını bilmiyorum )

Bacak

Halterle sırtta çöküş
    Hack Scout makine çöküş
    Calf raise Baldır

Sonuncusu çıkmamış fotokopiden neyse arkadaşlar anladığınız üzere 1 program bulmuş bu abimiz fotokopi cektirmiş herkese bunu dağıtıyor al sen bunu çalış diye ben bu hareketlerin çoğunu bilmiyorum ve bilsemde bu işlerden anlayan birisine danışmadan yapmak istemiyorum sizce bu antreman nasıl ve benim yemek düzenim gayet kötü yani gün içerisinde yumurta makarna meyve falan yemeye çalışıyorum ama sabit bir düzenim yok öglen saati kalkıyorum kahvaltımı saat 2 ila 3 arasında yapıyorum yani bir düzen yok o konuda bana önerileriniz ne olur bütün önerilere açığım ve lütfen kulaktan dolma bilgiyle gelip birşey yazmayın hocalarımızın görüşünü almak istiyorum iyi forumlar teşekkürler.
    B
    u haraketleri 3x8 şeklinde yapıyorum program benim pek içime sinmedi açıkcası başka önerebileceğiniz programlar varsa söylerseniz sevinirim iyi forumlar..

2. cgrsw

cgrsw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yardım edecek yokmu arkadaşlar?

3. batuhanaziz

batuhanaziz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüs idmanı şimdilik iyi, biceps ve triceps ler biraz fazla gibi 4 hareket yemek düzenimde kötü diyosun çok gelir bence, omuzda da anlayamadım yana açış dıyor biri oturarak yazıyor aynı hareket ikiside birini ayakta birini oturarak yapmanın anlamı yok aynı şeyse, tek dambıl omuza press yerine de arka omuz girebilirsin zira makine de yapıyorsun zaten press i..kolay gelsin..

4. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs hariç diğerleri bana çok fazla geldi. Hareket sayısı azaltılabilir çünkü yeni başlıyorsunuz.
    Omuza mesela 5 hareket giriceksiniz.Bence bu çok fazla. Onun yerine az hareket çok tekrar denenebilirdi. Bana kalırsa programın reforme edilmesi lazım ama tabi burdaki büyüklerim daha iyi bilirler

5. cgrsw

cgrsw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu program üstünde 1 2 oynama yapmama yardımcı olursanız sevinirim ben bilmediğim için pek bişey yapamıyorum..

6. cgrsw

cgrsw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    programımı düzenlemekte yardım edecek birisi varmı acaba?

7. batuhanaziz

batuhanaziz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüs ve sırt aynen kalsın bicepsden scott curll u ve tricepsden dumbell triceps i çıkar, omuzdan da dumbell yana açışı çıkar, tek dumbell omuza press yerine de dumbell öne kaldırış yaparsan daha iyi olur diye düşünüyorum kanımca :)

Sayfayı Paylaş