Yeni başladım bir sorum var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve PoisonX tarafından 23 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. PoisonX

PoisonX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.. 2,5 aydır spor salonuna gidiyorum. Ancak şöyle bir sorun var 2,5 ay olmasına rağmen hala aynı ağırlıkları kaldırıyorum. Artıramıyorum. Mesela normal kilo ile 12 tekrar yapabiliyorum, ağırlığı artırdım 8 - 9. tekrardan sonra kolum titremeye başlıyor. Yani ne kadar zorlarsam zorlayayım kaldıramıyorum. Kaç ay daha aynı kilo ile devam edicem böyle? Sadece belli bir bölge değil hangi kasta olursa olsun bu durum böyle.. ne yapmalıyım?

2. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Bence kiloya göre ağırlık kaldırma kişiden kişiye değişebiliyor. Yeni başlayan 2 kişiyi ele alırsak birisi 50 kilo zayıf diğeri de 80 kilo yağlı birisi olsun tabii ki yağlı olan diğerine göre daha çok ağırlık kaldırır çünkü yağ da kaldırma da yardımcı oluyor diye biliyorum.

3. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Dostum ağırlığını düzenli olarak arttır. Ve maximum tekrar yap bu isterse 4 olsun isterse 14 ama maximum yap bir yerden sonra alışacak kolların.

4. PoisonX

PoisonX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Düzenli olarak derken kaç haftada bir artırmalıyım sizce?

5. serinan

serinan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlık arttırmaya bu kadar kafanı takmamalısın. Mesela bazı arkadaşlar görüyorum salonda, barbell curl çalışırken kaldıramayacakları ağırlıkları takıp sırtlarından-bellerinden destek alarak kaldırıyorlar, haliyle çalıştırmak istedikleri kol bölgesine doğru dürüst ağırlık vurmuyor, ben de bölgesellere başlayalı 2. ay olacak, barbell curl'da istesem 10'da takıyorum sağa sola ama kollara iyi yediremiyorum 7'de falan tıkanıyorum, öyle yapacağıma 7,5 sağa, 7,5 sola bar ağırlığı hariç toplamda 15 kilo takıyorum ve gövdemi onlar gibi hiç hareket ettirmeden sadece kollarımla yavaş yavaş kaldırıp indirerek, 8 kez kaldırıp indireceğime 12 kez kaldırıp indiriyorum, direk tricepslerde ve bicepslerde o acıyı ve gerilmeyi hissederek çalışıyorum, inan böyle idmanlarım daha verimli geçiyor, zamanla güçleneceğiz elbette ağırlıklar artacak, acele edip de hareketleri yanlış yapmaktansa düşük ağırlıkta doğru yapıp güçlenmeyi beklemek en mantıklısı.

Son düzenleme: 25 Mayıs 2015
  6. Sicofil

Sicofil Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Ağırlığı artırmak beslenmeye bağlıdır.Kasların onarılması gereklidir.Hergün tek bölge çalışmalısın max kaldırabildiğin ağırlıkla 8-10 arası bir tekrar yapmalısın PoisonX,Karbonhidrat biraz yükseltmen gerek zorlanıyorsan biraz.Yulaf ve Patates Püresi tavsiye edebilirim.Destek besin olarakta bcaa+glutmain ağırlıkarı 15-20 içerisinde artırmana yardımcı olacaktır.Unutma temel hareket ve vücut ağırlığını ne kadar çok yaparsan okadar çok ağırlık kaldırısın ;) İyi Sporlar.

7. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Haftalık 5 'er kilo arttırmanız yeterli olur. Bu basit gelirse 10'ar 10'ar arttır dostum.

8. Sergenn35

Sergenn35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    kafan guzel galıba boyle arttırarak gıdersen 4 ay a ronıe ıle aynı basarsın sen herhalde kılo kaldırman tamamen beslenme alakalı kardesım demekkı ıyı beslenemıyorsun

Sayfayı Paylaş