Yeni Başladım Birkaç Sorum Var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Metallic@ tarafından 2 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Metallic@

Metallic@ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese başarılar diliyorum.Vücut geliştirmeye başlayalı 2-3 hafta oluyor.Programım şu şekilde;
    Bench Press Machine
    Butterfly
    Lat Pulldown
    Seated Row
    Shoulder Press Machine
    Triceps Pushdown
    Preacher Curls
    Mekik
    Hanging Leg Raise
    Leg Extension
    Lying Leg Curl

Programımı yorumlarsanız sevinirim.Ayrıca birkaç sorum olacak;
    1-Bench press machine yaparken kollarımda ağrı hissediyorum ancak eve gittiğimde göğsümde ağrı olmuyor.Bunun sebebi nedir?Ayrıca 10 kg ile yapıyorum bu hareketi ilk başlarda çok zorluyordu ama yavaş yavaş 10 tekrarı çıkarmaya başladım.(Eskiden 3.sette 5-6'da kalıyordu tekrar sayısı)Sizce ağırlığı artırmalı mıyım yani 15 kg yapmalı mıyım?
    2-Bu programı ne zamana kadar devam ettirmeliyim ? Ne zaman bölgesel antrenmanlara geçmeliyim?
    3-Antrenmandan sonra artık pek ağrı hissetmiyorum.İlk günler üzerimi değiştirirken dahi zorlanıyordum.Ağrının olmaması gelişmemesi anlamına gelir mi ? Ayrıca artık ağırlık artırmam gerektiği için mi ağrı olmuyor acaba? Şimdiden çok teşekkürler.

2. statico

statico Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Valla bende 1 ay önce başladım dediğin gibi ilk çok ağrı oluyo çünkü vücut alışkın değil birden spor yapınca şaşırıyo tabiki, ağırlıklarını arttırmalısın yoksa canın yanmaz zorlaman lazımki diğer gün acıdığını hisset zorlamak derken 10 kiloysa dediğin gibi mesela 15 e çıkar şöyle yaparsan daha rahat olur tabi ilk sete 10 gir 2. ye 15 mesela arttır kiloları . Benimde bir sorunum var biceps kanat göğüslerim çalıştıktan sonraki gün hiç acımıyor birtek üst göğüs acıyor okadar bende merak ediyorum bu neden acaba ? herkes acıması gerek diyo

Metallic@ bunu beğendi.
  3. Metallic@

Metallic@ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cevapladığınız için teşekkürler.15 kilo ile bench press makinesinde çalışınca ilk sette 10 tekrar yapıyorsam 2.sette 5-6'ya kadar düşüyor şimdi benim 15 kiloya geçmem lazım mı acaba?10 kg kaldırınca sanki gelişmiyormuş gibi geliyor.İlk günler ağrıyordu ama artık eve gittiğimde göğsümde en ufak bir ağrı olmuyor. Makinede çalışınca kollarıma yük biniyor ama göğsümde en ufak bir ağrı yok acaba gelişiyor mudur?

4. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar 2-3 ay hiç sorgusuz sualsiz önce çalışmanız gerekiyor. zamanla hareketlerde size alışacak sizde hareketlere. Bazı hareketleri yanlış yaptıgınızı anlıyacak ve düzelteceksiniz. çevrenizden göreceksiniz ve bilgi sahibi olacaksınız. Böylelikle istasyon antrenmanlarını tamamlayacaksınız. Sanırım daha kolay olcak hersey. suan tek yapmanız gereken bol bol çalışmak vücudu alıştırmak :)

5. statico

statico Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Teşekkürler bilgi için dediğim gibi kiloları her set arttırırsan daha fazla verim alabilirsin ben öyle yapıyorum göğüslerim acıyorum tek acımayan yerım var bicepsler neden bilmiyorum onuda

Sayfayı Paylaş