Yeni Başladım Merak Ettiğim Bir Kaç Soru Var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Oğuzhan Çakar tarafından 28 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Oğuzhan Çakar

Oğuzhan Çakar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar;
    Önceden Kick Boks yapıyordum biliyorsunuz Kick Boks'ta kilo çok önemli. Crossfit, güç ve dayanıklılık antremanı yaparak kilomuzu sabit tutuyorduk adelelerimizin yapısını değiştirmeden güç ve dayanıklılık kazandırıyorduk. İlk başladığımda 96 kiloydum ve 9 ay içerisinde 20 kilo vererek 76 kiloya düştüm. Ancak vücut geliştirme sporuna başlamak istiyorum. Başlangıçta Supplement kullanmayacağım. Sormak istediğim şey ise 1.78 boyum 76 kilom var bu şekilde başlamalı mıyım yoksa kilo mu almalıyım ya da biraz daha kilo mu vermeyeliyim? Çok abartı bir vücut istemiyorum. Halk tabirinde plaj vücudu yapmak istiyorum yani vücudumu bir şekile sokmak istiyorum. Kilo almalı mıyım kilo vermeyeli miyim?
    Cevaplarınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim iyi forumlar.

2. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Amacına göre değişir yeterli kas kütlen varsa yağ yakmaya çalışabilirsin yeterli değilse bulk yapıp sonra yağ yakabilirsin amacın hedefin ve isteğine göre kendin belirlemelisin bunları

3. Oğuzhan Çakar

Oğuzhan Çakar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yeterince yağ kütlem var bana kalırsa bulk yapıp sonradan definasyon çok zor iş yeterli zamanım ve çok düzenli beslenme programım yok

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kilon ilk etapta belirleyici değil. Çünkü ne kadarı kas, ne kadarı yağ...Bunları bilemeyiz. Vücudundaki yağ oranını ölçtürmen iyi olur. Bir yandan Body yaparken, ideal yağ oranına da ulaştın mı sorun olmaz.

5. ahmet*123

ahmet*123 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    hocanın verdiği programa göre ilk 2 ay makinada çalışıp 3 üncü ayda serbest ağırlık yani bench press e falan başlayacağımızı söyledi sizce mantıklı mı bu antreman ?

Sayfayı Paylaş