Yeni başladım, ektomorfum. Program ve beslenme tavsiyeleriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve batuercetin16 tarafından 15 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. batuercetin16

batuercetin16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kendimden bahsedeyim;

Boy : 1.88
    Kilo : 60
    Vücut tipi : Ektomorf
    Yağ oranım : Henüz bilmiyorum.
    Spor geçmişim : 2 ay body, yeniden başlamayı düşünüyorum.

Sorularıma tecrübeli olanlar cevap verirse sevinirim;

- Nasıl bir program izlemem gerekiyor? (Beslenme, çalışma)

- Ne zaman protein veya karbonhidrat kullanımına başlamalıyım?

- Vücudum ne zamandan sonra gözle görülür bir şekilde ilerleme kaydetmeye başlar?

2. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Sorduğun soruların aynısını sorup senin gibi sadece tecrübeli ve profesyonel kişilerden cevap almak isteyen binlerce kişi vardı senden önce :). Bütün sordukların binlerce kez cevaplandı ve tartışıldı. Forumun arama bölümünü ve antrenman, beslenme bölümlerini okuyarak istediğin her bilgiye ulaşabilirsin.

eakbal3 ve ersaydin bunu beğendi.
  3. Johnny Sins

Johnny Sins Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    gunluk 130 gram civari kaliteli protein 280-300 gram civarim karbonhidrat ve 30 grama haķib yag tuketmen lazim.Proteini tavuktan hindiden ton baligindan ve yumurta beyazindan alabilirsjn.karbonhidratida bulgur pirinc makarnadn alabilirsin ama kompleks karbonhidratlari tavsiye ederim antreman oncesi ve sonrasi basit karbonhidratlardan tuket ve yine antreman sonrasi whey protein veya yumurta beyazi iç.Aksamlari cok fazla karbonhidrat alma yag olarak geri dönebilir. Antremanlarinda cok agirlik az tekrar yap.Gunde en az 7 saat uyu.Kahvaltida ve antreman sonrasinda iyi beslen.Bu sekilde 3 ayda gozle gorulur bi degisiklik olur.3 ayda 6 kilo civarinda kilo alabillrsin.Protein veya karbonhidrat olmazsa olmaz degildir dogal karsilayabilirsin ama aminoasit veya bcaalari oneririm.ama simdi degil en az 3 ay sonra kullanabilirsin.
    Umarim yardimci olmuştur ;)

Son düzenleme: 23 Ağustos 2014

Sayfayı Paylaş