Yeni başladım, devam edeceğim, kararlıyım.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ugur120 tarafından 7 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ugur120

ugur120 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler. Daha önceleri yazılıp yazılıp 2 3 hafta sonunda bırakıyordum okuldan dolayı ancak bu sefer kararlıyım. Spora başlayalı 3 buçuk 4 hafta oldu hafiften gelişimi hissediyorum ama tabiki daha bişey belli değil. 4 haftada 1 hafta tatil yaptım gidemedim ancak geri kalan 3 haftada haftanın en az 5 günü gitmişimdir bunun sonucu her yerim agrıyor ama alıştım. 1 ayın sonunda yeni programa geçeceğimi söyLEDi salondaki hoca öyle de yaptık ölçüleri aldık. Ölçülerdeki değişimler şöyle:

Boy:178
    Kilo:64 ->66 ( Ramazanın da etkisi olabilir tabi iftardan sonra gittiğim için.)
    Omuz:109->113
    Göğüs:91->94
    Kol:28.5->30
    Bel:77->79

Yeni programda bölge bölge çalışacağım. Hocanın programında 4 bölüme ayrılmış: 1. Göğüs 2. Kol 3.Omuz 4.Bacak Şimdi bu 4 programı haftanın 4 gününe yaydık salı-çarşamba-cuma-cumartesi olarak. Ancak haftada bir gün bi bölgenin çalıştırılması bana çok az geliyor. 1 hafta bekleyecek miyim yani ben o bölgeyi tekrar çalıştırabilmek için? Ramazanda yine böyle devam edeceğim ancak Ramazan bittikten sonra daha ağırlaştırmak istiyorum. Güncel tutacağım.

Beslenmeye gelecek olursak: Eskiden yumurta yemeyen ben şimdi en az 2 tane yiyorum tavuk yiyorum vb. biliyorum günlük ihtiyacı karşılamıyor ama ramazandan sonra ona daha da ağırlık vereceğim.

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    O programda neden sırt yok anlamadım.Sırtın da eklenmesi lazım.

3. ugur120

ugur120 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam programımı gönderym sırt da vardır herhalde bir bakın

4. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Var.Chin up,lat pulldown, dumbell rowing sırt hareketleri.4 güne sırt yazmayınca ben de eklenmemiş sandım haliyle :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    ayakta omuz press
    makinede omuz press
    dumbell omuz press
    bu cok fazla değil mi arkadaşlar omuz a ben 1 press 1 açış yapıyorum ?

6. ugur120

ugur120 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam şimdi benim sorum bu program yerinde mi yani bir bölgeyi haftada bir kere yapmak yetersiz değil mi? Nasıl yapmalıyım sizce?
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Temmuz 2015 ---
    Hocam bölge bölge çalışıyorum o gün sadece omuz ya hani ondan herhalde. Gerçi sol omuz sıkıntılı acıyor nasıl yapsam bilemedim.. sizin program nasıl atabilir misin?

7. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    ben dumbel shoulder press ile başlıyorum 4x8-12
    sonra yana açış ama adam gibi yani 0 cheating ile yana açış 6kg ler ile bence 10kg leri alıp cheat yapmaktansa kesinlikle bunu yap
    4x8-12
    benim programım bu kadar yetmezse makinede 0204 yapıyorum 2 saniye kaldırıs 4 saniye indiris daha fazla pump icin ama yetmezse yapıyorum 3.hareketi kücük kas gruplarında 3 hareket max diye biliyorum ben ayrıca sneın programını omuz gıbı bı bolgeye yaparsan su an agrır acır zaten ılerde kesın sakatlarsın 3 omuz pressi nedir yahu :D

8. ugur120

ugur120 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne bileyim ben de anlamadım hocaya dedim niye böyle diye böylesi daha iyi diyor. Ramazanda böyle devam edicem ramazandan sonra 4 programı 3e indirip daha fazla yapmaya çalışacağım bir yerim sakatlanmadan ini :)

9. ugur120

ugur120 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu aykı değişim:
    Kilo:64->66->67,4
    Omuz:109->113->115
    Göğüs:91->94->97
    Kol:28,5->30->31,5
    Bel:77->78->78