yeni başladım birkaç sorunum var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve saglamer03 tarafından 21 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. saglamer03

saglamer03 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler
    uzun zamandır badi ye başlamayı düşünüyordum ve 2 günce bir çift 5 kg lık dumble aldım ve sitenizdeki https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html haraketlerle başladım.ben bu sporu kilo vererek yapmak istiyorum çünkü boyum 1,70 kilom 90 sizce ne yapmalıyım nasıl bir program uygulamam gerekir bir kaçta sorum olacak.
    sırt kanat egzersizleri için duble ile bir çalışma varmı yukarda verdigim sitede sadece 1 tane sırt kanat için haraket var
    ikinci sorum ise set leri yaparken örnegin 3*8 Dumbbell Flyes yapıyorum 24 tane bu hareketi yapcam bu setler arasında dinlenme yapılacakmı yapılmayacakmı?
    birde omuz çalışırken Latarel haraketinde 5 kg lık dumble leri kaldıramıyorum çok zorluyor nayapmalıyım.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kilo vermek ıcın kardıo yapman sart ve kılon boyuna gore fazla vermen şart

önce kardıo yapıup arkasından dambıll ıle calısma yapabılırsın ılk amacın kılo vermek olsun ve tekrar sayılarını yuksek tut ornegın 3x20 gıbı

dambıll ile yapılcak sırt hareketleri:
    Dumbbell Stiff-Legged Deadlift
    One Arm Dumbbell Rowing
    Bent-Over Barbell Rowing (overhand grip)( dambıll ılede yapabılırsın)
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sirt-t206p2.html

3x8 yaparken 8 tekrar yapıcaksın arada 30-40 sn dınlenıp tekrar 8 tekrar yapıp tekrar 30-40 sn dınlenıp tekrar 8 tekrar yapıcaksın.

3. saglamer03

saglamer03 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardıo nedir onu anlamadım onu açarmısınoz ikisi aynı anda yapılmazmı birde bu programda karın kasları için bir çalışma yok onuda verebilirmisiniz.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    KARDİO:Yağ yakmak için yüksek kalp atış hızında, yavaş tempoda ve sürekli olarak yapılan egzersize kardiyovasküler ya da kısaltılmış olarak kardiyo denir. 30 dakika boyunca durmaksızın yapılan koşu, bisiklet, yüzme ve kürek en popüler kardiyo egzersizlerdir.

Karin egzersizleri bu linkte https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kar-n-t204.html

Crunch en basıtı ve en etkılılerındendır (yarım şekılde yapın bel tamamen kalkmasın sakatlanabılırsınız ayrıca yarım kalkınca daha ıyı calısmısm oluyor kaslar gergın kalıyor)

alt karın ıcınde Reverse Crunch yapabılırsın

daha sonra yanlar ıcınde ordan yapabıldıgını secıp yapabılırsın

one ust karın sonra alt seklınde calısman daha ıyı olur karın hareketlerını kardıonun ardından yap

5. saglamer03

saglamer03 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler kardio ya da en kısa zamanda başlıyacagım

6. redk

redk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    İlk olarak afyonlu musun?:D konu disi ama neyse.benimde bir sorum var en etkili kardiyo yontemi nedir?

7. RodReN

RodReN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yüzme diye biliyorum..

Sayfayı Paylaş