yeni başladım programımın + ları ve - lerini değerlendirmenizi bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eren71 tarafından 9 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. eren71

eren71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben 1 aydır çalışıyorum.yaşım:20 boyum:1.94 kilom:108 di 105 oldu.
    salona pazar günü hariç gidiyorum.malum kapalı pazar günü.

programım :
    bir gün bisiklet bir gün yürüme diğer hareketler aynı. bisiklet çalıştığımda yarım saat çalışıyorum oda 310 kalori felan oluyor. yürüyüş yaparsam oda 20-25 dk değişiyor. koşu bandında 5 hızında 20-25dk çalışıyorum.sonrasında twisterda 10 dk , elimde hafif ağırlıkla bir sağa bir sola eğiliyorum sağ tarafa 150 sol tarafa 150 olmak üzere 300 tane , 75 sağ bacak 75 sol bacak karına çekiyorum , 4x25 mekik , 3x20 butterfly , 100 tane machine abdutions isminde hareket war oturup bacakları açıp kapıyoruz.

ben bu programla 3 kilo verdim sizce neler ilave ederbilirim

2. eren71

eren71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiye vercek kimse yok mu?

3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Hiç bi ağırlık çalışması yapmıyo musun?

4. HasanUtku

HasanUtku Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali İşler
    Yer:
    İstanbul
    Sanırım vücudunda yağlanma var ve sadece cardio çalışıyorsun. Öncelikle koşu bandında 25 dakika boyunca 3 dakika 10 km, 1 dakika 6km hızında çalışırsan bu vücutta daha çok yağ kaybına yol açacaktır. Aynı zaman da kalp sağlığı açısından daha yararlı olur. Bu sayede 25 dakikada ortalama 200-250 kalori verebilirsin.

Eliptik bisiklette zorluk seviyesini 6'ya çıkarıp koşarsan 15 dakikada ortalama 300 Kalori verebilirsin ve sonrasında twister da 10 dakika 1 günlük cardio için yeterli olur.

Ancak haftada 3 veya 4 gün cardio için yeterli. Geldiğin günler 600-700 kalori harcasan hafta da ortalama 3000 kalori harcarsın ve beslenmene önem veriyorsan vücuttaki yağ oranını indirebilirsin. Ama unutma beslenme olmazsa zayıflama sürecin yavaşlar ve uzar .

3-4 kilo daha verdikten sonra ağırlık çalışmalarına başlamanda yarar ver çünkü hızlıca kilo verdiğinde eğer ağırlık çalışmazsan vücudunda sarkmalar meydana gelir. Cardioyu ağırlıkla birleştirirsen bir taraftan yağ yakıp vücudunu inşaa etmeye başlayabilirsin.

Eğer ağırlık çalışmaya başlarsan cardio ve ağırlık antremanlarını ayrı günler yap çok faydalı oluyor. Haftada 6 gün geliyorum diyorsun, 1 gün ağırlık 1 gün cardio yaptın mı senden iyisi yok thums:

eren71 bunu beğendi.
  5. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    butterfly a ne gerek var ıkı cardıo yapıyosun bırak .çok istiyosan sıkılastırma yap damble fly felan

6. eren71

eren71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kilo vermek için gittiğim için ağırlık kilo aldırır ve kardio yapalım sonrasında ağırlığa geçeriz demişti hoca.

hasanutku teşekkür ederim tavsiye için hocayada söyleyim 1gün ağırlık 1gün kardio yapayım.

jan1 ilk kez gittiğim için bilmiyorum öyle başladık 1 aydır yapıyorum.

Son düzenleme: 14 Ağustos 2011
  7. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Kardiyoyu bitirdikten sonra düşük ağırlık yüksek tekrar ile ağırlık çalışması yapabilirsin. Kilo aldırır diyen hocan saçmalamış. Çünkü en etkili yağ yakma biçiminden bahsediyoruz.

8. eren71

eren71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iş başa düştü o zaman bilgiler için teşekkürler

Sayfayı Paylaş