Yeni Başladım Kafam Çok Karışık

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Zafer1994 tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Zafer1994

Zafer1994 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi akşamlar abilerim kardeşlerim.Ben İstiklalde bir spor salonuna gitmekteyim.Yaşım 19 Kilom 85.7 kg.Ben önceden 120 kgdım 3 yıl önce kilo yüzünden özellikler karın bölgemde yumuşamalar var pamuk gibi doğrusu fakat t-shirtle falan kötü durmuyorum çok şükür ama ben karın bölgemi kolları daha doğrusu vücudumu şekle sokmak için başladım daha önce hiçbir altyapım yok.2-3 yıl profesyonel basketbol oynadım.Ben geçen salı (11.03.2014) günü başladım ilk 3 gün 20dk koşu 10dk kürek dediler sonra 45 şınav 45 mekik 3 gün böyle yap dediler sonra bana program yazdılar.Programda yine 20dk koşu yazıyor 10dk kürek ardın kol bacak için hareketler.Ben bugün tartıldım 83 -84 arası 1 haftada 2 kilo verdim anormal değil mi ? :( Bana yazılan programı uyguluyorum 1 gün arayla gidiyorum salona.Beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum internette beslenme listelerine bakıyorum fakat benim haşlanmış yumurtaya alerjim var yiyemiyorum onun yerine ne yiyebilirim ? Bana salonda 1 tane hoca özel ders verim özel ders verim adaptasyon adaptasyon diye tutturdu.Ben salona ailemin parasıyla gittim birde hoca parası dersem kafamı kıracaklar.Benim Protein tozu kullanmama gerek var mı abilerim .Sınıf arkadaşım bana kullan diyor gerek var bilmem ne diyor herkez kafamı karıştıyor son çare buraya yazdım uzattım biraz kusura bakmayın.Size programımı yazim daha kolay anlaşılır derdim
    Program:
    -20dk koşu
    -10dk kürek
    -Chest Prest 12 /2set
    -Seated Row 12 /2set
    -Shulder Press 12/2 set
    -Arm Curl 12/2set
    -Triceps Extension 12 /2 set
    -Leg Extension 15 /2 set
    -Leg Curl 15/set

Karın bölgesi için Derslere katıl dedi.

Resimdede tartıda çıkan Sonuçlarım.

Ben böyle çok kalın olmak istemiyorum fit olsam yeter(six pack falan :) )

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Eğer kilo vermeye gittiysen o protein tozu diyen arkadaşına sor bakalım protein tozuyla yağ bağlarsan senin yerine o mu eritecekmiş.Bazı protein tozları vucuttta yağ kütlesini arttırıyor.Ayrıca forumda araştırırsan 3 aydan nce hiç bir suplement kullanımını önermiyor profesyonel arkadaşlar.Suplementler mucizevi ürünler 2 günde kasları davul gibi yapan ürünler gibi görülüyor genç arkadaşlar tarafından.O ördüğünüz en orta halli vucutlar bile 1 seneden önce şekillenmiyor emin ol.O yüzden bu spor sabır sporudur.

Programına gelince, mutlaka spor eğitmenin birşey görmüştür ona göre program vermiştir.İlk haftada o kadar kilo vermen stres kaynaklıda olabilir spor salonuna ilk gitmenin heyecanı v.s. çokta anormal değil.Haşlanmış yumurta yemen şart değil.Haşlanmış yumurtadaki amaç protein takviyesi.Onun yerine protein kaynağı karbonhidrat ve kalorisi düşük farklı şeyler tercih edebilirsin.Burada arkadaşların beslenme programlarını incele alternatifler var.Beslenme başlığını özellikle incele.

Sayfayı Paylaş